PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 261



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, January 6, 2018     Warm-up: 2:00PM
Team Names Schuylkill-Monroe B Hazelton-Monroe B
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/8/2018 09:56 AM
Hazy v. SKY - 1/6/2018
Division - PennDel Swim League
Results

Event 2 Boys 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schuylkill YMCA 'A' 1:48.15 1:49.60 7
1) Yuengling, Derrick F 15 2) Flowers, Paul E 17
3) Stanitis, Travis D 13 4) Johnson, Andrew 17
2 Freeland YMCA 'A' 1:55.82 1:55.15
1) Goulstone, Tony 14 2) Alonzo, Dionel 17
3) Reyes, Justin 18 4) Kovalick, Ryan 14

Event 8 Boys 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Freeland YMCA 'A' 2:47.19 2:59.09 7
1) Rosenstock, Jay 10 2) Fogarty, Ethan 10
3) Machey, Cason 9 4) Sadowski, Blaise 10

Event 12 Boys 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Flowers, Paul E 17 SKY 1:57.07 1:54.48 5
2 Kovalick, Ryan 14 HAZY 1:56.35 1:57.00 3
3 Stanitis, Travis D 13 SKY 1:58.35 1:58.90 1

Event 14 Boys 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pollock, Tommy 13 HAZY NT 2:24.06 5

Event 16 Boys 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yakubowski, Landon 11 HAZY 2:34.87 2:40.67 5

Event 18 Boys 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Antolick, Joey J 17 SKY 22.58 23.12 5
2 Reyes, Justin 18 HAZY 24.05 24.38 3

Event 20 Boys 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Daiute, Antonio M 13 HAZY 26.89 26.17 5
-- Pollock, Tommy 13 HAZY 27.28 X27.92

Event 22 Boys 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yakubowski, Logan 12 HAZY 27.32 27.07 5
2 Gondara, Jagjit 12 HAZY 48.49 57.22 3

Event 24 Boys 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sadowski, Blaise 10 HAZY 28.72 29.25 5
2 Ryon, Turner 10 SKY 35.17 36.40 3
3 Meyers, Chase 10 SKY 45.25 40.94 1
4 Yamulla, David 10 HAZY 50.47 46.88
-- Miller, Sam 10 HAZY 42.96 X40.79
-- Dougherty, Ewan 9 SKY NT DQ

Event 26 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ryon, Jude 8 SKY 22.36 20.66 5
2 Mentzer, Owen 7 SKY 19.78 21.58 3
3 Urban, Henry 5 SKY 30.76 x31.25
4 O'Brien, Quin 6 SKY NT x37.37

Event 28 Boys 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Crawford, Reggie D 16 SKY 54.57 56.40 5
2 Goulstone, Tony 14 HAZY 59.69 59.12 3
3 Yuengling, Derrick F 15 SKY 1:02.47 1:05.11 1

Event 30 Boys 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Daiute, Antonio M 13 HAZY 1:16.52 1:12.41 5

Event 32 Boys 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yakubowski, Logan 12 HAZY 33.17 33.03 5
-- Gondara, Jagjit 12 HAZY 53.54 X53.50

Event 34 Boys 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mentzer, Gavin G 10 SKY 40.30 40.57 5
2 Rosenstock, Jay 10 HAZY 39.57 41.99 3
3 Davis, Billy 10 SKY 45.38 50.87 1
4 Yamulla, David 10 HAZY 58.10 53.24
-- Machey, Cason 9 HAZY 56.35 X50.44
-- Dougherty, Ewan 9 SKY NT DQ

Event 36 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Page, Xavier 8 SKY 20.95 20.62 5
2 Amato, Sonny 7 SKY NT 26.50 3
3 Ryon, Jude 8 SKY NT x28.87
-- O'Brien, Quin 6 SKY NT X46.03

Event 38 Boys 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Boxter, Kristopher 17 SKY 1:03.78 1:04.88 5
2 Flowers, Paul E 17 SKY 1:02.22 1:04.98 3
3 Alonzo, Dionel 17 HAZY 1:26.25 1:23.67 1

Event 40 Boys 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pollock, Tommy 13 HAZY 1:17.09 1:21.10 5

Event 42 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yakubowski, Logan 12 HAZY 34.56 35.60 5
2 Van Horn, Bohdan 12 SKY 45.85 44.46 3
3 Yakubowski, Landon 11 HAZY 43.74 45.01 1
4 Gondara, Jagjit 12 HAZY 53.30 x53.96

Event 44 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sadowski, Blaise 10 HAZY 36.81 39.12 5
2 Davis, Billy 10 SKY 48.39 50.12 3
3 Ryon, Turner 10 SKY 56.74 51.52 1
4 Meyers, Chase 10 SKY 1:02.73 x1:05.62
-- Yamulla, David 10 HAZY 1:09.59 X1:01.46

Event 46 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Page, Xavier 8 SKY NT 27.07 5
2 Amato, Sonny 7 SKY NT 29.77 3

