PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 253



View Dual Meet Results
Printable Results

Meet Results are UnOfficial


  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, January 27, 2018     Warm-up: 2:00PM
Team Names Pocono-Monroe G Bloomsburg-Monroe G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Pocono Piranhas YMCA Swim Team
HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/28/2018 07:24 AM
Monroe Division PFY vs BAY 1-27-2018 - 1/27/2018
Division - PennDel Swim League
Results

Event 2 Boys 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:48.65 1:47.97 7
1) Deemer, Adam R 16 2) Naturale, Liam B 17
3) Hernandez, Juan C 15 4) Oliver, Kevin S 16
28.56 57.46 (28.90) 1:23.60 (26.14) 1:47.97 (24.37)
2 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:44.23 1:51.71
1) Marvin, Matthew 18 2) Nissen, Keith 16
3) Sponenberg, Nathan R 15 4) Kurian, Reese 15
28.93 1:01.37 (32.44) 1:28.32 (26.95) 1:51.71 (23.39)

Event 4 Boys 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:45.00 1:58.10 7
1) Hause, Ryan N 12 2) Friedenberg, David 14
3) Salas-Warner, Mikel A 12 4) Davies, Zachary 13
28.86 1:03.39 (34.53) 1:30.61 (27.22) 1:58.10 (27.49)

Event 8 Boys 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 2:41.65 2:46.86 7
1) McHenry, Jakob M 9 2) Bennett, Casey 9
3) Moore, Bryce 8 4) Reck, Grayson 8
48.90 1:32.89 (43.99) 2:14.55 (41.66) 2:46.86 (32.31)
-- Pocono Family YMCA 'A' 3:20.04 DQ
1) Gardina, Kieran 10 2) Mackowski, Eryk 9
3) Santiago, Logan 10 4) Allyn-Nobles, Dillan 10
47.36 1:40.72 (53.36) 2:03.28 (22.56) DQ (1:07.33)

Event 10 Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:16.16 1:30.07 7
1) Stine, Nathan 8 2) Moore, Chase 8
3) Welsh, Dylan 8 4) Frey, Josiah 7
49.58 1:30.07 (40.49)

Event 12 Boys 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Deemer, Adam R 16 Pocono Piranhas 1:51.21 1:53.67 5
26.34 54.81 (28.47) 1:24.06 (29.25) 1:53.67 (29.61)
2 Gonzalez, Benjamin D 16 Pocono Piranhas 1:51.68 1:53.93 3
25.88 54.72 (28.84) 1:24.38 (29.66) 1:53.93 (29.55)
3 Stine, Luke V 15 BAY 1:54.60 1:57.29 1
26.80 55.26 (28.46) 1:26.67 (31.41) 1:57.29 (30.62)
4 McCabe, Owen 17 Pocono Piranhas NT x2:09.38
27.91 1:00.06 (32.15) 1:34.26 (34.20) 2:09.38 (35.12)

Event 14 Boys 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sponenberg, Andrew J 14 BAY 2:00.03 2:00.08 5
26.89 57.73 (30.84) 1:29.40 (31.67) 2:00.08 (30.68)
2 Kishbaugh, Nick A 14 BAY 2:04.68 2:03.06 3
27.91 59.57 (31.66) 1:31.43 (31.86) 2:03.06 (31.63)
3 Zhao, Jason 12 Pocono Piranhas 2:09.14 2:08.21 1
29.06 1:00.73 (31.67) 1:34.21 (33.48) 2:08.21 (34.00)
4 Crotty, Thomas 14 Pocono Piranhas NT 2:16.14
29.45 1:02.96 (33.51) 1:39.77 (36.81) 2:16.14 (36.37)
5 Hause, Ryan N 12 BAY 2:14.03 x2:20.24
31.40 1:06.76 (35.36) 1:43.36 (36.60) 2:20.24 (36.88)

Event 16 Boys 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Poveromo, Brandon R 12 Pocono Piranhas 2:24.09 2:26.53 5
33.47 1:11.26 (37.79) 1:50.16 (38.90) 2:26.53 (36.37)
2 Johnson, Connor 12 Pocono Piranhas 2:55.30 2:50.59 3
38.02 1:23.22 (45.20) 2:09.70 (46.48) 2:50.59 (40.89)
3 Witty, Devon 12 Pocono Piranhas 2:52.83 x2:55.30
38.52 1:22.07 (43.55) 2:08.71 (46.64) 2:55.30 (46.59)

