PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 308



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, January 20, 2018     Warm-up: 12:30PM
Team Names North Penn-Madison G Ambler-Madison G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/24/2018 12:47 PM
DD Madison NPY v AAY 01-20-18 - 1/20/2018
Division - PennDel Swim League
Madison Double Dual Meet
Results

Event 1 Girls 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 2:14.32 7
1) Woods, Megan 15 2) Mitchell, Jessica 15
3) Meyers, Sally 15 4) Ranile, Diza 16

Event 3 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 2:19.52 2:25.24 7
1) Folweiler, Katelyn 13 2) Spencer, Kaylee 13
3) Czajkowski, Mackenzie 13 4) Strickland, Lily 13
-- Ambler Area Ymca- Arrows 'A' 2:16.50 X2:19.55
1) Westcott, Madelyne 14 2) Hatem, Laura 14
3) Jessop, Ellie 14 4) Anderson, Ellie 14

Event 5 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 2:15.96 2:15.14 7
1) Juarez, Isabella 11 2) Silva, Zoe 12
3) Pellegrino, Gianna 11 4) Gordon, Natalie 11
2 North Penn YMCA 'B' NT x2:30.37
1) Ranile, Aubrei 11 2) Dhinesh, Jijee 12
3) Marsicano, Sophia 12 4) Henaidy, Salwa 11
-- Ambler Area Ymca- Arrows 'A' 2:30.54 X2:31.88
1) Schulz, Ashley 11 2) Jessop, Autumn 12
3) Le, Rachel 11 4) Cohen, Sarah 11

Event 7 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ambler Area Ymca- Arrows 'A' 2:48.21 2:42.16 7
1) Lemanowicz, Ella 10 2) Schwartz, Eden 10
3) Elkins, Nicole 9 4) Janiczek, Carina 10
2 North Penn YMCA 'A' 2:39.75 3:06.77
1) Ramic, Shayla 9 2) Liu, Sarah 10
3) Cole, Alanna 10 4) Poreddy, Nidhi 9
-- North Penn YMCA 'B' NT X2:43.80
1) Wagner, Bailey 9 2) Chebeleu, Cecilia 10
3) Woods, Kara 10 4) Czajkowski, Camryn 9

Event 9 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ambler Area Ymca- Arrows 'A' 1:31.08 1:37.12 7
1) Davis, Eva 8 2) Schwartz, Brinley 7
3) Manser, Eden 6 4) Capriotti, Vail 8

Event 11 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Megan 15 North Penn 2:22.47 2:26.90 5
2 Gargani, Angela 15 Ambler Arrows 2:32.05 2:34.84 3
-- Ranile, Diza 16 North Penn 2:30.08 X2:29.09

Event 13 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 U'Selis, Brynne 14 North Penn NT 2:14.48 5
2 Hatem, Laura 14 Ambler Arrows NT 2:26.94 3
3 Schulz, Taylor 13 Ambler Arrows 2:37.06 2:35.38 1
4 Spencer, Kaylee 13 North Penn 2:36.54 2:40.82

Event 15 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn NT 2:33.53 5
2 Schulz, Ashley 11 Ambler Arrows 2:34.00 2:39.08 3
3 Ramic, Sadira 12 North Penn 2:50.50 2:49.43 1
-- Jessop, Autumn 12 Ambler Arrows 2:15.78 X2:15.81

Event 17 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Meyers, Sally 15 North Penn 29.01 28.66 5
2 Jessop, Wren 17 Ambler Arrows 28.84 29.73 3
3 Farzetta, Megan 15 Ambler Arrows 38.60 39.66 1

Event 19 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jessop, Ellie 14 Ambler Arrows NT 29.12 5
2 Strickland, Lily 13 North Penn 28.83 29.47 3
3 Westcott, Madelyne 14 Ambler Arrows 29.77 30.87 1
4 Anderson, Ellie 14 Ambler Arrows 31.60 x32.12
5 Trivedy, Bhaavi 13 North Penn 37.88 37.34
-- Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 29.97 X29.78
-- Mayland, Kirsten 14 North Penn 29.98 X30.22
-- Schulz, Taylor 13 Ambler Arrows 31.39 X32.95
-- Silverman, Lucinda 13 Ambler Arrows 33.16 X33.24
-- Caldwell, Lydia 14 Ambler Arrows 43.65 X45.62

