PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 253



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Sunday, January 21, 2018     Warm-up: 12:00PM
Team Names Bloomsburg-Monroe G Hazelton-Monroe G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/21/2018 09:33 PM
Monroe BAY vs HAZY 1-21-18 - 1/21/2018
Division - PennDel Swim League
Results

Event 1 Girls 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:50.57 2:02.59 7
1) Madden, Jenna E 17 2) Doll, Mia 15
3) Edelstein, Emily E 17 4) Ferguson, Abby R 15

Event 3 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:53.58 2:02.11 7
1) Reck, Campbell 14 2) Lee, Dana 14
3) Empie, Gwen C 14 4) Bartholomew, Coyla 14
-- Freeland YMCA 'A' 2:04.04 X2:03.23
1) Dando, Madison 14 2) Hunsinger, Sadie 13
3) Malaga, Stefany 14 4) Reed, Bridget 14
-- Freeland YMCA 'B' 2:31.69 DQ
1) Vajda, Faith 13 2) Yeager, Natalie 13
3) Cartwright, Ashtyn 13 4) Santos, Espefani 14

Event 5 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:59.01 2:15.87 7
1) Welsh, Emma 12 2) Frey, Madelyn 12
3) Snyder, Isabela 12 4) Lee, Erin 11
2 Freeland YMCA 'B' 3:06.53 3:06.29
1) Sabatos, Abby 12 2) Tarapchak, Jana 11
3) Daiute, Milana 11 4) Bartel, Juliette 11
-- Freeland YMCA 'A' 2:28.54 DQ
1) MacCollum, Jordyn 11 2) Blasko, Gabby 12
3) Sadowski, Maris 12 4) Marino, Bella 12

Event 7 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 2:42.17 2:37.64 7
1) Diehl, Lucy 9 2) Swab, Maura 10
3) Beishline, Leyna 10 4) Stine, Allison 10
2 Freeland YMCA 'A' 2:41.44 2:37.96
1) Katona, Zoe 10 2) Alcantara, Emilia 10
3) Geiger, Alexandra 9 4) Malaga, Ashley 9
3 Freeland YMCA 'B' 3:34.61 x3:30.23
1) Callavini, Sophia 9 2) Caldwell, Rebecca 9
3) Leonard, Taryn 9 4) Washko, Georgia 9

Event 9 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:26.84 1:28.62 7
1) Davies, Tianni 8 2) Bartholomew, Charli 7
3) Baker, Natalie 8 4) Czech, Zoe 8
2 Bloomsburg Area YMCA 'B' NT x1:40.04
1) Fagan, Samantha 8 2) Reese, Stella 6
3) Kepner, Kaley 7 4) Wright, Carlie 8
-- Freeland YMCA 'A' 1:44.58 X1:47.66
1) Yamulla, Marissa 7 2) Fogarty, Madison 8
3) Ochs, Lia 8 4) Marycz, Nadya 8

Event 11 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ferguson, Abby R 15 BAY 2:03.64 2:03.69 5
2 Lloyd, Sydney 15 HAZY 1:57.88 2:03.72 3
3 Madden, Jenna E 17 BAY 2:01.61 2:12.91 1
4 Brown, Riccia 15 BAY NT x2:40.41

Event 13 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McHenry, Sarah 14 BAY 2:12.13 2:12.08 5
2 Diehl, Rachael I 14 BAY 2:17.57 2:20.54 3
3 Empie, Gwen C 14 BAY 2:20.08 x2:22.59
4 Malaga, Stefany 14 HAZY 2:32.32 2:22.99 1
5 Cartwright, Ashtyn 13 HAZY 2:25.56 2:26.34
-- Robbins, Trinity 14 BAY 2:44.53 X2:37.22
-- Keister, Brooke 14 BAY NT X2:39.90

Event 15 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sadowski, Maris 12 HAZY 2:22.72 2:17.20 5
2 Frey, Madelyn 12 BAY 2:29.97 2:24.98 3
3 Howell, Adrianna 11 BAY 2:50.12 2:48.82
4 Lee, Erin 11 BAY NT x2:54.67 1
5 Leisering, Hailey 12 BAY 3:04.89 x2:56.55
6 Studebaker, Katie 12 BAY NT x3:03.69
-- Geiger, Alexandra 9 HAZY NT X2:58.94

