PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 253



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, January 6, 2018     Warm-up: 9:00AM
Team Names West Chester-Washington G Reading-Washington G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/7/2018 02:54 PM
Washington "WCAY" vs "RY" Girls Dual Meet
Division - PennDel Swim League
Results

Event 1 Girls 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 West Chester Area Y Marlins 'A' 2:03.37 2:05.37 7
1) Darmofal, Hannah 17 2) Regan, Katie M 15
3) Shannon, Maggie S 17 4) Zelznick, Hannah R 16
2 Reading YMCA 'A' 1:48.99 2:07.89
1) Mackey-Wood, Riona 17 2) Fry, Kylie A 17
3) Noll, Brandi M 17 4) Stratton-Brown, Catrin E 16

Event 2 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reading YMCA 'A' 31.11 1:58.73 7
1) Gao, Emily 13 2) Cherrie, Emily 13
3) Wasielevski, Sarah 14 4) Valeriano, Morgan 13
2 West Chester Area Y Marlins 'A' 2:04.90 2:01.07
1) Kvech, Olivia C 14 2) Coelho, Julia C 13
3) Rollings, Amanda 14 4) Bentley, Stella S 13

Event 3 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reading YMCA 'A' 1:56.19 2:02.82 7
1) Hess, Rachael S 12 2) Gao, Annie 11
3) Eisenbrown, Alexis M 11 4) Gring, Sydney 12
2 Reading YMCA 'B' 2:33.45 x2:33.55
1) Wengrowski, Sullivan 12 2) Machado, Evellyn 11
3) Solvino, Nya L 11 4) Coyle, Mackenzie L 11
-- West Chester Area Y Marlins 'A' 2:20.46 DQ
1) Harlan, Abigail G 10 2) Hilt, Leah C 10
3) Denneny, Payton R 10 4) Herlihy, Grace E 9

Event 4 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 West Chester Area Y Marlins 'A' 2:26.01 2:24.71 7
1) Taylor, Julia A 10 2) Ladd, Caelan 10
3) Acker, Bella 10 4) Canavan, Lilly H 10
2 Reading YMCA 'A' 2:31.13 2:28.72
1) Albertson, Lila 10 2) Seymour, Mikayla 10
3) Klinger, Maddie K 9 4) Bitting, Morgan M 10
3 Reading YMCA 'B' 2:54.85 x2:43.65
1) Gordos, Maddie R 10 2) Fisher, Elle E 10
3) Digman, Mary Ella K 9 4) Brown, Hayley 10
4 West Chester Area Y Marlins 'B' 2:52.29 x2:50.25
1) Jones, Cooper R 10 2) Kephart, Darby 9
3) Bailey, CC C 9 4) Nsereko, Layla N 10

Event 5 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 West Chester Area Y Marlins 'A' 1:23.79 1:27.44 7
1) Cervini, Scarlette 8 2) Collison, Meg J 8
3) Murthy, Maia R 8 4) Malone, Cayley M 8
-- West Chester Area Y Marlins 'B' 1:40.74 DQ
1) Rekow, Elle L 8 2) Sembrot, Kateryna A 8
3) Taylor, Cathy E 7 4) Mears, Riley F 7

Event 6 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gring, Cameron 16 RY 1:53.50 1:57.48 5
2 Littler, Alicia 13 WCAY 1:56.72 2:03.67 3
3 Bentley, Stella S 13 WCAY 2:15.10 2:20.74 1
4 Lieberman, Lili L 15 WCAY 2:20.25 x2:22.23
5 Seliverstoff, Emilie 16 WCAY 2:33.55 x2:31.66

Event 7 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Carlson, Lily 14 WCAY 1:57.30 2:07.06 5
2 Kahn, Ella A 13 RY 2:09.30 2:08.88 3
3 Valeriano, Morgan 13 RY 2:13.03 2:12.69 1
4 Foight, Emily 14 RY 2:23.03 x2:20.26
5 Bedekar, Shruti V 13 WCAY 2:24.40 2:20.40
6 Kane, Isabella 13 WCAY 2:17.92 x2:23.14
7 LaBruto, Lauren M 13 RY 2:34.98 x2:40.16

Event 8 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gring, Sydney 12 RY 2:01.29 2:06.45 5
2 Bailey, Skylar J 11 WCAY 2:34.46 2:28.14 3
3 Wendel, Angelica M 11 WCAY NT 2:37.93 1
4 Coyle, Mackenzie L 11 RY NT 2:46.97
5 Yourkavitch, Taryn K 12 RY NT x3:00.27

Event 9 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wasielevski, Caroline 16 RY 24.52 25.39 5
2 Noll, Brandi M 17 RY 26.04 28.19 3
3 Zelznick, Hannah R 16 WCAY 25.00 28.37 1
4 Bucci, Madi 15 WCAY 27.44 28.69
5 Monper, Rachel 16 WCAY 28.20 x29.01
6 Coelho, Julia C 13 WCAY 28.19 x29.44
7 Cieslukowski, Caitlin A 14 WCAY 26.00 x29.46
8 Mackey-Wood, Riona 17 RY 28.23 x30.50
9 Stratton-Brown, Catrin E 16 RY 30.03 x30.90

Event 10 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Simpson, Katie A 13 WCAY 24.68 26.01 5
2 Mondick, Kate 13 WCAY 26.46 26.95 3
3 Eisenhofer, Katie R 13 RY 27.21 27.10 1
4 Cherrie, Emily 13 RY 26.14 27.16
5 Bentley, Stella S 13 WCAY 26.76 x27.31
6 Plichta, Abby 13 WCAY 27.71 x28.29
7 Shannon, Caroline G 13 WCAY 27.88 x29.04
8 Easteadt, Nora E 13 RY 29.57 x30.01
9 Chotkowski, Lexi A 13 WCAY 29.70 x30.46
10 DeLoretta, Paige 13 RY 29.46 x30.94
11 Ashlock, Taylor M 13 WCAY 32.62 x32.25
-- Karas, Kyla S 14 RY 30.76 X30.41
-- LaBruto, Lauren M 13 RY 32.24 X33.68

Event 11 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hess, Rachael S 12 RY 28.11 28.99 5
2 Rogers, Vivian N 12 RY 29.10 29.02 3
3 Nsereko, Sara 12 WCAY 30.00 29.33 1
4 Collison, Keri G 11 WCAY 29.13 30.35
5 Eisenbrown, Alexis M 11 RY 32.16 x30.62
6 Marcinko, Brooke 12 RY 30.29 x30.90
7 Harlan, Abigail G 10 WCAY 34.19 x35.16
8 Denneny, Payton R 10 WCAY 36.58 x35.85
9 Kachel, Kacey L 11 WCAY 36.84 x36.10
10 Herlihy, Grace E 9 WCAY 36.89 x37.76
11 Gonihalli, Neha R 11 WCAY 46.09 x44.76
-- Wengrowski, Sullivan 12 RY 33.27 X29.72
-- Yourkavitch, Taryn K 12 RY 35.44 X36.64
-- Dickerson, Myka 11 RY 40.65 X39.95

Event 12 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Taylor, Julia A 10 WCAY 30.08 31.29 5
2 Canavan, Lilly H 10 WCAY 32.90 33.99 3
3 Woods, Sarah J 10 RY 36.71 34.51 1
4 Digman, Mary Ella K 9 RY 36.74 34.52
5 Marshall, Brynna R 9 WCAY 35.15 x34.65
6 Acker, Maria 10 WCAY 33.60 x35.11
7 O'Grady, Meredith S 9 WCAY 36.07 x35.24
8 Schwarz, Emily 9 WCAY 39.77 x35.34
9 Dickerson, Madelyn 10 RY 37.56 x35.52
10 Bitting, Morgan M 10 RY 33.02 x35.68
11 Bailey, CC C 9 WCAY 38.80 x37.98
12 Nsereko, Layla N 10 WCAY 37.17 x38.26
13 Smith, Anna M 10 WCAY 36.88 x38.72
14 Xiao, Anna 9 WCAY 39.60 x39.61
15 Kephart, Darby 9 WCAY 39.05 x40.56
16 Swindler, Lila M 9 WCAY 45.76 x41.92
17 Gallagher, Maddie J 9 WCAY 46.13 x43.76
18 Bleecker, Allie L 9 WCAY 45.44 x46.58
-- Denney, Meg M 10 WCAY NT X39.13
-- Machado, Adaline F 9 RY 43.61 X39.87
-- Redner, Soleil 9 RY 41.69 X42.18
-- Conley, Olivia G 10 RY 43.41 X47.63
-- Fizz, Zoey E 10 RY 49.54 X48.24

Event 13 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mogck, Ella J 7 WCAY 17.03 16.12 5
2 Way, Caris E 8 RY 17.07 16.40 3
3 Cervini, Scarlette 8 WCAY 17.61 16.83 1
4 Smolenski, Lilly G 8 WCAY 17.46 x17.29
5 Malone, Cayley M 8 WCAY 17.83 x18.01
6 Sembrot, Kateryna A 8 WCAY 18.57 x18.99
7 Isselmaann, Claire M 8 RY 20.32 19.85
8 Taylor, Cathy E 7 WCAY 20.79 x22.28
9 Wetzel, Gwenyth V 6 RY 29.59 x22.46
10 Beisser, Kendall G 8 WCAY 25.30 x22.92
11 DelTergo, Nicole H 8 WCAY 21.81 x23.05
12 Rekow, Elle L 8 WCAY 20.74 x24.57
13 Mears, Riley F 7 WCAY 21.63 x24.67
14 Mullins, Reese A 6 RY 30.25 x27.24
15 Halloran, Corrine M 7 WCAY 28.87 x27.72
16 Feehery, Allison A 7 WCAY 31.68 x29.04
17 Todorovac, Josie M 6 WCAY 29.31 x30.27
18 Pitts, Rachel G 6 WCAY 31.34 x31.24
19 Rekow, Abby M 6 WCAY 24.26 x32.04
20 Rose, Olivia A 6 WCAY 35.00 x42.04

Event 14 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gring, Cameron 16 RY 54.46 56.60 5
2 Scoboria, Sophia H 18 RY 1:03.26 1:07.93 3
3 Darmofal, Hannah 17 WCAY 1:05.68 1:11.10 1
4 Monper, Rachel 16 WCAY 1:08.44 1:13.43
5 Diodato, Julianna M 13 WCAY 1:13.60 x1:13.57
6 Mackey-Wood, Riona 17 RY 1:05.95 x1:15.24
7 Lieberman, Lili L 15 WCAY 1:14.13 x1:15.56

Event 15 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Li, Julia 14 WCAY 1:01.36 1:02.96 5
2 Gao, Emily 13 RY 1:05.36 1:06.65 3
3 Kvech, Olivia C 14 WCAY 1:06.22 1:10.32 1
4 Rollings, Amanda 14 WCAY 1:07.79 x1:11.11
5 O'Grady, Mae M 13 WCAY 1:14.29 x1:13.43
6 Kaczmarksi, Rachel 13 WCAY 1:15.57 x1:15.50
7 Kane, Isabella 13 WCAY 1:13.09 x1:15.57
8 Nigrini, Madeline G 13 RY NT 1:15.63
9 Cunningham, Madison 13 RY 1:20.10 x1:16.93
10 Karas, Kyla S 14 RY 1:19.55 x1:20.36

Event 16 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wengrowski, Sullivan 12 RY 40.72 37.53 5
2 Marcinko, Brooke 12 RY 35.96 37.68 3
3 Eisenhofer, Samantha M 11 RY 38.83 x37.73
4 Wendel, Angelica M 11 WCAY 37.41 39.26 1
5 Herlihy, Grace E 9 WCAY 42.24 42.28
6 Hilt, Leah C 10 WCAY 46.56 x46.01
7 Dickerson, Myka 11 RY 1:01.17 x55.39
8 Gonihalli, Neha R 11 WCAY 58.44 x55.69
-- Harlan, Abigail G 10 WCAY 40.69 DQ

Event 17 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nsereko, Layla N 10 WCAY 48.54 29.25
2 Klinger, Maddie K 9 RY NT 37.29 5
3 Albertson, Lila 10 RY 37.88 37.74 3
4 Seymour, Mikayla 10 RY 38.46 x37.97
5 Jones, Cooper R 10 WCAY 39.17 39.02 1
6 Gordos, Maddie R 10 RY 44.77 x44.08
7 Acker, Maria 10 WCAY 43.15 x44.13
8 Regan, Gracie A 9 WCAY 48.64 x45.74
9 Smith, Anna M 10 WCAY 48.18 x51.78
10 Bleecker, Allie L 9 WCAY 54.12 x52.01
11 Harlan, Morgan K 9 WCAY 52.91 x52.50
12 Pitts, Katie E 10 WCAY 55.68 x52.78
13 Gallagher, Maddie J 9 WCAY 54.84 x55.41
-- Conley, Olivia G 10 RY 59.07 X55.62
-- Machado, Adaline F 9 RY 54.93 X56.98
-- Fizz, Zoey E 10 RY 1:00.36 X1:00.52
-- Redner, Soleil 9 RY 51.23 XDQ

Event 18 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Li, Alika 8 WCAY 19.91 20.39 5
2 Cervini, Scarlette 8 WCAY 21.49 21.44 3
3 Wengrowski, Katrina 8 RY 23.95 22.20 1
4 Murthy, Maia R 8 WCAY 22.02 x22.64
5 Taylor, Cathy E 7 WCAY 23.33 x25.77
6 Mullins, Reese A 6 RY 33.76 27.66
7 Rekow, Elle L 8 WCAY 26.72 x28.78
8 Beisser, Kendall G 8 WCAY 31.85 x29.35
9 Rodgers, Veronica 6 RY 32.64 x30.21
10 Rekow, Abby M 6 WCAY 31.43 x31.05
11 Todorovac, Josie M 6 WCAY 31.11 x31.28
12 Rose, Olivia A 6 WCAY 30.44 x34.23
13 Halloran, Corrine M 7 WCAY 31.43 x34.37
14 Feehery, Allison A 7 WCAY 31.20 x34.98
15 Pitts, Rachel G 6 WCAY 33.46 x35.04

Event 19 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fry, Kylie A 17 RY 1:13.09 1:14.37 5
2 Regan, Katie M 15 WCAY 1:12.60 1:14.95 3
3 Noll, Brandi M 17 RY 1:14.51 1:19.52 1
4 Spoors, Paige C 13 WCAY 1:19.89 1:21.24
5 Lieberman, Lili L 15 WCAY 1:18.78 x1:22.98
6 Collison, Alexis B 13 WCAY 1:23.00 x1:24.41

Event 20 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Li, Julia 14 WCAY 1:12.32 1:13.29 5
2 Cherrie, Emily 13 RY 1:12.92 1:13.49 3
3 Kahn, Ella A 13 RY 1:14.72 1:14.71 1
4 Wainstein, Liv M 13 WCAY 1:18.24 1:18.50
5 Coelho, Julia C 13 WCAY 1:16.65 x1:19.47
6 Plichta, Abby 13 WCAY 1:19.85 x1:22.27
7 Foight, Emily 14 RY 1:23.46 x1:23.64
8 Frascella, Paris 14 WCAY 1:26.61 x1:28.36
9 Ashlock, Taylor M 13 WCAY 1:30.01 x1:28.38
10 Chotkowski, Lexi A 13 WCAY 1:28.02 x1:28.76
11 Schuster, Ciara E 13 WCAY 1:36.10 x1:38.27

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gao, Annie 11 RY 32.38 33.82 5
2 Zebluim, Anya E 12 WCAY 40.80 38.85 3
3 Coyle, Mackenzie L 11 RY 45.25 42.82 1
4 Machado, Evellyn 11 RY 44.03 x44.15
5 Hilt, Leah C 10 WCAY 47.48 48.47

Event 22 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Canavan, Lilly H 10 WCAY 45.29 43.19 5
2 Serth, Claire M 10 WCAY 45.63 43.59 3
3 Ladd, Caelan 10 WCAY 43.13 x43.94
4 Fisher, Elle E 10 RY 47.81 45.97 1
5 Brown, Hayley 10 RY 47.88 47.22
6 Woods, Sarah J 10 RY 52.34 x47.25
7 Strieb, Sydney 10 RY 52.09 x47.37
8 Xiao, Anna 9 WCAY 51.99 x50.94
9 Swindler, Lila M 9 WCAY 54.75 x51.20
10 Bleecker, Allie L 9 WCAY 57.13 x55.05
11 Smith, Anna M 10 WCAY NT x57.22
-- Denney, Meg M 10 WCAY NT X48.45
-- Fizz, Zoey E 10 RY 1:04.53 X1:02.18
-- Conley, Olivia G 10 RY 1:03.55 X1:05.47

Event 23 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Li, Alika 8 WCAY 21.45 22.18 5
2 Collison, Meg J 8 WCAY 21.94 24.26 3
3 Way, Caris E 8 RY 25.27 25.25 1
4 DelTergo, Nicole H 8 WCAY 26.85 x28.75
5 Mears, Riley F 7 WCAY 33.62 x37.43
-- Rodgers, Veronica 6 RY NT DQ

Event 24 Girls 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lahmann-Metcalfe, Helen 15 RY 5:46.78 5:51.93 5
2 O'Grady, Mae M 13 WCAY 6:11.41 5:54.29 3
3 Bedekar, Shruti V 13 WCAY 6:36.39 6:21.13 1
4 Wainstein, Liv M 13 WCAY 6:34.98 x6:27.25
5 Collison, Alexis B 13 WCAY NT x6:33.68

Event 25 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Li, Isabelle 8 WCAY 37.38 34.69 5
2 Collison, Meg J 8 WCAY 33.54 35.16 3
3 Wengrowski, Katrina 8 RY 45.70 39.10 1
4 Murthy, Maia R 8 WCAY NT x40.48
5 Isselmaann, Claire M 8 RY 1:01.80 47.75
6 DelTergo, Nicole H 8 WCAY 51.49 x52.43

Event 26 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Taylor, Julia A 10 WCAY 1:05.64 1:07.48 5
2 Albertson, Lila 10 RY 1:13.44 1:10.15 3
3 Jones, Cooper R 10 WCAY 1:16.38 1:15.53 1
4 Serth, Claire M 10 WCAY 1:16.38 x1:20.20
5 O'Grady, Meredith S 9 WCAY NT x1:20.63
6 Lynch, Ella K 9 RY 1:22.97 1:20.72
7 Bailey, CC C 9 WCAY 1:25.78 x1:23.49
8 Schwarz, Emily 9 WCAY 1:32.24 x1:23.95
9 Redner, Soleil 9 RY NT x1:36.54
10 Regan, Gracie A 9 WCAY 1:38.78 x1:36.56
11 Machado, Adaline F 9 RY NT x1:36.95

Event 27 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rogers, Vivian N 12 RY 1:02.86 1:01.80 5
2 Nsereko, Sara 12 WCAY 1:05.60 1:05.60 3
3 Collison, Keri G 11 WCAY 1:03.66 1:09.15 1
4 Bailey, Skylar J 11 WCAY 1:10.37 x1:09.21
5 Largent, Bailey 11 WCAY 1:17.51 x1:15.12
6 Yourkavitch, Taryn K 12 RY 1:26.77 1:24.64
7 Dickerson, Myka 11 RY 1:43.61 x1:33.74

Event 28 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Simpson, Katie A 13 WCAY 53.55 58.69 5
2 Mondick, Kate 13 WCAY 58.34 59.03 3
3 Valeriano, Morgan 13 RY 59.37 59.28 1
4 Shannon, Caroline G 13 WCAY 1:02.77 x1:03.24
5 Plichta, Abby 13 WCAY 1:04.12 x1:05.51
6 Nigrini, Madeline G 13 RY 1:02.66 1:07.56
7 DeLoretta, Paige 13 RY 1:04.70 x1:08.20
8 LaBruto, Lauren M 13 RY 1:11.56 x1:14.17

Event 29 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wasielevski, Caroline 16 RY 53.21 56.37 5
2 Kvech, Olivia C 14 WCAY 57.83 1:00.41 3
3 Darmofal, Hannah 17 WCAY 57.92 1:01.48 1
4 Zelznick, Hannah R 16 WCAY 57.84 x1:02.06
5 Shannon, Maggie S 17 WCAY 59.73 x1:04.93
6 Collison, Alexis B 13 WCAY 1:06.00 x1:09.27
7 Schuster, Ciara E 13 WCAY 1:12.09 x1:09.57
8 Frascella, Paris 14 WCAY 1:10.38 x1:10.10
-- Noll, Brandi M 17 RY NT X1:01.38

Event 30 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Li, Isabelle 8 WCAY 17.96 19.11 5
2 Way, Caris E 8 RY 21.89 19.33 3
3 Mogck, Ella J 7 WCAY 19.95 21.22 1
4 Smolenski, Lilly G 8 WCAY 23.85 x22.17
5 Wengrowski, Katrina 8 RY 26.46 23.60
6 Sembrot, Kateryna A 8 WCAY 29.80 x29.32
-- Wetzel, Gwenyth V 6 RY NT DQ

Event 31 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Klinger, Maddie K 9 RY 33.22 34.25 5
2 Acker, Bella 10 WCAY 36.34 36.00 3
3 Gordos, Maddie R 10 RY 42.55 41.22 1
4 Marshall, Brynna R 9 WCAY 39.59 41.86
5 Strieb, Sydney 10 RY 43.91 x42.71
6 O'Grady, Meredith S 9 WCAY 43.82 x42.74
7 Fisher, Elle E 10 RY 46.10 x51.09
-- Digman, Mary Ella K 9 RY 46.19 X40.12
-- Brown, Hayley 10 RY 58.07 X48.47

Event 32 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gring, Sydney 12 RY 26.69 27.47 5
2 Eisenbrown, Alexis M 11 RY 32.44 31.39 3
3 Collison, Keri G 11 WCAY 32.89 34.95 1
4 Largent, Bailey 11 WCAY 41.92 39.58
5 Machado, Evellyn 11 RY 41.99 x41.53
6 Solvino, Nya L 11 RY 43.37 x42.67
7 Denneny, Payton R 10 WCAY 44.88 x45.53

Event 33 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wasielevski, Sarah 14 RY 1:06.43 1:03.85 5
2 Littler, Alicia 13 WCAY 1:03.22 1:04.00 3
3 Gao, Emily 13 RY 1:06.04 1:04.99 1
4 Cieslukowski, Caitlin A 14 WCAY 1:08.85 1:09.79
5 Kaczmarksi, Rachel 13 WCAY 1:15.00 x1:15.40
6 Diodato, Julianna M 13 WCAY 1:15.52 x1:16.00
7 Cunningham, Madison 13 RY 1:11.10 x1:16.86
8 Karas, Kyla S 14 RY 1:18.48 x1:23.57
-- Easteadt, Nora E 13 RY 1:19.92 X1:19.80
-- DeLoretta, Paige 13 RY NT X1:20.55

Event 34 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Carlson, Lily 14 WCAY 59.20 1:02.48 5
2 Scoboria, Sophia H 18 RY 1:01.97 1:05.53 3
3 Bucci, Madi 15 WCAY 1:08.04 1:12.91 1
4 Shannon, Maggie S 17 WCAY 1:06.61 x1:14.33
5 Stratton-Brown, Catrin E 16 RY 1:16.54 1:16.35
6 Seliverstoff, Emilie 16 WCAY 1:24.58 x1:19.46

Event 35 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Seymour, Mikayla 10 RY 1:23.88 1:22.28 5
2 Acker, Bella 10 WCAY 1:23.00 1:23.96 3
3 Ladd, Caelan 10 WCAY 1:24.35 1:24.90 1
4 Bitting, Morgan M 10 RY 1:34.52 1:29.97
5 Dickerson, Madelyn 10 RY NT x1:36.31
6 Lynch, Ella K 9 RY 1:38.71 x1:38.29
7 Harlan, Morgan K 9 WCAY 2:02.86 x1:49.78

Event 36 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gao, Annie 11 RY 2:21.21 2:21.50 5
2 Hess, Rachael S 12 RY 2:35.47 2:34.27 3
3 Zebluim, Anya E 12 WCAY 3:12.88 2:49.29 1
4 Eisenhofer, Samantha M 11 RY NT x3:07.88
5 Solvino, Nya L 11 RY NT x3:22.39
-- Nsereko, Sara 12 WCAY 2:50.52 DQ
-- Bailey, Skylar J 11 WCAY 2:49.44 DQ

Event 37 Girls 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Li, Julia 14 WCAY 2:16.15 2:18.42 5
2 Wasielevski, Sarah 14 RY 2:28.38 2:26.40 3
3 Eisenhofer, Katie R 13 RY 2:26.90 2:29.47 1
4 Rollings, Amanda 14 WCAY 2:34.18 2:34.39
5 Foight, Emily 14 RY 2:50.77 x2:41.41
6 O'Grady, Mae M 13 WCAY 2:43.66 x2:41.52
7 Easteadt, Nora E 13 RY 2:52.57 x2:56.13

Event 38 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fry, Kylie A 17 RY 2:14.71 2:22.23 5
2 Regan, Katie M 15 WCAY 2:27.14 2:28.29 3
3 Lahmann-Metcalfe, Helen 15 RY 2:35.14 2:34.00 1
-- Spoors, Paige C 13 WCAY 2:38.04 DQ

Event 39 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 West Chester Area Y Marlins 'A' 1:06.33 1:13.00 7
1) Li, Isabelle 8 2) Mogck, Ella J 7
3) Smolenski, Lilly G 8 4) Li, Alika 8
2 Reading YMCA 'A' 1:49.94 1:42.30
1) Mullins, Reese A 6 2) Rodgers, Veronica 6
3) Wetzel, Gwenyth V 6 4) Isselmaann, Claire M 8
3 West Chester Area Y Marlins 'B' 1:36.26 x1:47.55
1) Rekow, Abby M 6 2) Beisser, Kendall G 8
3) Halloran, Corrine M 7 4) Malone, Cayley M 8
4 West Chester Area Y Marlins 'C' 2:07.33 x2:57.81
1) Pitts, Rachel G 6 2) Feehery, Allison A 7
3) Rose, Olivia A 6 4) Todorovac, Josie M 6

Event 40 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reading YMCA 'A' 2:21.32 2:23.77 7
1) Strieb, Sydney 10 2) Woods, Sarah J 10
3) Lynch, Ella K 9 4) Dickerson, Madelyn 10
2 West Chester Area Y Marlins 'A' 2:16.33 2:25.91
1) Marshall, Brynna R 9 2) Kephart, Darby 9
3) Acker, Maria 10 4) Serth, Claire M 10
3 West Chester Area Y Marlins 'C' 2:49.50 x2:54.20
1) Regan, Gracie A 9 2) Pitts, Katie E 10
3) