PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 253



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, January 13, 2018     Warm-up: 4:00PM
Team Names Schuylkill-Monroe G Pocono-Monroe G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/17/2018 07:12 PM
SKY vs PFY 01132018 - 1/13/2018
Division - PennDel Swim League
Results

Event 1 Girls 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:57.64 1:55.28 7
1) Fenn, Lauren E 16 2) McNulty, Peyton 17
3) Campbell, Kara E 15 4) Campbell, Cailin E 17
2 Schuylkill YMCA 'A' 2:03.51 2:09.98
1) Andrewcavage, Elizabeth 18 2) DeAngelo, Brinn 17
3) Kokinda, Jacqui F 15 4) Fletcher, Sarah 15

Event 3 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:08.28 2:03.43 7
1) Wong, Erika D 14 2) Persaud, Dana L 13
3) Fenn, Victoria A 13 4) Williams, Markayleh 14
2 Schuylkill YMCA 'A' 2:07.58 2:04.90
1) Yuengling, Morgan L 13 2) Zimmerman, Erika D 13
3) Ruben, Taleah A 14 4) Lang, Olivia T 13

Event 5 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:12.73 2:10.03 7
1) Tassinari, Marianne E 12 2) Little, Jewel A 12
3) Piacenti, Lily 12 4) Burlew, Emma 12
-- Schuylkill YMCA 'A' 2:11.95 DQ
1) Dudash, Abby 12 2) Stank, Cali M 12
3) Welna, Emily 11 4) O'Boyle, Oceana 12

Event 7 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:32.01 2:29.06 7
1) Gasgonia, Marina 10 2) Tassinari, Suzanne E 10
3) Wolbert, Sydney R 9 4) Kirby, Anna 10
-- Schuylkill YMCA 'A' 2:58.27 XDQ
1) Tohill, Aspen 10 2) Lesher, Addie 10
3) Martinko, Elizabeth 10 4) Scarcella, Gianna 10

Event 9 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schuylkill YMCA 'A' 1:38.07 1:44.12 7
1) Smulligan, Carlee 7 2) O'Brien, Eila 8
3) Urban, Addie 7 4) Lucht, Gracie 8

Event 11 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jackett, Paige E 16 Pocono Piranhas 2:00.80 2:04.03 5
2 Withey, Emma N 16 Pocono Piranhas 2:04.21 2:06.42 3
3 Dukmen, Mallorie M 16 SKY 2:12.99 2:13.25 1
4 Piacenti, Mackenzie 16 Pocono Piranhas 2:16.89 x2:23.04

Event 13 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yuengling, Morgan L 13 SKY 2:14.05 2:11.54 5
2 Zimmerman, Erika D 13 SKY 2:14.81 2:16.12 3
3 Gasgonia, Andrea 13 Pocono Piranhas 2:22.45 2:19.99 1
4 Williams, Markayleh 14 Pocono Piranhas 2:27.18 2:28.45
5 Bower, Skyler 14 Pocono Piranhas 2:40.23 x2:41.37

Event 15 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Piacenti, Lily 12 Pocono Piranhas 2:19.72 2:20.51 5
2 Buchala, Lexi 11 SKY 2:31.85 2:31.97 3
3 Perilli, Mia 12 SKY 2:40.14 2:43.49 1
4 Dudsak, Shelby 12 Pocono Piranhas 3:00.74 3:00.08
5 Hammonds, Danica 11 Pocono Piranhas 3:36.64 x3:25.40
-- Domermuth, Nicole 10 SKY 2:34.20 X2:28.77

Event 17 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Campbell, Cailin E 17 Pocono Piranhas 25.77 26.61 5
2 Persaud, Sasha 16 Pocono Piranhas 26.68 27.74 3
3 Piacenti, Mackenzie 16 Pocono Piranhas 27.61 x28.75
4 Fletcher, Sarah 15 SKY 28.99 30.30 1
5 Andrewcavage, Elizabeth 18 SKY 28.62 30.33

Event 19 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fenn, Victoria A 13 Pocono Piranhas 26.80 26.44 5
2 Williams, Markayleh 14 Pocono Piranhas 28.82 28.85 3
3 Lang, Olivia T 13 SKY 28.83 29.59 1
4 Martinko, Elena 13 SKY 29.72 29.94
5 Delaney, Zoey F 13 Pocono Piranhas 31.02 x30.15
-- Blose, Julia 13 Pocono Piranhas 31.02 X30.75
-- Bower, Skyler 14 Pocono Piranhas 31.40 X32.09
-- Feathers, Ryland 13 Pocono Piranhas 55.76 X57.16

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stank, Cali M 12 SKY 27.70 27.91 5
2 Little, Jewel A 12 Pocono Piranhas 27.39 29.04 3
3 O'Boyle, Oceana 12 SKY 30.29 30.48 1
4 Dunham, Mychaela 12 Pocono Piranhas NT 31.30
5 Halas, Rene 11 Pocono Piranhas 31.71 x32.08
6 Lavas, MacKenzie 11 SKY 37.43 x37.77
-- Massaro, Eva 11 Pocono Piranhas 36.68 X35.27
-- Dudsak, Shelby 12 Pocono Piranhas 34.53 X36.01
-- Wakuluk, Ola 11 Pocono Piranhas 41.57 X38.98

Event 23 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tassinari, Suzanne E 10 Pocono Piranhas 37.08 34.60 5
2 Scarcella, Gianna 10 SKY 35.87 35.68 3
3 Kirby, Anna 10 Pocono Piranhas 36.56 36.77 1
4 Hubbs, Camille 9 Pocono Piranhas 39.02 x37.71
5 Miller, Caitlin 10 SKY 47.72 49.27
-- Kuteras, Victoria 10 Pocono Piranhas 37.54 X38.96
-- Hoffman, Caitlin 9 Pocono Piranhas 42.66 X39.56
-- Kanatbekoff, Sophia 9 Pocono Piranhas NT X44.11
-- Porcano, Lucy 9 Pocono Piranhas NT X1:08.76

Event 25 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gardina, Mia 8 Pocono Piranhas 24.20 20.68 5
2 Smulligan, Carlee 7 SKY 23.60 20.91 3
3 O'Brien, Eila 8 SKY 21.49 22.07 1
4 Hubbs, Alyssa 6 Pocono Piranhas 24.78 25.24
5 Dougherty, Norah 8 SKY 26.30 x30.44
-- Kanatbekoff, Alexandria 8 Pocono Piranhas NT X20.81
-- Kanatbekoff, Cassie 7 Pocono Piranhas NT X25.72

Event 27 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fenn, Lauren E 16 Pocono Piranhas 59.02 1:02.89 5
2 Dukmen, Mallorie M 16 SKY 1:04.97 1:05.53 3
3 Kokinda, Jacqui F 15 SKY 1:10.66 1:09.38 1
4 Williams, Nevaeh J 15 Pocono Piranhas 1:08.44 1:13.57
5 Persaud, Sasha 16 Pocono Piranhas 1:11.68 x1:15.06

Event 29 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fenn, Victoria A 13 Pocono Piranhas 1:09.10 1:06.68 5
2 Painter, Kaitlin M 13 SKY 1:18.70 1:16.90 3
3 Lang, Olivia T 13 SKY 1:18.69 1:19.86 1
4 Bower, Skyler 14 Pocono Piranhas 1:19.52 1:20.82
5 Feathers, Ryland 13 Pocono Piranhas 2:32.42 x2:13.58

Event 31 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dudash, Abby 12 SKY 32.35 32.52 5
2 Burlew, Emma 12 Pocono Piranhas 37.26 36.40 3
3 Dunham, Mychaela 12 Pocono Piranhas 36.05 37.44 1
4 Fletcher, Alexa 12 SKY 39.62 39.45
5 Lavas, MacKenzie 11 SKY 38.86 x41.27
6 Massaro, Eva 11 Pocono Piranhas 47.34 x43.58

