PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 323



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, January 20, 2018     Warm-up: 1:30PM
Team Names Hatboro-Jefferson B Pottstown-Jefferson B
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/26/2018 11:38 AM
Haty vs PTFY Boys Dual Meet
Jefferson Division - PennDel Swim League
Results

Event 1 Boys 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 1:59.99 X1:54.14
1) Palau, Ian T 17 2) Litvin, Zach K 17
3) Smith, Ronan R 17 4) Hansford, Nathan 15

Event 3 Boys 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 2:29.61 2:28.43 7
1) Kistner, Ian 12 2) Savadove, Kai 12
3) McDonnell, Owen 12 4) Brown, Kadden 11
2 Pottstown YMCA Seahawks 'A' 2:13.47 2:44.31
1) Mushick, Reese 11 2) Porter, Patrick 11
3) Rivera, Aden 12 4) Vidal, Tito 11

Event 4 Boys 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 3:17.99 DQ
1) Gambashidze, Luka 10 2) Smith, Jayden 10
3) Lam, Nhat 'nick' 9 4) Dempsey, Jack 10

Event 5 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 2:07.03 X1:59.81
1) Roode, Gregory 8 2) Maxwell, James 7
3) Mishchenko, George 7 4) Luddecke, Jared 6

Event 6 Boys 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Smith, Ronan R 17 HATY 2:07.75 2:01.12 5
2 Hansford, Nathan 15 HATY 2:20.07 2:30.73 3

Event 7 Boys 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wounderly, Jesse 13 PTY 2:03.28 2:01.95 5
2 Porter, Gavin 13 PTY 3:32.07 2:37.42 3
3 Patel, Aryan 13 HATY 2:52.21 2:46.35 1

Event 8 Boys 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wilson, Cameron 12 PTY 2:12.15 2:12.41 5
2 Burry, Owen 12 PTY 2:28.24 2:31.05 3
3 Brown, Kadden 11 HATY 2:49.19 2:45.24 1

Event 9 Boys 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Litvin, Zach K 17 HATY 22.33 22.27 5
2 Smith, Ronan R 17 HATY 25.17 24.61 3

Event 10 Boys 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fay, Shawn 14 HATY 27.93 27.94 5
2 Porter, Gavin 13 PTY 29.73 31.80 3

Event 11 Boys 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Savadove, Kai 12 HATY 35.45 31.93 5
2 Murray, Luke 11 PTY 33.10 32.65 3
3 McDonnell, Owen 12 HATY 31.71 32.86 1
4 Rivera, Aden 12 PTY 34.04 35.27
5 Reiter, Zachary 11 PTY 34.02 x35.46
6 Spear, Paul 11 HATY 40.17 x35.96
-- Kistner, Ian 12 HATY 32.14 X31.26
-- Pashkov, Boris 12 HATY 35.84 X34.43

Event 12 Boys 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lam, Nhat 'nick' 9 HATY 35.74 34.39 5
2 Schafer, Luke 9 PTY 43.49 36.63 3
3 Dempsey, Jack 10 HATY 38.41 38.49 1
4 Rivera, Cristian 9 PTY 49.27 49.99
5 Auspitz, Jacob 9 HATY 46.44 x56.12
-- McDonnell, Declan 9 HATY 45.88 X44.45
-- Smith, Jayden 10 HATY 44.17 X46.02
-- Gambashidze, Luka 10 HATY 43.26 X46.59
-- Dinh, Dylan 9 HATY 46.21 X46.78
-- Xi, Jonathan 9 HATY 59.38 X1:04.41

Event 13 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Murray, Declan 6 PTY NT 19.37 5
2 Maxwell, James 7 HATY 21.03 19.89 3
3 Luddecke, Jared 6 HATY 24.22 27.84 1
4 Carroll, Matthew 8 HATY 30.17 x28.09

Event 14 Boys 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Palau, Ian T 17 HATY 59.77 1:03.26 5

Event 15 Boys 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wounderly, Jesse 13 PTY 1:04.26 1:05.01 5
2 Fay, Shawn 14 HATY 1:14.38 1:18.19 3
3 Patel, Aryan 13 HATY 1:30.63 1:27.15 1

Event 16 Boys 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kistner, Ian 12 HATY 34.25 33.25 5
2 Vennera, Deven 11 PTY 40.56 37.94 3
3 Burry, Owen 12 PTY 37.57 38.01 1
4 Mushick, Reese 11 PTY 40.15 x40.85
5 Pashkov, Boris 12 HATY 45.71 41.68
-- McDonnell, Owen 12 HATY 40.08 X41.37
-- Brown, Kadden 11 HATY 41.18 X41.72
-- Larsen, Corbin 11 HATY 53.12 X50.31

Event 17 Boys 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Murray, AJ 9 PTY 44.84 44.87 5
2 Gambashidze, Luka 10 HATY 49.25 47.00 3
3 Faust, Jimmy 9 PTY 51.68 47.96 1
4 McDonnell, Declan 9 HATY 54.32 52.67
5 Rivera, Cristian 9 PTY 59.61 x1:00.16
6 Xi, Jonathan 9 HATY 1:04.55 x1:01.90
-- Dempsey, Jack 10 HATY 49.80 X49.55
-- Auspitz, Jacob 9 HATY 57.46 X1:02.31

Event 18 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Vidal, Esteban 8 PTY 20.50 20.00 5
2 Roode, Gregory 8 HATY 22.42 21.43 3
3 Milone, Colton 7 PTY 23.93 23.20 1
4 Luddecke, Jared 6 HATY 31.22 26.26
5 Carroll, Matthew 8 HATY 31.59 x33.34

Event 19 Boys 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Litvin, Zach K 17 HATY 1:06.93 1:06.79 5

Event 21 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Savadove, Kai 12 HATY 43.89 39.99 5
2 Vidal, Tito 11 PTY 44.71 44.01 3
3 Reiter, Zachary 11 PTY 44.97 45.98 1
4 Larsen, Corbin 11 HATY 1:00.87 58.55

Event 22 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Testa, Dominic 9 PTY 44.76 46.08 5
2 Vidal, Alejandro 9 PTY 46.80 47.41 3
3 Smith, Jayden 10 HATY 58.66 59.49 1
4 Gambashidze, Luka 10 HATY 58.75 59.85
5 Dinh, Dylan 9 HATY 1:01.28 x1:04.50
6 Rivera, Cristian 9 PTY 1:07.09 x1:05.77

Event 23 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mishchenko, George 7 HATY 29.55 29.75 5
2 Milone, Colton 7 PTY 27.88 30.08 3

Event 24 Boys 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hansford, Nathan 15 HATY 6:28.46 6:43.49 5

Event 25 Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Vidal, Esteban 8 PTY 43.82 40.33 5
2 Murray, Declan 6 PTY 51.44 44.75 3
3 Roode, Gregory 8 HATY 45.06 45.82 1
4 Maxwell, James 7 HATY 50.48 50.53
-- Carroll, Matthew 8 HATY 1:08.97 X1:07.41

Event 26 Boys 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Murray, AJ 9 PTY 1:28.34 1:26.17 5
2 Schatzman, Luke 9 PTY 1:29.32 1:27.90 3
3 Dempsey, Jack 10 HATY 1:29.05 1:32.08 1
4 Faust, Jimmy 9 PTY 1:41.03 x1:36.88
5 McDonnell, Declan 9 HATY 1:51.53 1:42.47
6 Xi, Jonathan 9 HATY NT x2:13.53

Event 27 Boys 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wilson, Cameron 12 PTY 1:01.85 1:01.24 5
2 Pashkov, Boris 12 HATY 1:19.35 1:21.24 3
3 Porter, Patrick 11 PTY 1:23.58 1:21.33 1
4 Spear, Paul 11 HATY 1:35.98 1:23.50

Event 28 Boys 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wounderly, Jesse 13 PTY 1:02.23 56.87 5
2 Fay, Shawn 14 HATY 1:05.87 1:02.36 3
3 Porter, Gavin 13 PTY 1:08.73 1:08.93 1
-- Patel, Aryan 13 HATY 1:14.35 X1:10.88

