PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 323



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, January 20, 2018     Warm-up: 12:30PM
Team Names Pocono-Monroe B Wilkes-Barre-Monroe B
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/26/2018 11:44 AM
Monroe Division PFY vs WBY 1-20-2018 - 1/20/2018
Division - PennDel Swim League
Results

Event 2 Boys 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:46.11 1:48.43 7
1) Mendieta, Diego 18 2) Cerbone, William Z 15
3) Hernandez, Juan C 15 4) McCabe, Owen 17

Event 4 Boys 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:07.59 2:06.64 7
1) Oliver, Justin A 14 2) Mui, Tyler S 14
3) Williams, Mark I 14 4) McCabe, Michael 13

Event 6 Boys 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:29.24 2:27.49 7
1) Yagan, Adam 12 2) Brinker, Andrew 12
3) Poveromo, Brandon R 12 4) Dunham, John 11

Event 12 Boys 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cerbone, William Z 15 Pocono Piranhas 1:50.74 1:55.75 5
2 Naturale, Rory B 15 Pocono Piranhas 2:19.97 2:26.04 3
3 Koonrad, Joey 15 WBY NT 2:28.60 1

Event 14 Boys 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Justin A 14 Pocono Piranhas 2:03.93 2:07.27 5

Event 16 Boys 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Poveromo, Brandon R 12 Pocono Piranhas 2:24.09 2:26.38 5
2 Witty, Devon 12 Pocono Piranhas 2:57.34 2:52.83 3
3 Dunham, John 11 Pocono Piranhas NT x3:04.91

Event 18 Boys 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mahler, Adam P 17 WBY 24.09 23.25 5
2 Mendieta, Diego 18 Pocono Piranhas 22.79 23.54 3
3 Gonzalez, Benjamin D 16 Pocono Piranhas 25.22 25.58 1

Event 20 Boys 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Williams, Mark I 14 Pocono Piranhas 26.61 27.54 5

Event 22 Boys 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Donovan B 11 Pocono Piranhas 30.38 32.17 5
2 Yagan, Adam 12 Pocono Piranhas 32.77 33.81 3
3 Ogbolu, Adim 12 Pocono Piranhas NT x58.60
-- Dunham, John 11 Pocono Piranhas 33.01 X34.79
-- Johnson, Connor 12 Pocono Piranhas 36.30 X35.56

Event 24 Boys 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Ian 10 Pocono Piranhas 32.40 32.93 5
2 Bolesta, Cole 9 WBY 47.62 40.32 3
3 Santiago, Logan 10 Pocono Piranhas 39.75 41.38 1
4 Mackowski, Eryk 9 Pocono Piranhas 43.71 x45.79
5 Jallepalli, Vismay 10 WBY NT 57.82
-- Ryali, Rithwik 10 WBY NT X42.17
-- Gardina, Kieran 10 Pocono Piranhas 43.82 X43.17
-- Parker, Torance 10 WBY NT DQ

Event 26 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Adair, Max 8 Pocono Piranhas 31.79 25.48 5
2 Bolesta, Vance 6 WBY NT 27.78 3
3 Porcano, Jackson 7 Pocono Piranhas 25.97 29.46 1
-- Hammonds, Lucas 7 Pocono Piranhas 40.15 DQ

Event 28 Boys 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mendieta, Diego 18 Pocono Piranhas 56.59 57.52 5
2 Mahler, Adam P 17 WBY 1:03.10 58.31 3
3 Gonzalez, Benjamin D 16 Pocono Piranhas 1:12.95 1:10.24 1
4 Koonrad, Joey 15 WBY NT 1:28.50

Event 30 Boys 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mui, Tyler S 14 Pocono Piranhas 1:06.24 1:05.54 5
2 Schell, Christopher 13 WBY 1:25.43 1:09.40 3
3 McCabe, Michael 13 Pocono Piranhas NT 1:34.91 1