Event 17 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Diehl, Juliana M 17 BAY 27.17 28.50 5
2 Goulstone, Abigail 16 HAZY 28.23 29.09 3
3 Hinkle, Grace 17 BAY NT 30.28 1
-- Lloyd, Sydney 15 HAZY 24.93 X26.45

Event 19 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dando, Madison 14 HAZY 25.96 26.65 5
2 Bartholomew, Coyla 14 BAY 25.99 26.92 3
3 Reck, Campbell 14 BAY 28.72 27.87 1
4 Empie, Gwen C 14 BAY 28.51 x31.15
5 Yeager, Natalie 13 HAZY 30.79 32.25
6 Santos, Espefani 14 HAZY 33.27 x39.77
-- Keister, Brooke 14 BAY 31.15 X30.68

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reck, Annabell 12 BAY 28.30 28.07 5
2 Neff, Trinity 12 BAY 29.84 29.42 3
3 Bartholomew, Victoria 11 BAY 33.48 x31.71
4 Bartholomew, Hannah 11 BAY 34.44 x32.79
5 Marino, Bella 12 HAZY 34.12 35.52 1
6 O'Rourke, Lindsey 11 BAY 39.01 x36.99
7 Sabatos, Abby 12 HAZY 39.01 37.91
-- MacCollum, Jordyn 11 HAZY 35.49 X34.92

Event 23 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Beishline, Leyna 10 BAY 33.68 32.56 5
2 Bombard, Erin 10 BAY 50.32 34.61
3 Diehl, Lucy 9 BAY 38.19 x37.03 3
4 Washko, Georgia 9 HAZY 43.27 41.65 1
5 Guzevich, Alaina 9 BAY 45.46 x43.12
6 Matteo, Madison 10 HAZY 43.56 43.14
7 Leonard, Taryn 9 HAZY 53.98 x53.17

Event 25 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ochs, Lia 8 HAZY 17.55 17.94 5
2 Bartholomew, Charli 7 BAY 20.76 18.36 3
3 Jones, Stella 8 BAY 22.01 20.72 1
4 Leisering, Ryleigh 8 BAY 20.97 x21.01
5 Marycz, Nadya 8 HAZY 21.43 21.13
6 Elbeltagy, Allaa 6 BAY 37.33 x26.51
7 Swab, Quinn 6 BAY 30.22 x26.79
8 Yamulla, Marissa 7 HAZY 35.14 x32.14
9 Diehl, Finley 5 BAY 36.63 x33.73
10 Maryzc, Mila 5 HAZY 37.61 x34.35
-- Pollock, Zoe 8 HAZY 29.27 X27.51

Event 27 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Diehl, Juliana M 17 BAY 1:09.01 1:11.84 5
2 Goulstone, Abigail 16 HAZY 1:16.30 1:15.05 3
-- Edelstein, Emily E 17 BAY 1:11.99 X1:12.43
-- Alcantara, Alberiluz 16 HAZY 1:19.45 X1:19.27
-- Cartwright, Ashtyn 13 HAZY NT X1:24.82

Event 29 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dando, Madison 14 HAZY 1:00.29 1:02.29 5
2 Bartholomew, Coyla 14 BAY 1:04.21 1:06.32 3
3 Lee, Dana 14 BAY 1:12.48 1:10.67 1
4 Diehl, Rachael I 14 BAY 1:17.75 x1:15.98
5 Marro, Gianna 14 BAY 1:26.63 x1:23.01
6 Yeager, Natalie 13 HAZY 1:22.01 1:27.58
-- Katona, Zoe 10 HAZY 1:22.51 X1:18.17

Event 31 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Neff, Trinity 12 BAY 35.35 35.20 5
2 Fagan, Brooke 11 BAY 40.93 37.64 3
3 Lee, Erin 11 BAY 40.24 x42.95
4 Bartel, Juliette 11 HAZY 48.08 47.40 1
5 Tarapchak, Jana 11 HAZY 50.69 50.08
6 Daiute, Milana 11 HAZY 52.35 x52.29
-- Studebaker, Katie 12 BAY 48.51 X47.57