Event 30 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Vidal, Esteban 8 PTY 18.64 20.40 5
2 Murray, Declan 6 PTY 26.34 25.38 3
3 Milone, Colton 7 PTY 27.09 x26.32
4 Carroll, Matthew 8 HATY 44.73 43.58 1
-- Mishchenko, George 7 HATY 40.06 DQ

Event 31 Boys 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schafer, Luke 9 PTY 41.22 43.35 5
2 Smith, Jayden 10 HATY 1:07.45 48.26 3
3 Lam, Nhat 'nick' 9 HATY 51.67 48.42 1
4 Murray, AJ 9 PTY 52.12 49.19
5 Schatzman, Luke 9 PTY 48.80 x53.65
-- Auspitz, Jacob 9 HATY 1:03.58 DQ

Event 32 Boys 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Vennera, Deven 11 PTY 41.11 33.29 5
2 McDonnell, Owen 12 HATY 37.90 38.20 3
3 Murray, Luke 11 PTY 38.96 38.53 1
4 Vidal, Tito 11 PTY NT x38.94
5 Rivera, Aden 12 PTY 41.17 x40.01
6 Mushick, Reese 11 PTY 41.34 x41.88
7 Larsen, Corbin 11 HATY 50.05 52.56
-- Spear, Paul 11 HATY NT X52.98

Event 34 Boys 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Palau, Ian T 17 HATY 57.44 1:06.24 5

Event 35 Boys 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Testa, Dominic 9 PTY 1:23.12 1:29.32 5
2 Vidal, Alejandro 9 PTY 1:32.54 1:35.70 3
3 Schatzman, Luke 9 PTY NT x1:46.03
4 Dinh, Dylan 9 HATY 1:53.42 1:56.93 1
-- Lam, Nhat 'nick' 9 HATY 1:53.14 XDQ

Event 36 Boys 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wilson, Cameron 12 PTY 2:31.47 2:31.33 5
2 Kistner, Ian 12 HATY 2:59.56 2:52.15 3
-- Savadove, Kai 12 HATY NT X2:57.20
-- Brown, Kadden 11 HATY 3:23.01 X3:26.85
-- Porter, Patrick 11 PTY 3:30.07 DQ

Event 37 Boys 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Patel, Aryan 13 HATY 3:19.34 DQ

Event 38 Boys 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Smith, Ronan R 17 HATY 2:26.71 2:15.73 5
2 Hansford, Nathan 15 HATY 2:41.09 2:46.98 3

Event 39 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 1:29.84 1:36.28 7
1) Maxwell, James 7 2) Mishchenko, George 7
3) Luddecke, Jared 6 4) Roode, Gregory 8

Event 40 Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pottstown YMCA Seahawks 'A' 2:23.95 2:37.09 7
1) Schafer, Luke 9 2) Faust, Jimmy 9
3) Vidal, Alejandro 9 4) Testa, Dominic 9
2 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 3:17.91 3:38.14
1) Dinh, Dylan 9 2) Xi, Jonathan 9
3) Auspitz, Jacob 9 4) McDonnell, Declan 9

Event 41 Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pottstown YMCA Seahawks 'A' 1:59.80 2:10.81 7
1) Murray, Luke 11 2) Burry, Owen 12
3) Reiter, Zachary 11 4) Vennera, Deven 11
2 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 2:31.26 2:28.52
1) Pashkov, Boris 12 2) Spear, Paul 11
3) Larsen, Corbin 11 4) Brown, Kadden 11

Event 43 Boys 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 1:45.40 X2:11.65
1) Smith, Ronan R 17 2) Hansford, Nathan 15
3) Fay, Shawn 14 4) Palau, Ian T 17

Men - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 51

1. Hatboro Area YMCA Hurricanes 44

Men - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 51

1. Pottstown YMCA Seahawks 22 2. Hatboro Area YMCA Hurricanes 13

Men - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 51

1. Pottstown YMCA Seahawks 43 2. Hatboro Area YMCA Hurricanes 33

Men - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 51

1. Pottstown YMCA Seahawks 45 2. Hatboro Area YMCA Hurricanes 16

Men - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 51

1. Pottstown YMCA Seahawks 30 2. Hatboro Area YMCA Hurricanes 21




This page was generated in 0.0313 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768