Event 32 Boys 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brinker, Andrew 12 Pocono Piranhas 43.60 42.80 5
2 Witty, Devon 12 Pocono Piranhas 52.94 50.15 3
-- Johnson, Connor 12 Pocono Piranhas NT DQ

Event 34 Boys 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Kareem F 10 Pocono Piranhas 38.20 40.06 5
2 Laurore, Max 8 WBY NT 42.78 3
3 Ryali, Rithwik 10 WBY NT 51.74 1
4 Wakuluk, Adam 9 Pocono Piranhas NT 53.50
5 Persaud, Keshav 9 Pocono Piranhas 53.84 x55.15
6 Bolesta, Cole 9 WBY NT x57.12
-- Gardina, Kieran 10 Pocono Piranhas 54.37 X51.92
-- Parker, Torance 10 WBY NT X1:14.46
-- Jallepalli, Vismay 10 WBY NT X1:15.42

Event 36 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Betnar, Brandon 8 WBY 27.73 25.96 5
2 Adair, Max 8 Pocono Piranhas 27.84 27.37 3
3 Delaney, Ben 6 Pocono Piranhas 37.40 34.62 1

Event 38 Boys 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Kevin S 16 Pocono Piranhas 1:02.02 1:07.32 5
2 McCabe, Owen 17 Pocono Piranhas 1:19.12 1:19.11 3
3 Koonrad, Joey 15 WBY NT 1:30.50 1

Event 40 Boys 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Williams, Mark I 14 Pocono Piranhas 1:18.69 1:22.07 5

Event 42 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brinker, Andrew 12 Pocono Piranhas 40.60 39.37 5
2 Yagan, Adam 12 Pocono Piranhas 47.89 43.94 3
3 Witty, Devon 12 Pocono Piranhas 44.35 x45.54

Event 44 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Naturale, Shane B 10 Pocono Piranhas 45.94 47.63 5
2 Santiago, Logan 10 Pocono Piranhas 1:02.33 57.90 3
3 Mackowski, Eryk 9 Pocono Piranhas 55.56 x57.97
4 Jallepalli, Vismay 10 WBY NT 1:56.86 1
-- Laurore, Max 8 WBY NT DQ

Event 46 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Betnar, Brandon 8 WBY 31.80 26.19 5
2 Bolesta, Vance 6 WBY NT 35.21 3

Event 48 Boys 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Deemer, Adam R 16 Pocono Piranhas 5:01.30 5:20.32 5
2 Hernandez, Juan C 15 Pocono Piranhas 5:48.99 5:34.33 3

Event 50 Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Betnar, Brandon 8 WBY 50.49 42.78 5
2 Delaney, Ben 6 Pocono Piranhas 1:19.01 1:11.48 3
3 Hammonds, Lucas 7 Pocono Piranhas 1:45.23 1:40.60 1

Event 52 Boys 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Ian 10 Pocono Piranhas 1:15.60 1:16.50 5
2 Naturale, Shane B 10 Pocono Piranhas 1:25.00 1:31.79 3
3 Bolesta, Cole 9 WBY NT 1:35.54 1
4 Gardina, Kieran 10 Pocono Piranhas 1:46.10 x1:45.28
-- Persaud, Keshav 9 Pocono Piranhas NT X1:44.43

Event 54 Boys 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Zhao, Jason 12 Pocono Piranhas 57.90 58.86 5
2 Mui, Carter E 11 Pocono Piranhas 1:16.69 1:08.96 3
3 Ong, William 11 Pocono Piranhas 1:07.58 x1:09.06

Event 56 Boys 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Justin A 14 Pocono Piranhas 54.97 57.02 5
2 Schell, Christopher 13 WBY 1:08.55 58.05 3
3 Vogt, Eric 13 WBY 1:17.22 1:05.00 1
4 McCabe, Michael 13 Pocono Piranhas 1:19.85 1:18.90