Event 18 Boys 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Kevin S 16 Pocono Piranhas 23.18 23.56 5
2 McHenry, Ryan D 16 BAY 23.56 23.97 3
3 Kurian, Reese 15 BAY 24.85 24.45 1
4 Crikelair, Stephen G 16 Pocono Piranhas 23.81 24.57
5 Marvin, Matthew 18 BAY 24.25 x24.99
6 Wolbert, Zachary F 18 Pocono Piranhas 21.98 x25.43

Event 20 Boys 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Elbeltagy, Ahmed 13 BAY 26.24 25.14 5
2 Williams, Mark I 14 Pocono Piranhas 26.61 26.96 3
3 Salas-Warner, Mikel A 12 BAY 27.54 28.51 1
4 Crotty, Thomas 14 Pocono Piranhas 29.17 28.87
5 McCabe, Michael 13 Pocono Piranhas 34.59 x33.62
6 Davies, Zachary 13 BAY 44.77 x47.57
-- Friedenberg, David 14 BAY 30.66 X28.99

Event 22 Boys 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Donovan B 11 Pocono Piranhas 30.38 31.25 5
2 Dunham, John 11 Pocono Piranhas 33.01 32.93 3
3 Ogbolu, Adim 12 Pocono Piranhas 58.60 x43.28

Event 24 Boys 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Peterson, Ian 10 Pocono Piranhas 32.40 32.47 5
2 Reck, Grayson 8 BAY 33.53 33.32 3
3 Bennett, Casey 9 BAY 35.81 35.57 1
4 Elbeltagy, Adam 9 BAY 38.96 x37.59
5 Wakuluk, Adam 9 Pocono Piranhas 39.09 41.65
6 Persaud, Keshav 9 Pocono Piranhas 42.56 x46.45
7 Studebaker, James 9 BAY 46.72 x51.28
8 Friedenberg, John 9 BAY 57.88 x58.36

Event 26 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Welsh, Dylan 8 BAY 15.61 16.10 5
2 Frey, Josiah 7 BAY 18.79 19.88 3
3 Adair, Max 8 Pocono Piranhas 25.48 25.88 1
4 Hammonds, Lucas 7 Pocono Piranhas 40.15 35.90

Event 28 Boys 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stine, Luke V 15 BAY 53.07 54.79 5
27.17 54.79 (27.62)
2 Mendieta, Diego 18 Pocono Piranhas 56.59 56.65 3
27.34 56.65 (29.31)
3 Hernandez, Juan C 15 Pocono Piranhas 1:02.26 1:04.01 1
31.01 1:04.01 (33.00)
4 Naturale, Rory B 15 Pocono Piranhas 1:11.58 x1:11.50
34.01 1:11.50 (37.49)

Event 30 Boys 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Justin A 14 Pocono Piranhas 1:00.46 59.46 5
28.93 59.46 (30.53)
2 Madden, Brady M 13 BAY 1:00.26 59.52 3
59.65 59.52 ( )
3 Sponenberg, Andrew J 14 BAY 1:01.89 1:02.30 1
1:02.45 1:02.30 ( )

Event 32 Boys 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ong, William 11 Pocono Piranhas 36.89 37.92 5
2 Dunham, John 11 Pocono Piranhas 41.37 39.60 3
3 Ogbolu, Adim 12 Pocono Piranhas NT x1:01.10

Event 34 Boys 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Oliver, Kareem F 10 Pocono Piranhas 38.20 40.28 5
2 Moore, Bryce 8 BAY 41.93 43.89 3
3 McHenry, Jakob M 9 BAY 42.60 47.49 1
4 Allyn-Nobles, Dillan 10 Pocono Piranhas NT 54.17
5 Persaud, Keshav 9 Pocono Piranhas 53.84 x56.22
6 Friedenberg, John 9 BAY 59.26 x1:03.92

Event 36 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stine, Nathan 8 BAY 19.73 20.44 5
2 Delaney, Ben 6 Pocono Piranhas 34.62 35.57 3
-- Adair, Max 8 Pocono Piranhas 27.37 DQ
-- Hammonds, Lucas 7 Pocono Piranhas 42.48 DQ

Event 38 Boys 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cerbone, William Z 15 Pocono Piranhas 1:03.54 1:04.63 5
30.81 1:04.63 (33.82)
2 Naturale, Liam B 17 Pocono Piranhas 1:03.60 1:05.19 3
30.02 1:05.19 (35.17)
3 Bennett, Colten 15 BAY 1:02.60 1:05.67 1
30.85 1:05.67 (34.82)
4 Oliver, Kevin S 16 Pocono Piranhas 1:02.02 x1:05.77
30.34 1:05.77 (35.43)
5 Nissen, Keith 16 BAY 1:24.36 1:16.51
36.51 1:16.51 (40.00)
6 Davies, Tyler 15 BAY 1:19.64 x1:20.26
37.95 1:20.26 (42.31)