Event 33 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bobrowsky, Rylee 9 BAY 47.27 46.49 5
2 Dreckman, Kayl 9 BAY NT 46.85 3
3 Callavini, Sophia 9 HAZY 52.94 52.01 1
4 Leonard, Taryn 9 HAZY 53.28 54.16
-- Washko, Georgia 9 HAZY 1:02.08 X57.39
-- Guzevich, Alaina 9 BAY 50.22 DQ

Event 35 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fagan, Samantha 8 BAY 22.69 21.34 5
2 Czech, Zoe 8 BAY NT 22.65 3
3 Fogarty, Madison 8 HAZY 22.78 24.28 1
4 Elbeltagy, Allaa 6 BAY 30.05 x26.89
5 Jones, Stella 8 BAY 25.40 x27.05
6 Pollock, Zoe 8 HAZY 28.73 28.57
7 Maryzc, Mila 5 HAZY 32.00 x31.55
8 Yamulla, Marissa 7 HAZY 32.98 x32.63
9 Diehl, Finley 5 BAY 33.08 x35.79
10 Swab, Quinn 6 BAY 33.01 x36.03
-- Ochs, Lia 8 HAZY 21.47 X22.07

Event 37 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Everhart, Hanna J 17 BAY 1:12.19 1:11.07 5
2 Alcantara, Alberiluz 16 HAZY 1:24.45 1:23.50 3
3 Diehl, Juliana M 17 BAY NT 1:26.27 1
4 Brown, Riccia 15 BAY 1:39.12 x1:38.11

Event 39 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hunsinger, Sadie 13 HAZY 1:15.19 1:17.51 5
2 Reck, Campbell 14 BAY 1:17.47 1:18.84 3
3 Heggenstaller, Rachel 13 BAY NT 1:30.40 1
-- Lee, Dana 14 BAY 1:13.99 X1:15.92
-- Alcantara, Emilia 10 HAZY 1:35.29 X1:29.66
-- Swab, Maura 10 BAY NT X1:37.78
-- Reed, Bridget 14 HAZY NT DQ

Event 41 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Blasko, Gabby 12 HAZY 41.49 39.47 5
2 Bartholomew, Hannah 11 BAY 39.68 39.69 3
3 Snyder, Isabela 12 BAY 43.78 40.43 1
4 Bartholomew, Victoria 11 BAY 42.02 x40.66
5 Tarapchak, Jana 11 HAZY 49.50 48.36
-- Studebaker, Katie 12 BAY 53.73 X50.47

Event 43 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Beishline, Leyna 10 BAY 42.02 42.22 5
2 Katona, Zoe 10 HAZY 47.00 43.01 3
3 Diehl, Lucy 9 BAY 52.60 52.52 1
4 Caldwell, Rebecca 9 HAZY 1:02.81 56.21
5 Honabach, Isabelle 10 BAY 57.17 x59.76
-- Callavini, Sophia 9 HAZY 1:25.36 XDQ
-- Bombard, Erin 10 BAY NT XDQ

Event 45 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Czech, Zoe 8 BAY 28.10 28.18 5
2 Fogarty, Madison 8 HAZY 28.90 28.22 3
3 Kepner, Kaley 7 BAY 30.05 28.81 1
4 Golla, Grace 8 BAY NT x29.66
5 Reese, Stella 6 BAY 32.16 x32.14
-- Pollock, Zoe 8 HAZY NT DQ
-- Swab, Quinn 6 BAY NT DQ

Event 47 Girls 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ferguson, Abby R 15 BAY 5:38.45 5:41.44 5
2 Hinkle, Grace 17 BAY 6:45.80 6:50.15 3
3 Alcantara, Alberiluz 16 HAZY 7:34.84 7:08.19 1
-- Bartholomew, Coyla 14 BAY NT X5:41.56
-- Sadowski, Maris 12 HAZY 6:12.23 X6:09.20
-- Vajda, Faith 13 HAZY NT X7:02.19

Event 49 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ochs, Lia 8 HAZY 39.83 39.61 5
2 Baker, Natalie 8 BAY 43.45 41.17 3
3 Fagan, Samantha 8 BAY 43.55 44.06 1
4 Kepner, Kaley 7 BAY NT x46.57
5 Marycz, Nadya 8 HAZY 52.62 51.24
6 Wright, Carlie 8 BAY NT x55.09
7 Golla, Grace 8 BAY NT x55.12
8 Yamulla, Marissa 7 HAZY NT x1:13.29