Event 33 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gasgonia, Marina 10 Pocono Piranhas 33.97 33.78 5
2 Martinko, Elizabeth 10 SKY 40.66 42.18 3
3 Kuteras, Victoria 10 Pocono Piranhas 44.46 44.36 1
4 Allison, Abby 9 SKY 52.46 50.82
5 Miller, Caitlin 10 SKY 57.69 x58.39
-- Kanatbekoff, Sophia 9 Pocono Piranhas NT X48.58
-- Porcano, Lucy 9 Pocono Piranhas NT XDQ

Event 35 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wakuluk, Maya 7 Pocono Piranhas 27.28 23.08 5
2 Lucht, Gracie 8 SKY 23.86 24.16 3
3 Urban, Addie 7 SKY 23.49 25.20 1
4 Dougherty, Norah 8 SKY 31.38 x33.12
5 Hubbs, Alyssa 6 Pocono Piranhas 34.61 33.71
-- Kanatbekoff, Alexandria 8 Pocono Piranhas NT X27.30
-- Kanatbekoff, Cassie 7 Pocono Piranhas NT XDQ
-- Gardina, Mia 8 Pocono Piranhas 32.62 DQ

Event 37 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McNulty, Peyton 17 Pocono Piranhas 1:09.07 1:11.15 5
2 Persaud, Hannah 15 Pocono Piranhas 1:12.70 1:13.89 3
3 Mackowski, Jessica 15 Pocono Piranhas 1:24.17 x1:26.55
4 Tohill, Kylie 17 SKY 1:23.23 1:27.02 1

Event 39 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ruben, Taleah A 14 SKY 1:13.00 1:13.41 5
2 Persaud, Dana L 13 Pocono Piranhas 1:23.07 1:19.08 3
3 Quinones, Kaya F 14 Pocono Piranhas 1:17.44 1:21.27 1
4 Delaney, Zoey F 13 Pocono Piranhas 1:28.23 x1:25.80

Event 41 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Little, Jewel A 12 Pocono Piranhas 35.44 36.89 5
2 Welna, Emily 11 SKY 36.77 40.89 3
3 Konosky, Lydia 11 Pocono Piranhas 42.93 44.21 1
4 O'Boyle, Oceana 12 SKY 42.85 44.97
5 Wakuluk, Ola 11 Pocono Piranhas 52.36 x55.07

Event 43 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Domermuth, Nicole 10 SKY 41.33 43.14 5
2 Kimler, Jenna G 10 Pocono Piranhas 46.22 44.18 3
3 Tassinari, Suzanne E 10 Pocono Piranhas 44.71 44.34 1
4 Hoffman, Caitlin 9 Pocono Piranhas 55.12 x54.01
5 Allison, Abby 9 SKY 1:08.71 1:06.84
-- Kanatbekoff, Sophia 9 Pocono Piranhas NT X1:07.48
-- Porcano, Lucy 9 Pocono Piranhas NT XDQ
-- Lesher, Addie 10 SKY 55.21 DQ

Event 45 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wakuluk, Maya 7 Pocono Piranhas 30.70 30.72 5
2 O'Brien, Eila 8 SKY 31.83 32.70 3
-- Kanatbekoff, Alexandria 8 Pocono Piranhas NT X35.24
-- Kanatbekoff, Cassie 7 Pocono Piranhas NT XDQ

Event 47 Girls 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Delaney, Julia J 15 Pocono Piranhas 5:35.69 5:34.16 5
2 Withey, Emma N 16 Pocono Piranhas 5:36.30 5:41.89 3
3 Kokinda, Jacqui F 15 SKY 5:56.09 5:54.54 1
4 Mackowski, Jessica 15 Pocono Piranhas 6:43.75 x6:50.40

Event 49 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lucht, Gracie 8 SKY 46.64 46.74 5
2 Nicholson, Natalia 8 Pocono Piranhas 53.80 47.66 3
3 Smulligan, Carlee 7 SKY NT 50.42 1
4 Dougherty, Norah 8 SKY 1:03.54 x1:13.70

Event 51 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wolbert, Sydney R 9 Pocono Piranhas 1:12.01 1:14.70 5
2 Martinko, Elizabeth 10 SKY NT 1:20.84 3
3 Kirby, Anna 10 Pocono Piranhas 1:26.95 1:21.64 1
4 Tohill, Aspen 10 SKY 1:25.73 1:25.26
5 Hubbs, Camille 9 Pocono Piranhas 1:28.18 x1:25.67
6 Lesher, Addie 10 SKY 1:26.54 x1:27.90

