PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 317



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, January 13, 2018     Warm-up: 1:30PM
Team Names Hatboro-Jefferson G Pottstown-Jefferson G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/15/2018 10:52 AM
Haty vs PTFY Girls Dual Meet
Jefferson Division - PennDel Swim League
Results

Event 1 Girls 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pottstown YMCA Seahawks 'A' 2:02.44 2:10.84 7
1) Griffin, Madison 16 2) Kennedy, Jaelyn 15
3) Tyson, Madison 15 4) Fiorani, Olivia 17

Event 2 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 2:19.60 X2:22.62
1) Park, Angelina 13 2) Gambashidze, Teona 13
3) Tran, Hanna 13 4) Dudek, Grace 14

Event 3 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 2:36.42 2:29.31 7
1) Liao, Amy 11 2) Rothberg, Mina 12
3) Dudek, Nina 12 4) Rudden, Courtney 12

Event 4 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 3:00.60 X2:58.09
1) Holland, Genevieve 10 2) Luddecke, Megan 9
3) Savadove, Kou 9 4) Fields, Whitney 9

Event 5 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 1:22.61 1:27.08 7
1) Jerardi, Lily 8 2) Maxwell, Gracie 8
3) Patel, Aryana 8 4) Garcia, Carolina 8
2 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'B' 1:43.30 x1:43.91
1) Hornby, Avery 7 2) Larsen, Tova 8
3) Gujare, Sara 7 4) Lam, Anna 6

Event 6 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Morris, Haley 15 HATY NT 2:25.60 5
2 Shirey, Talia 15 PTY 2:25.38 2:28.84 3

Event 7 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dagg, Kiersten 13 PTY 2:03.78 2:05.04 5
2 Davis, Josie 14 PTY 2:14.30 2:16.85 3
3 Wilson, Hannah 14 PTY 2:42.35 x2:43.70
4 Gambashidze, Teona 13 HATY NT 2:56.77 1

Event 8 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Haber, Carlie 11 HATY 2:47.87 2:52.39 5
2 Liao, Amy 11 HATY 3:08.26 3:05.56 3
3 Jung, Amy 12 HATY NT x3:07.81

Event 9 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tyson, Madison 15 PTY 27.40 27.25 5
2 Stylianou, Anna Maria 16 HATY 28.90 28.20 3
3 Griffin, Madison 16 PTY 4.78 28.73 1
4 McClelland, Veronica 15 PTY 33.82 x35.68

Event 10 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dudek, Grace 14 HATY 27.88 27.88 5
2 Tran, Hanna 13 HATY NT 30.00 3
3 Piontek, Lindsey 14 PTY 30.98 31.06 1
4 Coyle, Riley 13 PTY 31.94 32.47
-- Dagg, Kiersten 13 PTY 26.33 X26.54

Event 11 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davis, Elisabeth 11 PTY 31.22 30.92 5
2 Rudden, Courtney 12 HATY 33.51 31.86 3
3 Dudek, Nina 12 HATY 32.63 33.60 1
4 Clancy, Dana 11 PTY 42.53 42.22
-- Rothberg, Mina 12 HATY 30.32 X31.36
-- Lee, Sienna 11 HATY 37.16 X33.26
-- Haber, Carlie 11 HATY 35.11 X36.44
-- Jung, Amy 12 HATY 36.07 X37.34
-- Muller, Alison 11 HATY 45.23 X44.39
-- Tran, Sarah 11 HATY 45.44 X46.72
-- Moyle, Ellen 11 HATY 53.45 X49.29
-- Hoang, Laura 11 HATY NT XDQ
-- Leary, Sadie 12 HATY 36.85 DQ
-- Nasib, Leyla 12 HATY 37.72 XDQ

Event 12 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tyson, Teagan 10 PTY 35.18 34.10 5
2 Testa, Annette 10 PTY 36.31 37.84 2
2 Fields, Whitney 9 HATY 39.28 37.84 2
4 Lucas, Elsa 9 PTY 40.87 x39.63
5 Holland, Genevieve 10 HATY 39.77 40.28
6 Karlson, Katherine 9 HATY 46.05 x42.10
-- Podduturi, Aditi 9 HATY 57.87 X56.34
-- Coren, Julia 10 HATY 1:03.34 XDQ