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chebeleu, Vivienne 12 North Penn 31.13 29.71 5
2 U'Selis, Brielle 12 North Penn 30.41 30.14 3
3 Henaidy, Salwa 11 North Penn 30.02 x30.48
4 Cohen, Sarah 11 Ambler Arrows 36.65 36.17 1
5 Le, Rachel 11 Ambler Arrows 37.00 37.32
6 LeGower, Alexandra 11 Ambler Arrows 38.19 x38.12
-- Marsicano, Sophia 12 North Penn 32.28 X32.05
-- Pellegrino, Gianna 11 North Penn 31.95 X32.18
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 33.33 X32.61
-- Catterson, Paige 11 North Penn 34.00 X34.80
-- Chang, Celeste 11 North Penn 35.61 X35.87
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 38.14 X36.59
-- Weaver, Natalie 11 North Penn 36.74 X36.75
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 36.27 X36.96
-- Ranile, Aubrei 11 North Penn 36.40 X37.40
-- Vega, Caia 11 North Penn NT X38.44
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 42.18 X43.91
-- Calhoun, Dottie 11 North Penn 51.87 X51.89
-- Nam, Kristen 12 North Penn 46.85 X52.81
-- Russell, Hanah 11 Ambler Arrows 56.62 X54.33
-- Wang, Siyan 11 Ambler Arrows 55.68 X57.39

Event 23 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lemanowicz, Ella 10 Ambler Arrows 35.03 36.29 5
2 Anderson, Tess 9 Ambler Arrows 41.44 40.26 3
3 Cole, Alanna 10 North Penn 43.14 43.63 1
4 Poreddy, Nidhi 9 North Penn 43.71 44.85
5 Lambert, Addisyn 9 North Penn 44.25 x49.15
6 Anderson, Dulcie 9 Ambler Arrows 49.29 x56.39
-- Woods, Kara 10 North Penn 29.85 X29.78
-- Elkins, Nicole 9 Ambler Arrows 37.05 X38.45
-- Lahjouji, Kenza 9 North Penn 59.41 X38.47
-- Ramic, Shayla 9 North Penn 41.80 X41.25
-- Lester, Angelina 9 Ambler Arrows 45.91 X53.23

Event 25 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Capriotti, Vita 6 Ambler Arrows 21.54 17.53 5
2 Zochowski, Alexa 7 Ambler Arrows 21.45 20.56 3
3 Zeits, Gracie 8 North Penn 20.28 21.41 1
4 Capriotti, Vail 8 Ambler Arrows 17.53 x22.78
5 Moola, Sharon 7 North Penn 23.71 25.16
6 Glaeser, Kate 6 North Penn 24.46 x27.91
-- Yum, Leah 7 North Penn 17.78 X17.25
-- Li, Angelina 8 North Penn 22.24 X20.84
-- Powell, Chloe 8 Ambler Arrows 19.90 X21.25
-- Williams, Harper 6 Ambler Arrows 22.71 X22.72
-- Williams, Taylor 7 Ambler Arrows 22.38 X23.21
-- Manser, Eden 6 Ambler Arrows 25.06 X23.59
-- Snell, Lorelei 7 North Penn 26.09 X24.31
-- Patel, Yashui 8 North Penn 30.28 X25.75
-- Dhinesh, Bhadra 7 North Penn 28.00 X27.40
-- More, Mahika 7 North Penn 32.01 X31.97
-- Silverman, Molly 5 North Penn 44.06 X53.32

Event 27 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Megan 15 North Penn 1:15.52 1:14.30 5
2 Jessop, Wren 17 Ambler Arrows 1:16.56 1:18.55 3
-- Farzetta, Megan 15 Ambler Arrows 1:40.37 DQ

Event 29 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 U'Selis, Brynne 14 North Penn 1:14.73 1:13.84 5
2 Folweiler, Katelyn 13 North Penn 1:21.28 1:20.74 3
3 Begej, Sophia 14 Ambler Arrows 1:20.99 1:21.39 1
4 Westcott, Madelyne 14 Ambler Arrows 1:21.78 1:23.59
5 Kraft, Sam 14 Ambler Arrows 1:28.44 x1:31.04
6 Trivedy, Bhaavi 13 North Penn 1:19.21 x1:47.91
-- Strickland, Lily 13 North Penn 1:14.29 X1:16.13
-- Spencer, Kaylee 13 North Penn 1:26.36 X1:29.59
-- Caldwell, Lydia 14 Ambler Arrows 1:45.70 X1:51.52