Event 58 Boys 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Deemer, Adam R 16 Pocono Piranhas 51.22 55.09 5
2 McCabe, Thomas 15 Pocono Piranhas 58.96 58.49 3
3 Naturale, Rory B 15 Pocono Piranhas 1:00.46 x1:03.19

Event 60 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Bolesta, Vance 6 WBY NT DQ
-- Porcano, Jackson 7 Pocono Piranhas NT DQ

Event 62 Boys 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ryali, Rithwik 10 WBY NT 50.71 5
2 Santiago, Logan 10 Pocono Piranhas 1:05.66 51.22 3
3 Persaud, Keshav 9 Pocono Piranhas 58.09 59.77 1
4 Mackowski, Eryk 9 Pocono Piranhas NT x1:01.85

Event 64 Boys 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Poveromo, Brandon R 12 Pocono Piranhas 36.30 35.60 5
2 Ong, William 11 Pocono Piranhas 42.35 37.53 3
3 Johnson, Connor 12 Pocono Piranhas 46.62 x45.52

Event 66 Boys 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mui, Tyler S 14 Pocono Piranhas 1:00.41 1:03.71 5
2 Vogt, Eric 13 WBY NT 1:14.02 3

Event 68 Boys 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mahler, Adam P 17 WBY 53.86 54.82 5
2 Cerbone, William Z 15 Pocono Piranhas 59.11 59.11 3
3 Hernandez, Juan C 15 Pocono Piranhas 56.54 1:00.37 1
4 McCabe, Owen 17 Pocono Piranhas NT x1:09.42

Event 70 Boys 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Kareem F 10 Pocono Piranhas 1:24.87 1:28.59 5
2 Laurore, Max 8 WBY NT 1:29.46 3
3 Wakuluk, Adam 9 Pocono Piranhas NT 1:50.69 1

Event 72 Boys 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Zhao, Jason 12 Pocono Piranhas 2:23.85 2:27.56 5
2 Mui, Carter E 11 Pocono Piranhas 2:48.27 2:47.16 3
3 Oliver, Donovan B 11 Pocono Piranhas 2:50.40 x2:52.32

Event 74 Boys 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schell, Christopher 13 WBY NT 2:36.36 5
-- Vogt, Eric 13 WBY NT DQ

Event 76 Boys 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Kevin S 16 Pocono Piranhas 2:04.80 2:21.10 5
2 McCabe, Thomas 15 Pocono Piranhas NT 2:41.24 3

Event 78 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:08.53 2:18.10 7
1) Delaney, Ben 6 2) Hammonds, Lucas 7
3) Adair, Max 8 4) Porcano, Jackson 7

Event 80 Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:20.91 2:30.42 7
1) Oliver, Kareem F 10 2) Wakuluk, Adam 9
3) Naturale, Shane B 10 4) Peterson, Ian 10

Event 82 Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:02.05 2:01.06 7
1) Oliver, Donovan B 11 2) Ong, William 11
3) Mui, Carter E 11 4) Zhao, Jason 12

Event 86 Boys 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:38.46 1:43.80 7
1) Oliver, Kevin S 16 2) McCabe, Thomas 15
3) Naturale, Rory B 15 4) Deemer, Adam R 16

Women - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 67 2. Wilkes-Barre Family YMCA 17

Men - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 68 2. Wilkes-Barre Family YMCA 15

Women - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 60 2. Wilkes-Barre Family YMCA 15

Men - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 38 2. Wilkes-Barre Family YMCA 15

Women - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 65 2. Wilkes-Barre Family YMCA 10

Men - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 70

Women - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 49 2. Wilkes-Barre Family YMCA 19

Men - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 44 2. Wilkes-Barre Family YMCA 17

Women - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 37 2. Wilkes-Barre Family YMCA 13

Men - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Pocono Family YMCA 21 1. Wilkes-Barre Family YMCA 21




This page was generated in 0.0469 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768