Event 51 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stine, Allison 10 BAY 1:19.86 1:19.95 5
2 Malaga, Ashley 9 HAZY NT 1:28.37 3
3 Bobrowsky, Rylee 9 BAY NT 1:36.54 1
4 Matteo, Madison 10 HAZY NT 1:37.57
-- Leonard, Taryn 9 HAZY NT XDNF

Event 53 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reck, Annabell 12 BAY 1:01.86 1:00.89 5
2 Welsh, Emma 12 BAY 1:03.21 1:02.82 3
3 MacCollum, Jordyn 11 HAZY 1:16.39 1:16.71 1
4 Fagan, Brooke 11 BAY NT x1:16.75
5 Leisering, Hailey 12 BAY 1:25.24 x1:21.87
6 O'Rourke, Lindsey 11 BAY 1:29.16 x1:30.24
7 Bartel, Juliette 11 HAZY 1:35.63 1:32.96
-- Blasko, Gabby 12 HAZY 1:15.23 X1:13.70

Event 55 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hunsinger, Sadie 13 HAZY 1:02.76 1:01.36 5
2 Lee, Dana 14 BAY 1:03.59 1:03.93 3
3 Reed, Bridget 14 HAZY 1:02.34 1:03.94 1
4 Keister, Brooke 14 BAY 1:06.73 1:06.91
5 Robbins, Trinity 14 BAY 1:07.98 x1:12.18
6 Santos, Espefani 14 HAZY 1:12.17 x1:13.36
7 Marro, Gianna 14 BAY 1:17.84 x1:16.50

Event 57 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lloyd, Sydney 15 HAZY 54.02 1:00.23 5
2 Goulstone, Abigail 16 HAZY 1:01.77 1:02.83 3
3 Brown, Riccia 15 BAY 1:10.47 1:11.49 1

Event 59 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ochs, Lia 8 HAZY 21.27 21.87 5
2 Bartholomew, Charli 7 BAY 24.04 23.09 3
3 Davies, Tianni 8 BAY 23.41 25.08 1
4 Leisering, Ryleigh 8 BAY NT x25.83
-- Reese, Stella 6 BAY NT X29.71

Event 61 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Alcantara, Emilia 10 HAZY 36.91 35.78 5
2 Dreckman, Kayl 9 BAY 47.91 44.34 3
3 Stine, Allison 10 BAY 42.82 44.40 1
-- Caldwell, Rebecca 9 HAZY 1:00.07 X55.05
-- Matteo, Madison 10 HAZY NT X1:08.53

Event 63 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Neff, Trinity 12 BAY 34.12 33.47 5
2 Bartholomew, Hannah 11 BAY 37.75 34.78 3
3 Daiute, Milana 11 HAZY 53.99 53.11 1
-- Marino, Bella 12 HAZY 47.79 X43.24
-- Howell, Adrianna 11 BAY 41.34 DQ

Event 65 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McHenry, Sarah 14 BAY 1:07.31 1:05.52 5
2 Malaga, Stefany 14 HAZY 1:17.09 1:19.06 3
3 Cartwright, Ashtyn 13 HAZY 1:23.62 1:22.92 1
4 Diehl, Rachael I 14 BAY 1:25.07 1:24.58
-- Yeager, Natalie 13 HAZY 1:32.62 X1:37.33

Event 67 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Everhart, Hanna J 17 BAY 58.50 1:00.86 5
2 Lloyd, Sydney 15 HAZY 1:01.17 1:03.58 3
3 Doll, Mia 15 BAY 1:22.22 1:06.05 1
-- Goulstone, Abigail 16 HAZY 1:28.44 X1:24.30

Event 69 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Geiger, Alexandra 9 HAZY 1:37.66 1:33.85 5
2 Swab, Maura 10 BAY 1:38.92 1:34.88 3
3 Dreckman, Kayl 9 BAY NT 1:45.79 1
4 Bobrowsky, Rylee 9 BAY 1:52.96 x1:48.53
-- Malaga, Ashley 9 HAZY 1:51.94 X1:53.34
-- Honabach, Isabelle 10 BAY 2:09.24 X2:02.60