Event 31 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Juarez, Isabella 11 North Penn 34.22 34.04 5
2 Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 37.67 37.12 3
3 Kelsey, Makena 11 North Penn 37.81 x38.61
4 Schulz, Ashley 11 Ambler Arrows 39.23 40.93 1
5 LeGower, Alexandra 11 Ambler Arrows 47.96 49.39
-- Gordon, Natalie 11 North Penn 35.49 X35.65
-- U'Selis, Brielle 12 North Penn 36.22 X36.81
-- Pellegrino, Gianna 11 North Penn NT X37.71
-- Silva, Zoe 12 North Penn 40.12 X38.88
-- Yum, Suah 11 North Penn NT X39.11
-- Dhinesh, Jijee 12 North Penn 43.83 X40.04
-- Ramic, Sadira 12 North Penn 41.49 X41.94
-- Cohen, Sarah 11 Ambler Arrows 46.05 X43.74
-- Brinen, Ella 11 North Penn 45.75 X44.25
-- Vega, Caia 11 North Penn NT X44.46
-- Ranile, Aubrei 11 North Penn 41.22 X44.53
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 52.45 X50.94
-- Nam, Kristen 12 North Penn 52.50 X51.90
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 57.14 X53.92
-- Calhoun, Dottie 11 North Penn 55.19 X54.69
-- Chang, Celeste 11 North Penn 42.01 XDQ

Event 33 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lemanowicz, Ella 10 Ambler Arrows 41.59 42.36 5
2 Chebeleu, Cecilia 10 North Penn 42.15 43.40 3
3 Czajkowski, Camryn 9 North Penn 44.31 45.10 1
4 Kang, Abby 9 North Penn 44.35 x48.57
5 Lester, Angelina 9 Ambler Arrows 54.02 55.10
-- Wagner, Bailey 9 North Penn 45.01 X46.43
-- Ramic, Shayla 9 North Penn 47.56 X48.82
-- Lambert, Addisyn 9 North Penn 52.76 X49.04
-- Cole, Alanna 10 North Penn 51.54 X52.85
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 53.64 X53.94
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn 56.39 X58.49
-- Anderson, Dulcie 9 Ambler Arrows 1:03.20 X1:10.90
-- Meng, Allison 10 Ambler Arrows 51.18 DQ
-- Lahjouji, Kenza 9 North Penn 57.02 XDQ
-- Janiczek, Carina 10 Ambler Arrows 51.28 DQ

Event 35 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yum, Leah 7 North Penn 19.94 20.03 5
2 Davis, Eva 8 Ambler Arrows 21.66 22.44 3
3 Zochowski, Alexa 7 Ambler Arrows 21.85 24.25 1
4 McCrudden, Charlotte 7 Ambler Arrows 24.34 x24.75
5 Snell, Lorelei 7 North Penn 27.50 26.81
6 Patel, Yashui 8 North Penn 28.71 x29.62
-- Williams, Natalie 8 Ambler Arrows 21.67 X22.38
-- Zeits, Gracie 8 North Penn NT X26.72
-- Dhinesh, Bhadra 7 North Penn 28.90 X27.78
-- Williams, Taylor 7 Ambler Arrows 28.45 X28.82
-- Glaeser, Kate 6 North Penn 25.95 X29.97
-- Manser, Eden 6 Ambler Arrows 28.02 X30.19
-- More, Mahika 7 North Penn 35.97 X35.50

Event 37 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mitchell, Jessica 15 North Penn NT 1:24.31 5
2 Gargani, Angela 15 Ambler Arrows 1:28.41 1:28.64 3
-- Meyers, Sally 15 North Penn 1:24.27 X1:24.21
-- Ranile, Diza 16 North Penn 1:27.36 X1:26.84

Event 39 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hatem, Laura 14 Ambler Arrows 1:22.22 1:23.90 5
2 Mayland, Kirsten 14 North Penn 1:23.77 1:24.55 3
3 Begej, Sophia 14 Ambler Arrows 1:26.81 1:28.11 1
4 Folweiler, Katelyn 13 North Penn 1:28.95 1:30.99
5 Silverman, Lucinda 13 Ambler Arrows 1:32.59 x1:33.65
6 Spencer, Kaylee 13 North Penn 1:35.62 x1:38.02
-- Kraft, Sam 14 Ambler Arrows 1:35.96 X1:42.35