Event 48 Boys 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rabenstein, Ty R 16 SKY 5:01.52 5:09.69 5
2 Irwin, Mason T 15 SKY 5:34.08 5:11.17 3
3 Kovalick, Ryan 14 HAZY 5:09.64 5:18.65 1

Event 50 Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mentzer, Owen 7 SKY 46.69 50.29 5
2 Amato, Sonny 7 SKY 50.02 50.56 3
-- Urban, Henry 5 SKY NT DNF

Event 52 Boys 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mentzer, Gavin G 10 SKY 1:22.01 1:22.03 5
2 Fogarty, Ethan 10 HAZY 1:29.51 1:31.22 3
3 Urban, Wesley 9 SKY 1:29.46 1:37.22 1
4 Miller, Sam 10 HAZY 1:46.27 1:39.38
-- Rosenstock, Jay 10 HAZY 1:22.38 X1:17.51

Event 54 Boys 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wolfe, Tyler 12 HAZY 1:08.97 1:04.63 5
2 Van Horn, Bohdan 12 SKY 1:09.22 1:09.34 3
3 Yakubowski, Landon 11 HAZY 1:11.05 1:16.28 1
4 Gondara, Jagjit 12 HAZY 2:02.50 x2:08.69

Event 56 Boys 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pollock, Tommy 13 HAZY 1:08.30 1:02.54 5
-- Daiute, Antonio M 13 HAZY 59.79 X59.05

Event 58 Boys 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Crawford, Reggie D 16 SKY 46.69 57.41 5
2 Johnson, Andrew 17 SKY 54.00 57.53 3
3 Alonzo, Dionel 17 HAZY NT 1:00.58 1

Event 60 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Page, Xavier 8 SKY 20.13 23.59 5
2 Mentzer, Owen 7 SKY NT 32.70 3

Event 62 Boys 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bevan, Noah 10 SKY 44.40 44.58 5
2 Machey, Cason 9 HAZY 45.18 49.24 3
-- Fogarty, Ethan 10 HAZY NT X1:02.51

Event 64 Boys 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wolfe, Tyler 12 HAZY 33.45 33.39 5

Event 66 Boys 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Daiute, Antonio M 13 HAZY 1:15.80 1:16.36 5
-- Sadowski, Blaise 10 HAZY 1:31.95 X1:18.70

Event 68 Boys 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stanitis, Travis D 13 SKY 59.66 59.78 5
2 Reyes, Justin 18 HAZY 1:00.78 1:00.87 3
-- Yakubowski, Logan 12 HAZY 1:30.01 X1:11.76

Event 70 Boys 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bevan, Noah 10 SKY 1:37.43 1:36.28 5
2 Davis, Billy 10 SKY 1:42.50 1:45.95 3
3 Miller, Sam 10 HAZY 2:10.18 1:50.90 1
4 Urban, Wesley 9 SKY 1:42.13 x1:51.23
5 Yamulla, David 10 HAZY 2:33.34 2:10.50

Event 72 Boys 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wolfe, Tyler 12 HAZY 2:50.15 2:42.09 5
-- Yakubowski, Landon 11 HAZY 3:16.15 X3:11.36

Event 76 Boys 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Antolick, Joey J 17 SKY 2:09.77 2:07.31 5
2 Goulstone, Tony 14 HAZY 2:11.50 2:07.79 3
3 Irwin, Mason T 15 SKY 2:18.47 2:19.36 1

Event 78 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Schuylkill YMCA 'A' 1:20.64 X1:34.53
1) Mentzer, Owen 7 2) Urban, Henry 5
3) Amato, Sonny 7 4) Page, Xavier 8

Event 80 Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schuylkill YMCA 'A' 2:23.97 2:34.56 7
1) Bevan, Noah 10 2) Urban, Wesley 9
3) Meyers, Chase 10 4) Mentzer, Gavin G 10
2 Freeland YMCA 'A' 2:35.35 2:35.65
1) Fogarty, Ethan 10 2) Machey, Cason 9
3) Miller, Sam 10 4) Rosenstock, Jay 10

Event 86 Boys 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schuylkill YMCA 'A' 1:32.00 1:53.47 7
1) Antolick, Joey J 17 2) Johnson, Andrew 17
3) Yuengling, Derrick F 15 4) Crawford, Reggie D 16

Women - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Schuylkill YMCA 48 2. Freeland YMCA 27

Men - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Schuylkill YMCA 66 2. Freeland YMCA 18

Women - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 38 1. Schuylkill YMCA 38

Men - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 30

Women - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Schuylkill YMCA 45 2. Freeland YMCA 32

Men - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 40 2. Schuylkill YMCA 6

Women - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Schuylkill YMCA 37 2. Freeland YMCA 31

Men - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Schuylkill YMCA 40 2. Freeland YMCA 27

Women - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Schuylkill YMCA 31 2. Freeland YMCA 28

Men - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Schuylkill YMCA 40




This page was generated in 0.0469 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768