Event 53 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stank, Cali M 12 SKY 1:02.50 1:00.96 5
2 Tassinari, Marianne E 12 Pocono Piranhas 1:03.20 1:00.98 3
3 Burlew, Emma 12 Pocono Piranhas 1:08.89 1:07.55 1
4 Fletcher, Alexa 12 SKY 1:14.99 1:15.16
5 Hammonds, Danica 11 Pocono Piranhas 1:35.86 x1:35.65

Event 55 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wong, Erika D 14 Pocono Piranhas 57.55 59.60 5
2 Zimmerman, Erika D 13 SKY 1:02.87 1:01.76 3
3 Gasgonia, Andrea 13 Pocono Piranhas 1:05.33 1:05.34 1
4 Martinko, Elena 13 SKY 1:05.07 1:06.50
5 Painter, Kaitlin M 13 SKY 1:07.48 x1:09.19
6 Feathers, Ryland 13 Pocono Piranhas 2:11.97 x2:08.96

Event 57 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Campbell, Kara E 15 Pocono Piranhas 55.26 56.40 5
2 McNulty, Peyton 17 Pocono Piranhas 56.16 57.30 3
3 Tohill, Kylie 17 SKY 58.56 59.93 1
4 Williams, Nevaeh J 15 Pocono Piranhas 59.20 x1:03.01
5 Fletcher, Sarah 15 SKY 1:02.14 1:05.28

Event 59 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Urban, Addie 7 SKY 24.93 22.94 5
2 Nicholson, Natalia 8 Pocono Piranhas NT 29.59 3

Event 61 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gasgonia, Marina 10 Pocono Piranhas 31.82 30.90 5
2 Domermuth, Nicole 10 SKY 34.24 34.74 3
3 Kimler, Jenna G 10 Pocono Piranhas 48.53 44.90 1
4 Exil, Kayla 9 Pocono Piranhas 49.21 x48.00

Event 63 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Piacenti, Lily 12 Pocono Piranhas 33.69 31.15 5
2 Dudash, Abby 12 SKY 36.11 33.33 3
3 Halas, Rene 11 Pocono Piranhas 35.54 34.63 1
4 Buchala, Lexi 11 SKY 38.19 39.16
5 Bower, Natalie 11 Pocono Piranhas 42.58 x40.70

Event 65 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ruben, Taleah A 14 SKY 1:06.06 1:06.41 5
2 Wong, Erika D 14 Pocono Piranhas 1:05.10 1:07.95 3
3 Blose, Julia 13 Pocono Piranhas 1:22.45 1:21.09 1
4 Martinko, Elena 13 SKY 1:17.71 1:25.06

Event 67 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Campbell, Kara E 15 Pocono Piranhas 1:00.24 1:01.28 5
2 Delaney, Julia J 15 Pocono Piranhas 1:03.78 1:05.26 3
3 Fenn, Lauren E 16 Pocono Piranhas 1:07.11 x1:06.06
4 DeAngelo, Brinn 17 SKY 1:05.34 1:07.58 1
-- Persaud, Hannah 15 Pocono Piranhas 1:11.98 X1:08.77
-- Williams, Nevaeh J 15 Pocono Piranhas 1:06.26 X1:09.18
-- Poveromo, Savannah L 16 Pocono Piranhas 1:13.34 X1:13.38

Event 69 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wolbert, Sydney R 9 Pocono Piranhas 1:20.65 1:22.10 5
2 Scarcella, Gianna 10 SKY 1:42.62 1:43.20 3
3 Hoffman, Caitlin 9 Pocono Piranhas NT 1:45.03 1
4 Exil, Kayla 9 Pocono Piranhas 1:45.51 x1:47.02
5 Allison, Abby 9 SKY 1:55.34 1:57.23