Event 40 Boys 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Elbeltagy, Ahmed 13 BAY 1:14.50 1:13.54 5
34.35 1:13.54 (39.19)
2 Zhao, Jason 12 Pocono Piranhas 1:11.36 1:13.61 3
35.84 1:13.61 (37.77)
3 Friedenberg, David 14 BAY 1:35.61 1:30.50 1
42.38 1:30.50 (48.12)
4 McCabe, Michael 13 Pocono Piranhas 2:03.92 1:55.42
52.44 1:55.42 (1:02.98)

Event 42 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mui, Carter E 11 Pocono Piranhas 37.70 37.18 5
2 Brinker, Andrew 12 Pocono Piranhas 39.37 39.57 3
3 Witty, Devon 12 Pocono Piranhas 44.35 x43.23

Event 44 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davies, Sharyf M 10 BAY 38.95 37.39 5
2 Bennett, Casey 9 BAY 45.11 45.42 3
3 Naturale, Shane B 10 Pocono Piranhas 45.94 49.31 1
4 Mackowski, Eryk 9 Pocono Piranhas 55.56 55.16
5 Santiago, Logan 10 Pocono Piranhas 57.90 x55.83

Event 46 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Moore, Chase 8 BAY 21.68 21.16 5

Event 48 Boys 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Cerbone, William Z 15 Pocono Piranhas 5:00.18 5:09.94 5
28.32 59.83 (31.51) 1:31.91 (32.08) 2:04.20 (32.29)
2:35.82 (31.62) 3:07.28 (31.46) 3:38.78 (31.50) 4:10.28 (31.50)
4:40.88 (30.60) 5:09.94 (29.06)
2 Gonzalez, Benjamin D 16 Pocono Piranhas 4:59.10 5:15.02 3
26.99 57.62 (30.63) 1:28.87 (31.25) 2:01.44 (32.57)
2:34.11 (32.67) 3:06.55 (32.44) 3:38.88 (32.33) 4:11.48 (32.60)
4:43.75 (32.27) 5:15.02 (31.27)
3 Sponenberg, Nathan R 15 BAY 5:27.52 5:20.67 1
28.31 59.63 (31.32) 1:31.94 (32.31) 2:04.72 (32.78)
2:37.38 (32.66) 3:10.15 (32.77) 3:42.90 (32.75) 4:15.70 (32.80)
4:48.62 (32.92) 5:20.67 (32.05)
4 Davies, Tyler 15 BAY 5:45.32 5:49.83
29.86 1:03.91 (34.05) 1:38.81 (34.90) 2:13.76 (34.95)
2:49.03 (35.27) 3:25.56 (36.53) 4:01.65 (36.09) 4:38.26 (36.61)
5:14.55 (36.29) 5:49.83 (35.28)

Event 50 Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Welsh, Dylan 8 BAY 35.18 35.19 5
2 Stine, Nathan 8 BAY 37.08 37.72 3
3 Porcano, Jackson 7 Pocono Piranhas 1:00.19 1:04.22 1

Event 52 Boys 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davies, Sharyf M 10 BAY 1:04.94 1:05.17 5
29.86 1:05.17 (35.31)
2 Peterson, Ian 10 Pocono Piranhas 1:15.60 1:14.80 3
34.56 1:14.80 (40.24)
3 Reck, Grayson 8 BAY 1:36.27 1:15.22 1
35.63 1:15.22 (39.59)
4 Gardina, Kieran 10 Pocono Piranhas 1:45.28 1:43.50
43.41 1:43.50 (1:00.09)
5 Allyn-Nobles, Dillan 10 Pocono Piranhas 1:36.74 x1:58.07
53.75 1:58.07 (1:04.32)

Event 54 Boys 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ong, William 11 Pocono Piranhas 1:07.58 1:08.64 5
32.75 1:08.64 (35.89)
2 Yagan, Adam 12 Pocono Piranhas 1:10.76 1:10.81 3
34.27 1:10.81 (36.54)
3 Johnson, Connor 12 Pocono Piranhas 1:19.66 x1:17.17
37.40 1:17.17 (39.77)

