PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 317



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, January 20, 2018     Warm-up: 12:30PM
Team Names Pocono-Monroe G Wilkes-Barre-Monroe G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/26/2018 11:44 AM
Monroe Division PFY vs WBY 1-20-2018 - 1/20/2018
Division - PennDel Swim League
Results

Event 1 Girls 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:02.41 2:04.94 7
1) Dahlgren, Aviah L 15 2) Persaud, Hannah 15
3) Delaney, Julia J 15 4) Poveromo, Savannah L 16

Event 3 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:22.65 2:18.73 7
1) Delaney, Zoey F 13 2) Gasgonia, Andrea 13
3) Bower, Skyler 14 4) Blose, Julia 13

Event 5 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:08.39 2:11.39 7
1) Tassinari, Marianne E 12 2) Little, Jewel A 12
3) Piacenti, Lily 12 4) Kelly, Alyssa M 11

Event 7 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:54.25 2:55.11 7
1) Hoffman, Caitlin 9 2) Kimler, Jenna G 10
3) Exil, Kayla 9 4) Hubbs, Camille 9
2 Wilkes-Barre Family YMCA 'A' 2:39.60 3:13.02
1) Brown, Mackenzie 10 2) Betnar, Ava 10
3) Burton, Abigail 10 4) Cookus-Gnoinski, Morgan 10

Event 11 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dahlgren, Aviah L 15 Pocono Piranhas 2:02.18 2:07.16 5
2 Walting, Margaret E 15 WBY NT 2:09.92 3
3 Mahler, Emily 15 WBY 2:15.33 2:10.85 1
4 Poveromo, Savannah L 16 Pocono Piranhas NT 2:18.74
5 Mackowski, Jessica 15 Pocono Piranhas 2:31.46 x2:27.31

Event 13 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fenn, Victoria A 13 Pocono Piranhas 2:12.92 2:12.81 5
2 Price, Abby 14 WBY 3:02.98 2:19.55 3
3 Persaud, Dana L 13 Pocono Piranhas 2:30.41 2:20.89 1
4 Schomberg, Emma 13 Pocono Piranhas NT x3:05.69

Event 15 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kelly, Alyssa M 11 Pocono Piranhas 2:07.38 2:15.38 5
2 Burlew, Emma 12 Pocono Piranhas NT 2:29.99 3
3 Lo, Bianca 11 WBY NT 2:34.12 1
4 Dunham, Mychaela 12 Pocono Piranhas NT x2:47.08
5 Lazinsky, Dinah 11 WBY NT 3:11.38

Event 17 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Campbell, Kara E 15 Pocono Piranhas 25.59 26.12 5
2 Withey, Emma N 16 Pocono Piranhas 26.52 26.99 3
3 Piacenti, Mackenzie 16 Pocono Piranhas 27.61 x27.60

Event 19 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Williams, Markayleh 14 Pocono Piranhas 28.82 27.97 5
2 Wright, Amber 13 WBY NT 29.55 3
3 Gasgonia, Andrea 13 Pocono Piranhas 30.08 29.63 1
4 Zoeller, Elizabeth 14 WBY NT 32.59
5 Schomberg, Emma 13 Pocono Piranhas 35.61 x35.58
6 Kline, Erica 12 WBY 41.50 x35.68

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Piacenti, Lily 12 Pocono Piranhas 29.50 29.88 5
2 Lo, Bianca 11 WBY 33.83 30.89 3
3 Halas, Rene 11 Pocono Piranhas 31.71 31.63 1
4 Olsen, Chrissy 11 WBY 35.69 32.64
5 Scullion, Ellie 11 WBY 44.73 x35.14
6 Konosky, Lydia 11 Pocono Piranhas 35.27 x36.34
-- Bower, Natalie 11 Pocono Piranhas 34.81 X35.29
-- Rozea, Marlena 12 Pocono Piranhas NT X40.91
-- Hammonds, Danica 11 Pocono Piranhas 41.65 X41.84