Event 41 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jessop, Autumn 12 Ambler Arrows 34.29 35.17 5
2 Silva, Zoe 12 North Penn 36.77 36.57 3
3 Dhinesh, Jijee 12 North Penn 40.39 41.18 1
4 Marsicano, Sophia 12 North Penn 41.47 x42.17
-- Henaidy, Salwa 11 North Penn 40.85 X41.07
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 44.83 X43.77
-- Chebeleu, Vivienne 12 North Penn 41.70 X43.86
-- Yum, Suah 11 North Penn 43.15 X43.92
-- Juarez, Isabella 11 North Penn 44.59 X44.09
-- Kelsey, Makena 11 North Penn 42.54 X44.72
-- Weaver, Natalie 11 North Penn 45.79 X44.74
-- Catterson, Paige 11 North Penn 46.71 X46.85
-- Brinen, Ella 11 North Penn 47.74 X48.14
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 48.86 X50.58
-- Nam, Kristen 12 North Penn 57.35 X58.34
-- Wang, Siyan 11 Ambler Arrows 1:02.03 DQ

Event 43 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schwartz, Eden 10 Ambler Arrows 42.27 43.16 5
2 Liu, Sarah 10 North Penn 48.88 46.75 3
3 Chebeleu, Cecilia 10 North Penn 47.91 49.35 1
4 Janiczek, Carina 10 Ambler Arrows 54.96 49.60
5 Czajkowski, Camryn 9 North Penn 50.99 x52.84
6 Meng, Allison 10 Ambler Arrows NT x55.19
-- Kang, Abby 9 North Penn 51.19 X51.20
-- Ramic, Shayla 9 North Penn 57.56 X1:01.38
-- Lahjouji, Kenza 9 North Penn 1:05.18 X1:03.06
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 1:04.68 X1:05.33
-- Lambert, Addisyn 9 North Penn 1:25.96 X1:06.06
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn 1:10.27 XDQ

Event 45 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schwartz, Brinley 7 Ambler Arrows 26.41 28.16 5
2 McCrudden, Charlotte 7 Ambler Arrows 31.06 29.87 3
3 Li, Angelina 8 North Penn 31.53 30.29 1
4 Zeits, Gracie 8 North Penn 31.56 31.25
5 Patel, Yashui 8 North Penn NT x40.59
-- Capriotti, Vail 8 Ambler Arrows 28.20 X28.00
-- Williams, Harper 6 Ambler Arrows 32.13 X33.78
-- Snell, Lorelei 7 North Penn 35.71 X34.53
-- Powell, Chloe 8 Ambler Arrows 31.68 DQ

Event 49 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yum, Leah 7 North Penn 39.75 37.94 5
2 Williams, Natalie 8 Ambler Arrows 43.84 41.43 3
3 Powell, Chloe 8 Ambler Arrows 46.08 45.93 1
4 Zochowski, Alexa 7 Ambler Arrows 48.36 x47.68
5 Moola, Sharon 7 North Penn 56.50 58.77
6 Glaeser, Kate 6 North Penn 54.36 x1:04.78
-- Capriotti, Vail 8 Ambler Arrows 42.46 X41.69
-- Davis, Eva 8 Ambler Arrows 46.72 X43.99
-- Schwartz, Brinley 7 Ambler Arrows 56.24 X47.84
-- Williams, Taylor 7 Ambler Arrows 50.82 X53.34
-- Capriotti, Vita 6 Ambler Arrows 57.04 X53.66
-- Williams, Harper 6 Ambler Arrows 58.43 X57.77
-- Dhinesh, Bhadra 7 North Penn 1:02.56 X1:02.54
-- More, Mahika 7 North Penn 1:18.38 X1:17.89

Event 51 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Kara 10 North Penn 1:05.38 1:06.24 5
2 Elkins, Nicole 9 Ambler Arrows 1:26.35 1:28.91 3
3 Wagner, Bailey 9 North Penn 1:24.30 1:32.19 1
4 Ramic, Shayla 9 North Penn 1:34.32 x1:34.62
5 Anderson, Tess 9 Ambler Arrows 1:38.04 1:35.60
6 Anderson, Dulcie 9 Ambler Arrows 1:55.45 x1:58.58
7 Meng, Allison 10 Ambler Arrows 1:53.14 x1:58.78
-- Liu, Sarah 10 North Penn 1:34.81 X1:34.80
-- Cole, Alanna 10 North Penn 1:38.64 X1:36.89
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 1:35.23 X1:41.05