Event 56 Boys 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mui, Tyler S 14 Pocono Piranhas 52.80 52.69 5
24.97 52.69 (27.72)
2 Madden, Brady M 13 BAY 54.41 56.25 3
26.38 56.25 (29.87)
3 Elbeltagy, Ahmed 13 BAY 58.36 59.70 1
27.55 59.70 (32.15)
4 Crotty, Thomas 14 Pocono Piranhas 1:02.46 1:01.32
29.65 1:01.32 (31.67)
5 McCabe, Michael 13 Pocono Piranhas 1:18.90 x1:17.21
35.89 1:17.21 (41.32)
-- Salas-Warner, Mikel A 12 BAY 1:01.83 X1:01.55
29.86 1:01.55 (31.69)

Event 58 Boys 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Empie, Connor J 16 BAY 49.53 51.64 5
25.01 51.64 (26.63)
2 Deemer, Adam R 16 Pocono Piranhas 51.22 53.02 3
25.72 53.02 (27.30)
3 Kurian, Reese 15 BAY 54.12 53.89 1
25.92 53.89 (27.97)
4 Crikelair, Stephen G 16 Pocono Piranhas 52.14 54.42
26.17 54.42 (28.25)
5 McCabe, Owen 17 Pocono Piranhas NT x55.04
26.01 55.04 (29.03)
6 Nissen, Keith 16 BAY 57.20 x55.49
26.06 55.49 (29.43)
7 Marvin, Matthew 18 BAY 55.52 x56.63
26.96 56.63 (29.67)

Event 60 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Moore, Chase 8 BAY 28.87 21.16 5
2 Frey, Josiah 7 BAY 20.96 21.28 3
3 Delaney, Ben 6 Pocono Piranhas 34.48 36.67 1
-- Porcano, Jackson 7 Pocono Piranhas 31.89 DQ

Event 62 Boys 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Naturale, Shane B 10 Pocono Piranhas 40.26 40.58 5
2 Moore, Bryce 8 BAY 43.73 42.08 3
3 Santiago, Logan 10 Pocono Piranhas 51.22 49.26 1
4 Studebaker, James 9 BAY NT 1:21.22
-- Peterson, Ian 10 Pocono Piranhas 40.85 X40.69
-- Persaud, Keshav 9 Pocono Piranhas 58.09 DQ
-- Gardina, Kieran 10 Pocono Piranhas 1:00.25 XDQ

Event 64 Boys 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Poveromo, Brandon R 12 Pocono Piranhas 34.94 35.18 5
2 Oliver, Donovan B 11 Pocono Piranhas 35.78 36.67 3
3 Johnson, Connor 12 Pocono Piranhas 45.52 x44.97

Event 66 Boys 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kishbaugh, Nick A 14 BAY 1:02.01 1:00.26 5
27.54 1:00.26 (32.72)
2 Mui, Tyler S 14 Pocono Piranhas 1:00.41 1:00.37 3
28.11 1:00.37 (32.26)
3 Sponenberg, Andrew J 14 BAY 1:00.35 1:00.72 1
28.41 1:00.72 (32.31)

Event 68 Boys 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mendieta, Diego 18 Pocono Piranhas 53.77 54.18 5
25.54 54.18 (28.64)
2 Hernandez, Juan C 15 Pocono Piranhas 56.54 58.18 3
27.37 58.18 (30.81)
3 McHenry, Ryan D 16 BAY 57.71 58.74 1
27.04 58.74 (31.70)
4 Sponenberg, Nathan R 15 BAY 59.86 1:01.24
28.54 1:01.24 (32.70)
5 Naturale, Rory B 15 Pocono Piranhas 1:08.56 x1:10.11
30.89 1:10.11 (39.22)

Event 70 Boys 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Davies, Sharyf M 10 BAY 1:15.47 1:14.06 5
34.05 1:14.06 (40.01)
2 Oliver, Kareem F 10 Pocono Piranhas 1:24.87 1:24.24 3
37.21 1:24.24 (47.03)
3 Wakuluk, Adam 9 Pocono Piranhas 1:42.13 1:48.06 1
53.85 1:48.06 (54.21)
4 Mackowski, Eryk 9 Pocono Piranhas NT x1:49.18
52.58 1:49.18 (56.60)
-- Elbeltagy, Adam 9 BAY NT DQ
48.60 DQ (55.19)

Event 72 Boys 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mui, Carter E 11 Pocono Piranhas 2:40.58 2:41.36 5
36.77 1:18.52 (41.75) 2:05.23 (46.71) 2:41.36 (36.13)
2 Yagan, Adam 12 Pocono Piranhas 2:58.83 2:52.72 3
40.60 1:23.63 (43.03) 2:15.34 (51.71) 2:52.72 (37.38)
3 Brinker, Andrew 12 Pocono Piranhas NT x3:13.31
43.20 1:33.75 (50.55) 2:28.98 (55.23) 3:13.31 (44.33)