Event 23 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schlifka, Tatiana 10 WBY 47.18 36.12 5
2 Dinh, Kimberly 10 WBY 46.77 36.47 3
3 Kirby, Anna 10 Pocono Piranhas 36.56 36.53 1
4 Hubbs, Camille 9 Pocono Piranhas 37.71 39.33
5 Exil, Kayla 9 Pocono Piranhas 40.68 x40.36
6 Brown, Mackenzie 10 WBY NT x40.69
-- Hoffman, Caitlin 9 Pocono Piranhas 39.56 X42.39
-- Principe, Isabella 10 WBY NT X44.98
-- Johns, Victoria 9 Pocono Piranhas 53.81 X48.29
-- Palka, Maya 9 Pocono Piranhas 59.15 X59.18
-- Porcano, Lucy 9 Pocono Piranhas 1:08.76 X1:10.48
-- Kanatbekoff, Sophia 9 Pocono Piranhas 44.11 XDQ

Event 25 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Toniatti, Alexa 8 WBY NT 20.11 5
2 Kanatbekoff, Alexandria 8 Pocono Piranhas 20.81 20.90 3
3 Hubbs, Alyssa 6 Pocono Piranhas 24.78 26.19 1
4 Kanatbekoff, Cassie 7 Pocono Piranhas 25.72 x26.26

Event 27 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mahler, Emily 15 WBY 1:07.79 1:08.64 5
2 Williams, Nevaeh J 15 Pocono Piranhas 1:08.44 1:13.03 3
3 Poveromo, Savannah L 16 Pocono Piranhas 1:10.71 1:14.02 1
4 Persaud, Sasha 16 Pocono Piranhas NT x1:15.64

Event 29 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wong, Erika D 14 Pocono Piranhas 1:10.03 1:10.66 5
2 Bower, Skyler 14 Pocono Piranhas 1:19.52 1:23.04 3
3 Zoeller, Elizabeth 14 WBY NT 1:27.91 1
4 Kline, Erica 12 WBY NT 1:40.26
-- Blose, Julia 13 Pocono Piranhas 1:24.39 DQ

Event 31 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tassinari, Marianne E 12 Pocono Piranhas 33.05 34.18 5
2 Dudsak, Shelby 12 Pocono Piranhas 43.72 41.83 3
3 Scullion, Ellie 11 WBY 53.32 42.85 1
4 Hammonds, Danica 11 Pocono Piranhas 49.69 x48.17
-- Massaro, Eva 11 Pocono Piranhas 43.58 X42.49
-- Wakuluk, Ola 11 Pocono Piranhas 51.44 X47.84
-- Rozea, Marlena 12 Pocono Piranhas NT X51.16

Event 33 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gasgonia, Marina 10 Pocono Piranhas 33.25 35.19 5
2 Kuteras, Victoria 10 Pocono Piranhas 44.36 42.97 3
3 Exil, Kayla 9 Pocono Piranhas NT x47.20
4 Schlifka, Tatiana 10 WBY NT 49.99 1
5 Brown, Mackenzie 10 WBY NT 50.76
6 Cookus-Gnoinski, Morgan 10 WBY NT x51.79
-- Kanatbekoff, Sophia 9 Pocono Piranhas 48.58 X50.91
-- Dixon, Jayla 9 WBY NT X52.44
-- Principe, Isabella 10 WBY NT X57.05
-- Palka, Maya 9 Pocono Piranhas 56.87 X1:01.78
-- Porcano, Lucy 9 Pocono Piranhas NT X1:27.68

Event 35 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Toniatti, Alexa 8 WBY NT 24.65 5
2 Wakuluk, Maya 7 Pocono Piranhas 23.08 25.00 3
3 Kanatbekoff, Cassie 7 Pocono Piranhas NT 27.55 1
-- Hubbs, Alyssa 6 Pocono Piranhas 33.71 DQ

Event 37 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Walting, Margaret E 15 WBY NT 1:09.17 5
2 Campbell, Cailin E 17 Pocono Piranhas 1:13.14 1:15.56 3
3 Persaud, Hannah 15 Pocono Piranhas NT 1:16.15 1
4 Grozio, Olivia 16 WBY 1:16.38 1:16.45
5 Delaney, Julia J 15 Pocono Piranhas 1:17.12 x1:18.53
6 Mahler, Emily 15 WBY 1:35.48 x1:29.89

Event 39 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Williams, Markayleh 14 Pocono Piranhas 1:25.72 1:26.33 5
2 Delaney, Zoey F 13 Pocono Piranhas 1:25.80 1:31.77 3
3 Wright, Amber 13 WBY NT 1:36.45 1
4 Kline, Erica 12 WBY NT 2:25.09