Event 13 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Maxwell, Gracie 8 HATY 17.30 17.31 5
2 Lam, Anna 6 HATY 20.19 20.81 3
3 Garcia, Carolina 8 HATY 18.95 x22.78
4 Bozenhard, Gabriella 7 PTY 22.33 24.39 1
5 Sullenberger, Genevieve 8 PTY 25.26 26.40
6 Loux, Holly 6 PTY NT x28.67
-- Schmidt, Zoe 8 HATY 20.35 X19.17
-- Gujare, Sara 7 HATY 20.45 X22.26
-- Moyle, Tessa 7 HATY 25.33 X27.24
-- Holland, Gillian 7 HATY 29.34 X29.64
-- Withers, Amelia 6 HATY 36.38 X36.75
-- Pillai, Mydhili 8 HATY NT XDQ

Event 14 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fiorani, Olivia 17 PTY 1:13.46 1:17.01 5

Event 15 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Goudie, Erin 14 PTY 1:10.44 1:11.06 5
2 Bozenhard, Rachel 13 PTY 1:15.62 1:16.21 3
3 Tran, Hanna 13 HATY 1:20.56 1:17.54 1
4 Park, Angelina 13 HATY 1:25.69 1:24.03
5 Wilson, Hannah 14 PTY 1:22.66 x1:26.17

Event 16 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lee, Sienna 11 HATY 42.27 41.31 5
2 Liao, Amy 11 HATY 42.03 41.82 3
3 Tran, Sarah 11 HATY 56.38 x51.79
-- Rudden, Courtney 12 HATY 43.67 X38.69
-- Sala, Eve 11 HATY NT X50.81
-- Moyle, Ellen 11 HATY 1:00.18 X58.07
-- Winslow, Aariyona 11 HATY 1:02.28 X58.74
-- Clancy, Dana 11 PTY 49.85 DQ
-- Hoang, Laura 11 HATY NT XDQ
-- Nasib, Leyla 12 HATY 44.80 XDQ

Event 17 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Holland, Genevieve 10 HATY 42.38 42.29 5
2 Savadove, Kou 9 HATY 45.38 46.28 3
3 Loux, Lauren 9 PTY 53.37 51.45 1
4 Clancy, Eden 9 PTY 51.56 52.35
5 Podduturi, Aditi 9 HATY 1:06.22 x1:04.11
-- Karlson, Katherine 9 HATY 53.81 X48.60
-- Coren, Julia 10 HATY 1:08.08 XDQ

Event 18 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jerardi, Lily 8 HATY 19.22 20.64 5
2 Gujare, Sara 7 HATY 25.88 25.81 3
3 Hornby, Avery 7 HATY 23.63 x26.96
4 McClelland, Anne 8 PTY 29.92 33.34 1
-- Patel, Aryana 8 HATY 23.30 X22.37
-- Lam, Anna 6 HATY 23.88 X23.52
-- Moyle, Tessa 7 HATY 27.88 X25.78
-- Holland, Gillian 7 HATY 31.74 X32.20
-- Withers, Amelia 6 HATY 33.45 X38.25
-- Pillai, Mydhili 8 HATY NT XDQ

Event 19 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kennedy, Jaelyn 15 PTY 1:19.35 1:23.30 5
2 Morris, Haley 15 HATY 1:32.81 1:34.62 3
3 Shirey, Talia 15 PTY 1:42.24 1:42.40 1

Event 20 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Park, Angelina 13 HATY 1:30.93 1:28.17 5
2 Coyle, Riley 13 PTY 1:25.74 1:30.77 3
3 Gambashidze, Teona 13 HATY 1:35.38 1:33.64 1

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rothberg, Mina 12 HATY 38.88 38.45 5
2 Richard, Bayley 11 PTY 43.21 40.54 3
3 Davis, Elisabeth 11 PTY 40.42 40.96 1
4 Jung, Amy 12 HATY 45.04 44.91
5 Gambashidze, Nino 11 HATY 48.85 x46.20
-- Liao, Amy 11 HATY 50.19 X47.57
-- Leary, Sadie 12 HATY 50.26 X49.71
-- Muller, Alison 11 HATY 57.87 X56.32