Event 71 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Welsh, Emma 12 BAY 2:31.52 2:36.55 5
2 Snyder, Isabela 12 BAY 3:04.79 2:47.12 3
3 Bartholomew, Victoria 11 BAY 3:00.39 x2:52.10
-- Sabatos, Abby 12 HAZY NT DQ

Event 73 Girls 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McHenry, Sarah 14 BAY 2:40.01 2:26.21 5
2 Keister, Brooke 14 BAY NT 2:50.21 3
3 Heggenstaller, Rachel 13 BAY 3:03.30 x2:54.07
4 Vajda, Faith 13 HAZY 2:56.59 3:02.30 1

Event 75 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Madden, Jenna E 17 BAY 2:13.14 2:25.36 5
2 Edelstein, Emily E 17 BAY 2:18.20 2:31.48 3
3 Alcantara, Alberiluz 16 HAZY 2:53.18 2:49.01 1

Event 77 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:17.63 1:25.26 7
1) Baker, Natalie 8 2) Leisering, Ryleigh 8
3) Jones, Stella 8 4) Davies, Tianni 8
2 Freeland YMCA 'A' 1:47.89 1:49.85
1) Marycz, Nadya 8 2) Pollock, Zoe 8
3) Maryzc, Mila 5 4) Fogarty, Madison 8
3 Bloomsburg Area YMCA 'B' NT x1:50.63
1) Elbeltagy, Allaa 6 2) Golla, Grace 8
3) Diehl, Finley 5 4) Wright, Carlie 8

Event 79 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Freeland YMCA 'A' 2:22.55 2:28.88 7
1) Alcantara, Emilia 10 2) Geiger, Alexandra 9
3) Malaga, Ashley 9 4) Katona, Zoe 10
2 Freeland YMCA 'B' 2:57.05 x3:01.78
1) Callavini, Sophia 9 2) Matteo, Madison 10
3) Caldwell, Rebecca 9 4) Washko, Georgia 9
3 Bloomsburg Area YMCA 'A' 2:19.08 3:06.24
1) Bombard, Erin 10 2) Guzevich, Alaina 9
3) Honabach, Isabelle 10 4) Swab, Maura 10

Event 81 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:46.76 2:08.25 7
1) Frey, Madelyn 12 2) Fagan, Brooke 11
3) Howell, Adrianna 11 4) Reck, Annabell 12
2 Freeland YMCA 'A' 2:10.79 2:13.10
1) Blasko, Gabby 12 2) MacCollum, Jordyn 11
3) Marino, Bella 12 4) Sadowski, Maris 12
-- Bloomsburg Area YMCA 'B' NT X2:24.82
1) O'Rourke, Lindsey 11 2) Leisering, Hailey 12
3) Lee, Erin 11 4) Bartholomew, Hannah 11
-- Freeland YMCA 'B' 2:40.74 X2:43.71
1) Sabatos, Abby 12 2) Daiute, Milana 11
3) Tarapchak, Jana 11 4) Bartel, Juliette 11

Event 83 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Freeland YMCA 'A' 1:51.21 1:52.27 7
1) Hunsinger, Sadie 13 2) Malaga, Stefany 14
3) Reed, Bridget 14 4) Dando, Madison 14
2 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:42.55 2:13.65
1) Heggenstaller, Rachel 13 2) Robbins, Trinity 14
3) Marro, Gianna 14 4) Keister, Brooke 14

Event 85 Girls 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:52.68 1:50.94 7
1) Doll, Mia 15 2) Edelstein, Emily E 17
3) Hinkle, Grace 17 4) Everhart, Hanna J 17

Women - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Bloomsburg Area YMCA 60 2. Freeland YMCA 25

Men - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Bloomsburg Area YMCA 52 2. Freeland YMCA 26

Women - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Bloomsburg Area YMCA 43 2. Freeland YMCA 34

Men - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Freeland YMCA 41 2. Bloomsburg Area YMCA 28

Women - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Bloomsburg Area YMCA 62 2. Freeland YMCA 14

Men - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Freeland YMCA 35 2. Bloomsburg Area YMCA 26

Women - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Bloomsburg Area YMCA 43 2. Freeland YMCA 25

Men - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Freeland YMCA 35 2. Bloomsburg Area YMCA 33

Women - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Bloomsburg Area YMCA 40 2. Freeland YMCA 19

Men - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Bloomsburg Area YMCA 54




This page was generated in 0.0625 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768