Event 41 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Little, Jewel A 12 Pocono Piranhas 35.44 37.48 5
2 Lo, Bianca 11 WBY 47.66 42.03 3
3 Olsen, Chrissy 11 WBY 46.09 44.37 1
4 Konosky, Lydia 11 Pocono Piranhas 42.93 45.19
5 Wakuluk, Ola 11 Pocono Piranhas 52.36 x53.03
-- Massaro, Eva 11 Pocono Piranhas NT X50.26
-- Rozea, Marlena 12 Pocono Piranhas NT X56.47
-- Hammonds, Danica 11 Pocono Piranhas 1:20.19 X59.27

Event 43 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tassinari, Suzanne E 10 Pocono Piranhas 44.34 43.92 5
2 Kimler, Jenna G 10 Pocono Piranhas 44.18 44.64 3
3 Dinh, Kimberly 10 WBY 1:01.26 46.93 1
4 Cookus-Gnoinski, Morgan 10 WBY NT 53.83
5 Hoffman, Caitlin 9 Pocono Piranhas 54.01 x58.03
6 Burton, Abigail 10 WBY NT x1:02.17

Event 45 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wakuluk, Maya 7 Pocono Piranhas 30.70 30.89 5
2 Gardina, Mia 8 Pocono Piranhas 46.14 33.56 3
3 Hubbs, Alyssa 6 Pocono Piranhas 42.05 x38.25

Event 47 Girls 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Campbell, Kara E 15 Pocono Piranhas NT 5:40.39 5
2 Withey, Emma N 16 Pocono Piranhas 5:36.30 5:41.98 3
3 Persaud, Hannah 15 Pocono Piranhas 6:17.06 x6:08.17
4 Grozio, Olivia 16 WBY 6:07.45 6:11.29 1

Event 49 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nicholson, Natalia 8 Pocono Piranhas 47.66 48.12 5
2 Toniatti, Alexa 8 WBY NT 49.44 3
3 Kanatbekoff, Cassie 7 Pocono Piranhas NT 1:01.61 1

Event 51 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Betnar, Ava 10 WBY NT 1:11.85 5
2 Wolbert, Sydney R 9 Pocono Piranhas 1:12.01 1:13.13 3
3 Kuteras, Victoria 10 Pocono Piranhas 1:22.80 1:22.96 1
4 Dinh, Kimberly 10 WBY NT 1:23.46
5 Kirby, Anna 10 Pocono Piranhas 1:21.64 x1:27.32
6 Schlifka, Tatiana 10 WBY NT x1:28.33
7 Principe, Isabella 10 WBY NT x1:43.08

Event 53 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kelly, Alyssa M 11 Pocono Piranhas 1:00.99 1:04.11 5
2 Burlew, Emma 12 Pocono Piranhas 1:07.55 1:09.44 3
3 Dudsak, Shelby 12 Pocono Piranhas 1:15.56 x1:17.68
4 Scullion, Ellie 11 WBY NT 1:18.40 1
5 Lazinsky, Dinah 11 WBY NT 1:25.42

Event 55 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gasgonia, Andrea 13 Pocono Piranhas 1:05.33 1:04.12 5
2 Price, Abby 14 WBY 1:17.31 1:05.07 3
3 Wright, Amber 13 WBY NT 1:07.29 1
4 Delaney, Zoey F 13 Pocono Piranhas 1:02.92 1:09.67
5 Blose, Julia 13 Pocono Piranhas 1:10.11 x1:10.69
6 Zoeller, Elizabeth 14 WBY NT x1:12.78

Event 57 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McNulty, Peyton 17 Pocono Piranhas 56.16 57.10 5
2 Campbell, Cailin E 17 Pocono Piranhas 55.84 57.54 3
3 Walting, Margaret E 15 WBY NT 57.74 1
4 Piacenti, Mackenzie 16 Pocono Piranhas 1:00.00 x1:02.07

Event 59 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kanatbekoff, Alexandria 8 Pocono Piranhas NT 28.19 5
2 Nicholson, Natalia 8 Pocono Piranhas 29.59 28.91 3
3 Gardina, Mia 8 Pocono Piranhas NT x33.46

Event 61 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wolbert, Sydney R 9 Pocono Piranhas 36.77 38.17 5
2 Tassinari, Suzanne E 10 Pocono Piranhas NT 41.94 3
3 Burton, Abigail 10 WBY NT 1:01.73 1
4 Dixon, Jayla 9 WBY NT 1:07.18
-- Johns, Victoria 9 Pocono Piranhas 1:01.05 DQ