Event 53 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gordon, Natalie 11 North Penn 1:07.61 1:08.45 5
2 Chebeleu, Vivienne 12 North Penn 1:09.62 1:09.19 3
3 U'Selis, Brielle 12 North Penn 1:09.45 x1:09.28
4 Schulz, Ashley 11 Ambler Arrows 1:11.03 1:11.33 1
5 Le, Rachel 11 Ambler Arrows 1:21.28 1:19.15
6 LeGower, Alexandra 11 Ambler Arrows 1:27.79 x1:31.03
-- Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 1:08.33 X1:09.27
-- Silva, Zoe 12 North Penn 1:12.24 X1:11.28
-- Kelsey, Makena 11 North Penn 1:11.12 X1:12.25
-- Henaidy, Salwa 11 North Penn 1:14.15 X1:12.55
-- Dhinesh, Jijee 12 North Penn 1:16.28 X1:17.51
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 1:19.08 X1:18.38
-- Ranile, Aubrei 11 North Penn 1:24.92 X1:20.53
-- Catterson, Paige 11 North Penn 1:20.51 X1:21.84
-- Weaver, Natalie 11 North Penn 1:22.42 X1:23.09
-- Brinen, Ella 11 North Penn 1:29.71 X1:30.10
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 1:46.50 X1:47.36
-- Nam, Kristen 12 North Penn 1:52.89 X2:00.39
-- Russell, Hanah 11 Ambler Arrows NT X2:10.27
-- Wang, Siyan 11 Ambler Arrows 2:17.83 X2:10.40

Event 55 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jessop, Ellie 14 Ambler Arrows 1:03.03 1:04.87 5
2 Mayland, Kirsten 14 North Penn 1:06.53 1:10.21 3
3 Schulz, Taylor 13 Ambler Arrows 1:10.10 1:11.41 1
4 Anderson, Ellie 14 Ambler Arrows 1:10.68 x1:12.62
5 Trivedy, Bhaavi 13 North Penn 1:31.89 1:28.34
-- U'Selis, Brynne 14 North Penn 1:02.13 X1:00.84
-- Strickland, Lily 13 North Penn 1:04.16 X1:08.58
-- Folweiler, Katelyn 13 North Penn 1:15.57 X1:15.46
-- Kraft, Sam 14 Ambler Arrows 1:16.40 X1:20.17
-- Caldwell, Lydia 14 Ambler Arrows 1:40.38 X1:45.32
-- Begej, Sophia 14 Ambler Arrows 1:11.26 XDQ

Event 57 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ranile, Diza 16 North Penn 1:07.34 1:07.19 5
2 Gargani, Angela 15 Ambler Arrows 1:10.12 1:11.93 3
3 Farzetta, Megan 15 Ambler Arrows 1:30.07 1:33.09 1
-- Meyers, Sally 15 North Penn 1:04.94 X1:03.37
-- Woods, Megan 15 North Penn 1:10.61 X1:09.41

Event 59 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yum, Leah 7 North Penn 25.55 24.53 5
2 McCrudden, Charlotte 7 Ambler Arrows 26.48 29.35 3
3 Manser, Eden 6 Ambler Arrows NT 30.03 1
-- Capriotti, Vail 8 Ambler Arrows 30.42 X27.44
-- Glaeser, Kate 6 North Penn 34.77 XDQ
-- Moola, Sharon 7 North Penn NT XDQ
-- Li, Angelina 8 North Penn 32.43 DQ

Event 61 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Kara 10 North Penn 33.06 33.63 5
2 Schwartz, Eden 10 Ambler Arrows 40.00 38.48 3
3 Elkins, Nicole 9 Ambler Arrows 46.69 43.37 1
4 Cole, Alanna 10 North Penn 50.96 43.98
5 Ramic, Shayla 9 North Penn 53.11 x56.86
-- Czajkowski, Camryn 9 North Penn 51.76 X55.66
-- Lambert, Addisyn 9 North Penn 1:02.45 X1:01.61
-- Lester, Angelina 9 Ambler Arrows 1:16.79 DQ
-- Liu, Sarah 10 North Penn NT XDQ