Event 22 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Luddecke, Megan 9 HATY 45.79 46.93 5
2 Fields, Whitney 9 HATY NT 51.18 3
3 Testa, Annette 10 PTY 50.11 51.85 1
4 Richard, Colbie 9 PTY 56.93 55.82
5 Loux, Lauren 9 PTY NT x1:05.42
-- Podduturi, Aditi 9 HATY NT X1:10.86
-- Savadove, Kou 9 HATY 1:02.43 DQ
-- Coren, Julia 10 HATY NT XDQ

Event 23 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Maxwell, Gracie 8 HATY 23.43 23.15 5
2 Reiter, Abby 8 PTY 26.10 26.00 3
3 Schmidt, Zoe 8 HATY 26.37 27.39 1
4 Larsen, Tova 8 HATY 30.27 x31.47
5 Sullenberger, Genevieve 8 PTY 29.49 32.59
-- Garcia, Carolina 8 HATY 29.78 X33.68
-- Hornby, Avery 7 HATY 32.22 X34.19
-- Pillai, Mydhili 8 HATY NT XDQ

Event 24 Girls 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Griffin, Madison 16 PTY NT 6:28.97 5
2 Piontek, Lindsey 14 PTY 6:46.37 6:43.16 3

Event 25 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Jerardi, Lily 8 HATY 38.64 38.46 5
2 Garcia, Carolina 8 HATY 41.48 42.01 3
3 Hornby, Avery 7 HATY 51.88 x50.42

Event 26 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Luddecke, Megan 9 HATY 1:21.32 1:17.29 5
2 Tyson, Teagan 10 PTY 1:19.37 1:17.98 3
3 Fields, Whitney 9 HATY 1:32.93 1:28.85 1
4 Lucas, Elsa 9 PTY 1:51.19 1:31.04
5 Loux, Lauren 9 PTY 1:26.29 x1:52.14
-- Karlson, Katherine 9 HATY 1:58.70 DQ

Event 27 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rothberg, Mina 12 HATY NT 1:08.57 5
2 Richard, Bayley 11 PTY 1:08.50 1:11.70 3
3 Haber, Carlie 11 HATY 1:17.15 1:17.00 1
4 Lee, Sienna 11 HATY 1:20.13 x1:19.49
5 Clancy, Dana 11 PTY 1:37.28 1:31.94
-- Sala, Eve 11 HATY 1:31.96 X1:31.03
-- Tran, Sarah 11 HATY 1:44.20 X1:40.09
-- Winslow, Aariyona 11 HATY 1:48.30 X1:54.30

Event 28 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Goudie, Erin 14 PTY 1:01.57 1:00.14 5
2 Dudek, Grace 14 HATY 1:03.10 1:01.99 3

Event 29 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tyson, Madison 15 PTY 58.19 58.36 5
2 Stylianou, Anna Maria 16 HATY 1:02.65 1:00.56 3
3 McClelland, Veronica 15 PTY 1:16.77 1:18.29 1

Event 30 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Patel, Aryana 8 HATY 21.01 21.59 5
2 Reiter, Abby 8 PTY 26.21 23.40 3
3 Schmidt, Zoe 8 HATY 23.40 25.34 1
4 Bozenhard, Gabriella 7 PTY NT 31.20
5 McClelland, Anne 8 PTY 35.05 x41.14
-- Jerardi, Lily 8 HATY 20.92 X19.21
-- Maxwell, Gracie 8 HATY NT X22.43
-- Holland, Gillian 7 HATY 43.82 XDQ
-- Larsen, Tova 8 HATY NT DQ

Event 31 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Savadove, Kou 9 HATY 50.72 49.55 5
2 Holland, Genevieve 10 HATY 54.47 55.39 3
3 Podduturi, Aditi 9 HATY 1:17.77 x1:19.63

Event 32 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davis, Elisabeth 11 PTY 39.14 38.92 5
2 Dudek, Nina 12 HATY 41.29 39.79 3
3 Leary, Sadie 12 HATY 50.90 47.96 1
4 Sala, Eve 11 HATY 56.14 x59.81
-- Winslow, Aariyona 11 HATY 58.11 X54.98
-- Muller, Alison 11 HATY NT X1:01.54
-- Moyle, Ellen 11 HATY 1:24.47 X1:23.99

Event 33 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dagg, Kiersten 13 PTY 1:05.28 1:05.48 5
2 Dudek, Grace 14 HATY 1:22.06 1:24.24 3
3 Wilson, Hannah 14 PTY 1:26.42 1:25.78 1
4 Park, Angelina 13 HATY NT 1:38.87

Event 34 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fiorani, Olivia 17 PTY 1:17.12 1:18.20 5
2 Morris, Haley 15 HATY 1:23.72 1:24.79 3
3 Shirey, Talia 15 PTY 1:25.20 1:27.86 1

Event 35 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Luddecke, Megan 9 HATY 1:24.83 1:27.53 5
2 Testa, Annette 10 PTY 1:34.71 1:38.92 3
3 Richard, Colbie 9 PTY NT 1:41.99 1
4 Clancy, Eden 9 PTY NT x2:27.28
-- Karlson, Katherine 9 HATY NT DQ

Event 36 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Richard, Bayley 11 PTY 2:47.53 2:53.12 5
2 Haber, Carlie 11 HATY 3:14.69 3:17.36 3
3 Gambashidze, Nino 11 HATY NT 3:31.96 1
4 Leary, Sadie 12 HATY NT x3:37.39

Event 37 Girls 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davis, Josie 14 PTY 2:36.91 2:40.46 5
2 Bozenhard, Rachel 13 PTY 2:42.41 2:42.55 3
3 Tran, Hanna 13 HATY 2:43.00 2:43.38 1
4 Coyle, Riley 13 PTY 2:54.27 x2:56.52
-- Gambashidze, Teona 13 HATY NT DQ

Event 38 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stylianou, Anna Maria 16 HATY NT 2:33.31 5
2 Kennedy, Jaelyn 15 PTY 2:49.24 3:01.99 3
3 McClelland, Veronica 15 PTY 3:35.98 3:30.18 1

Event 39 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 1:19.98 1:23.60 7
1) Patel, Aryana 8 2) Gujare, Sara 7
3) Schmidt, Zoe 8 4) Lam, Anna 6
2 Pottstown YMCA Seahawks 'A' 1:23.59 1:38.05
1) Sullenberger, Genevieve 8 2) Reiter, Abby 8
3) McClelland, Anne 8 4) Bozenhard, Gabriella 7
-- Hatboro Area YMCA Hurricanes 'B' 1:59.39 X2:13.14
1) Larsen, Tova 8 2) Withers, Amelia 6
3) Moyle, Tessa 7 4) Holland, Gillian 7

Event 40 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pottstown YMCA Seahawks 'A' 2:23.35 2:59.38 7
1) Clancy, Eden 9 2) Lucas, Elsa 9
3) Richard, Colbie 9 4) Tyson, Teagan 10
-- Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 2:38.63 X2:43.66
1) Savadove, Kou 9 2) Fields, Whitney 9
3) Holland, Genevieve 10 4) Luddecke, Megan 9

Event 41 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 2:27.54 2:23.22 7
1) Lee, Sienna 11 2) Gambashidze, Nino 11
3) Jung, Amy 12 4) Rudden, Courtney 12
2 Hatboro Area YMCA Hurricanes 'B' 3:14.14 x3:10.89
1) Sala, Eve 11 2) Muller, Alison 11
3) Moyle, Ellen 11 4) Winslow, Aariyona 11

Event 42 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pottstown YMCA Seahawks 'A' 1:51.55 1:54.51 7
1) Bozenhard, Rachel 13 2) Davis, Josie 14
3) Goudie, Erin 14 4) Dagg, Kiersten 13
-- Hatboro Area YMCA Hurricanes 'A' 2:13.41 X2:06.17
1) Tran, Hanna 13 2) Gambashidze, Teona 13
3) Park, Angelina 13 4) Dudek, Grace 14




This page was generated in 0.0313 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768