Event 63 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Piacenti, Lily 12 Pocono Piranhas 31.15 31.65 5
2 Dunham, Mychaela 12 Pocono Piranhas 36.84 35.48 3
3 Bower, Natalie 11 Pocono Piranhas 40.70 x40.49

Event 65 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wong, Erika D 14 Pocono Piranhas 1:05.10 1:09.62 5
2 Persaud, Dana L 13 Pocono Piranhas 1:18.72 1:17.10 3
3 Bower, Skyler 14 Pocono Piranhas 1:20.52 x1:24.94

Event 67 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McNulty, Peyton 17 Pocono Piranhas 1:01.66 1:03.92 5
2 Dahlgren, Aviah L 15 Pocono Piranhas 1:06.87 1:07.38 3
3 Mackowski, Jessica 15 Pocono Piranhas 1:22.63 x1:26.38

Event 69 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gasgonia, Marina 10 Pocono Piranhas 1:11.77 1:14.69 5
2 Betnar, Ava 10 WBY 1:29.32 1:25.93 3
3 Kimler, Jenna G 10 Pocono Piranhas 1:40.19 1:35.95 1
4 Hubbs, Camille 9 Pocono Piranhas 1:43.84 x1:39.08
-- Dixon, Jayla 9 WBY NT DQ

Event 71 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tassinari, Marianne E 12 Pocono Piranhas 2:28.55 2:31.87 5
2 Little, Jewel A 12 Pocono Piranhas 2:40.35 2:46.53 3
3 Halas, Rene 11 Pocono Piranhas 2:58.34 x2:55.07
-- Olsen, Chrissy 11 WBY NT DQ

Event 73 Girls 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fenn, Victoria A 13 Pocono Piranhas 2:24.16 2:29.58 5
2 Price, Abby 14 WBY NT 2:47.19 3

Event 75 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Delaney, Julia J 15 Pocono Piranhas 2:19.84 2:24.78 5
2 Williams, Nevaeh J 15 Pocono Piranhas 2:26.53 2:36.95 3
3 Grozio, Olivia 16 WBY 2:35.36 2:37.62 1
4 Persaud, Sasha 16 Pocono Piranhas 2:40.74 x2:46.90

Event 77 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:25.54 1:42.67 7
1) Kanatbekoff, Alexandria 8 2) Nicholson, Natalia 8
3) Wakuluk, Maya 7 4) Gardina, Mia 8

Event 79 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:14.02 2:14.78 7
1) Wolbert, Sydney R 9 2) Kirby, Anna 10
3) Tassinari, Suzanne E 10 4) Gasgonia, Marina 10
2 Pocono Family YMCA 'B' 2:55.02 x3:37.12
1) Kuteras, Victoria 10 2) Johns, Victoria 9
3) Kanatbekoff, Sophia 9 4) Porcano, Lucy 9

Event 81 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:07.43 2:09.50 7
1) Dunham, Mychaela 12 2) Dudsak, Shelby 12
3) Halas, Rene 11 4) Burlew, Emma 12
2 Pocono Family YMCA 'B' 2:24.33 x2:30.05
1) Konosky, Lydia 11 2) Wakuluk, Ola 11
3) Massaro, Eva 11 4) Bower, Natalie 11

Event 83 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:52.04 1:53.67 7
1) Wong, Erika D 14 2) Persaud, Dana L 13
3) Williams, Markayleh 14 4) Fenn, Victoria A 13

Event 85 Girls 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:43.84 1:47.37 7
1) Campbell, Cailin E 17 2) Withey, Emma N 16
3) McNulty, Peyton 17 4) Campbell, Kara E 15
2 Pocono Family YMCA 'B' 1:53.16 x1:56.81
1) Piacenti, Mackenzie 16 2) Mackowski, Jessica 15
3) Williams, Nevaeh J 15 4) Persaud, Sasha 16

Women - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 67 2. Wilkes-Barre Family YMCA 17

Men - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 61 2. Wilkes-Barre Family YMCA 15

Women - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 60 2. Wilkes-Barre Family YMCA 15

Men - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 38 2. Wilkes-Barre Family YMCA 15

Women - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 65 2. Wilkes-Barre Family YMCA 10

Men - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 70

Women - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 49 2. Wilkes-Barre Family YMCA 19

Men - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 44 2. Wilkes-Barre Family YMCA 17

Women - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 37 2. Wilkes-Barre Family YMCA 13

Men - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 21 1. Wilkes-Barre Family YMCA 21




This page was generated in 0.0313 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768