Event 71 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tassinari, Marianne E 12 Pocono Piranhas 2:33.89 2:28.55 5
2 Welna, Emily 11 SKY 2:46.23 2:40.61 3
3 Perilli, Mia 12 SKY 3:01.94 3:06.13 1
4 Bower, Natalie 11 Pocono Piranhas 3:43.37 3:34.81
-- Konosky, Lydia 11 Pocono Piranhas 3:26.55 DQ

Event 73 Girls 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yuengling, Morgan L 13 SKY 2:31.60 2:28.05 5
2 Persaud, Dana L 13 Pocono Piranhas 2:47.70 2:34.75 3
3 Quinones, Kaya F 14 Pocono Piranhas 2:32.21 2:40.45 1
4 Painter, Kaitlin M 13 SKY 2:57.39 2:59.72

Event 75 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Campbell, Cailin E 17 Pocono Piranhas 2:17.09 2:18.37 5
2 DeAngelo, Brinn 17 SKY 2:19.43 2:28.71 3
3 Jackett, Paige E 16 Pocono Piranhas 2:30.30 2:29.01 1
4 Poveromo, Savannah L 16 Pocono Piranhas 2:34.24 x2:36.15

Event 77 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schuylkill YMCA 'A' 1:22.55 1:32.31 7
1) Lucht, Gracie 8 2) Smulligan, Carlee 7
3) O'Brien, Eila 8 4) Urban, Addie 7
-- Pocono Family YMCA 'A' 1:33.03 DQ
1) Nicholson, Natalia 8 2) Hubbs, Alyssa 6
3) Gardina, Mia 8 4) Wakuluk, Maya 7

Event 79 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schuylkill YMCA 'A' 2:17.62 2:22.72 7
1) Tohill, Aspen 10 2) Martinko, Elizabeth 10
3) Scarcella, Gianna 10 4) Domermuth, Nicole 10
2 Pocono Family YMCA 'A' 2:43.53 2:38.82
1) Exil, Kayla 9 2) Hubbs, Camille 9
3) Kimler, Jenna G 10 4) Kuteras, Victoria 10

Event 81 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schuylkill YMCA 'A' 2:19.47 2:15.14 7
1) Buchala, Lexi 11 2) Lavas, MacKenzie 11
3) Fletcher, Alexa 12 4) Perilli, Mia 12
2 Pocono Family YMCA 'A' 2:16.32 2:15.29
1) Dudsak, Shelby 12 2) Dunham, Mychaela 12
3) Bower, Natalie 11 4) Halas, Rene 11
3 Pocono Family YMCA 'B' 2:35.17 x2:34.62
1) Massaro, Eva 11 2) Hammonds, Danica 11
3) Wakuluk, Ola 11 4) Konosky, Lydia 11

Event 83 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:01.69 2:03.40 7
1) Gasgonia, Andrea 13 2) Delaney, Zoey F 13
3) Blose, Julia 13 4) Quinones, Kaya F 14

Event 85 Girls 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:46.95 1:47.92 7
1) Withey, Emma N 16 2) Persaud, Hannah 15
3) Persaud, Sasha 16 4) Jackett, Paige E 16
2 Schuylkill YMCA 'A' 1:48.55 1:51.85
1) DeAngelo, Brinn 17 2) Andrewcavage, Elizabeth 18
3) Dukmen, Mallorie M 16 4) Tohill, Kylie 17
3 Pocono Family YMCA 'B' 1:51.59 x1:56.66
1) Delaney, Julia J 15 2) Poveromo, Savannah L 16
3) Mackowski, Jessica 15 4) Piacenti, Mackenzie 16

Women - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 73 2. Schuylkill YMCA 13

Men - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Schuylkill YMCA 51 2. Pocono Family YMCA 28

Women - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 46 2. Schuylkill YMCA 31

Men - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 40

Women - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 40 2. Schuylkill YMCA 37

Men - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 64 2. Schuylkill YMCA 12

Women - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 41 2. Schuylkill YMCA 27

Men - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Pocono Family YMCA 31 2. Schuylkill YMCA 30

Women - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Schuylkill YMCA 36 2. Pocono Family YMCA 21

Men - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 85

1. Schuylkill YMCA 37 2. Pocono Family YMCA 5




This page was generated in 0.0625 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768