Event 74 Boys 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Madden, Brady M 13 BAY 2:17.87 2:14.23 5
29.02 1:04.34 (35.32) 1:44.04 (39.70) 2:14.23 (30.19)
2 Oliver, Justin A 14 Pocono Piranhas 2:13.10 2:14.88 3
29.30 1:04.00 (34.70) 1:44.88 (40.88) 2:14.88 (30.00)
3 Kishbaugh, Nick A 14 BAY 2:17.73 2:16.95 1
29.34 1:04.07 (34.73) 1:44.78 (40.71) 2:16.95 (32.17)
4 Williams, Mark I 14 Pocono Piranhas 2:25.06 2:35.68
31.54 1:12.09 (40.55) 2:00.54 (48.45) 2:35.68 (35.14)

Event 76 Boys 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Empie, Connor J 16 BAY 2:07.19 2:05.89 5
28.07 1:01.38 (33.31) 1:37.72 (36.34) 2:05.89 (28.17)
2 Cerbone, William Z 15 Pocono Piranhas 2:04.74 2:06.08 3
27.87 1:01.39 (33.52) 1:37.70 (36.31) 2:06.08 (28.38)
3 Bennett, Colten 15 BAY 2:04.00 2:15.54 1
28.19 1:01.46 (33.27) 1:41.98 (40.52) 2:15.54 (33.56)
4 Davies, Tyler 15 BAY 2:26.61 x2:29.97
30.22 1:13.63 (43.41) 1:57.03 (43.40) 2:29.97 (32.94)
5 McCabe, Owen 17 Pocono Piranhas NT 2:31.70
31.38 1:10.47 (39.09) 1:57.42 (46.95) 2:31.70 (34.28)
6 Naturale, Rory B 15 Pocono Piranhas 2:36.54 x2:31.81
31.45 1:13.75 (42.30) 1:56.82 (43.07) 2:31.81 (34.99)

Event 78 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:58.69 2:12.52 7
1) Porcano, Jackson 7 2) Hammonds, Lucas 7
3) Delaney, Ben 6 4) Adair, Max 8
1:13.63 2:12.52 (58.89)

Event 80 Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:20.91 2:29.78 7
1) Oliver, Kareem F 10 2) Wakuluk, Adam 9
3) Naturale, Shane B 10 4) Peterson, Ian 10
33.95 1:16.91 (42.96) 1:59.57 (42.66) 2:29.78 (30.21)
2 Bloomsburg Area YMCA 'A' 2:18.77 2:46.78
1) Studebaker, James 9 2) McHenry, Jakob M 9
3) Friedenberg, John 9 4) Elbeltagy, Adam 9
56.34 1:40.00 (43.66) 2:00.91 (20.91) 2:46.78 (45.87)

Event 82 Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 2:07.39 2:07.42 7
1) Mui, Carter E 11 2) Yagan, Adam 12
3) Ong, William 11 4) Oliver, Donovan B 11
31.40 1:04.63 (33.23) 1:36.67 (32.04) 2:07.42 (30.75)

Event 84 Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pocono Family YMCA 'A' 1:41.84 1:42.06 7
1) Oliver, Justin A 14 2) Zhao, Jason 12
3) Williams, Mark I 14 4) Mui, Tyler S 14
26.02 51.46 (25.44) 1:18.34 (26.88) 1:42.06 (23.72)
2 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:35.37 2:13.56
1) Hause, Ryan N 12 2) Friedenberg, David 14
3) Davies, Zachary 13 4) Salas-Warner, Mikel A 12
29.85 59.27 (29.42) 1:45.13 (45.86) 2:13.56 (28.43)

Event 86 Boys 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bloomsburg Area YMCA 'A' 1:35.63 1:34.13 7
1) Stine, Luke V 15 2) Bennett, Colten 15
3) McHenry, Ryan D 16 4) Empie, Connor J 16
23.24 47.38 (24.14) 1:10.98 (23.60) 1:34.13 (23.15)
2 Pocono Family YMCA 'A' 1:32.50 1:35.06
1) Mendieta, Diego 18 2) Naturale, Liam B 17
3) Crikelair, Stephen G 16 4) Wolbert, Zachary F 18
23.33 46.92 (23.59) 1:10.36 (23.44) 1:35.06 (24.70)




This page was generated in 0.0625 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768