Event 63 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jessop, Autumn 12 Ambler Arrows 33.58 33.15 5
2 Pellegrino, Gianna 11 North Penn 34.54 33.86 3
3 Marsicano, Sophia 12 North Penn 39.17 39.41 1
4 Cohen, Sarah 11 Ambler Arrows 43.28 47.64
5 Ramic, Sadira 12 North Penn 49.67 x50.48
-- Juarez, Isabella 11 North Penn NT X37.67
-- Chang, Celeste 11 North Penn 42.64 X44.64
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 45.57 X45.94
-- Calhoun, Dottie 11 North Penn 1:11.96 X1:09.86

Event 65 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jessop, Ellie 14 Ambler Arrows 1:13.53 1:12.01 5
2 Schulz, Taylor 13 Ambler Arrows 1:27.80 1:25.38 3
3 Silverman, Lucinda 13 Ambler Arrows 1:31.74 x1:26.58

Event 67 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Meyers, Sally 15 North Penn 1:09.69 1:09.55 5
2 Jessop, Wren 17 Ambler Arrows 1:09.81 1:11.92 3
-- Woods, Megan 15 North Penn 1:12.96 X1:15.14

Event 69 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Kara 10 North Penn 1:23.68 1:18.75 5
2 Liu, Sarah 10 North Penn 1:41.21 1:38.96 3
3 Kang, Abby 9 North Penn 1:48.95 x1:39.57
4 Anderson, Tess 9 Ambler Arrows 2:03.05 2:05.90 1
-- Lemanowicz, Ella 10 Ambler Arrows 1:44.82 X1:35.65
-- Wagner, Bailey 9 North Penn 1:38.26 X1:40.36

Event 71 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jessop, Autumn 12 Ambler Arrows 2:34.36 2:37.22 5
2 Gordon, Natalie 11 North Penn NT 2:56.43 3
3 Yum, Suah 11 North Penn 3:05.97 3:01.92 1
4 Balsells, Victoria 11 North Penn NT x3:31.95

Event 73 Girls 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 2:46.47 2:19.53 5
2 Hatem, Laura 14 Ambler Arrows 2:46.13 2:44.33 3

Event 75 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ranile, Diza 16 North Penn 2:48.12 2:47.45 5

Event 77 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ambler Area Ymca- Arrows 'A' 1:17.33 1:21.28 7
1) Powell, Chloe 8 2) Williams, Natalie 8
3) Davis, Eva 8 4) Capriotti, Vail 8
2 North Penn YMCA 'A' 1:31.26 1:40.41
1) Moola, Sharon 7 2) Li, Angelina 8
3) Glaeser, Kate 6 4) Zeits, Gracie 8
-- North Penn YMCA 'B' NT X1:12.91
1) Yum, Leah 7 2) Dhinesh, Bhadra 7
3) Snell, Lorelei 7 4) Patel, Yashui 8
-- Ambler Area Ymca- Arrows 'B' NT X1:27.78
1) Capriotti, Vita 6 2) McCrudden, Charlotte 7
3) Schwartz, Brinley 7 4) Zochowski, Alexa 7

Event 79 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 2:27.13 2:40.68 7
1) Czajkowski, Camryn 9 2) Chebeleu, Cecilia 10
3) Kang, Abby 9 4) Wagner, Bailey 9

Event 81 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 2:05.89 2:07.72 7
1) Chebeleu, Vivienne 12 2) Senthilmurugan, Pavithra 12
3) Kelsey, Makena 11 4) U'Selis, Brielle 12
2 North Penn YMCA 'B' NT x2:21.74
1) Catterson, Paige 11 2) Chang, Celeste 11
3) Babinchak, Anna 12 4) Yum, Suah 11
3 North Penn YMCA 'C' NT x2:37.52
1) Balsells, Victoria 11 2) Brinen, Ella 11
3) Hanley, Bridget 11 4) Weaver, Natalie 11
-- Ambler Area Ymca- Arrows 'A' 2:14.12 X2:57.85
1) Le, Rachel 11 2) LeGower, Alexandra 11
3) Cohen, Sarah 11 4) Russell, Hanah 11

Event 83 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 1:56.24 1:58.43 7
1) Strickland, Lily 13 2) Mayland, Kirsten 14
3) U'Selis, Brynne 14 4) Czajkowski, Mackenzie 13
-- Ambler Area Ymca- Arrows 'A' 2:02.08 X2:27.80
1) Begej, Sophia 14 2) Silverman, Lucinda 13
3) Schulz, Taylor 13 4) Caldwell, Lydia 14




This page was generated in 0.0313 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768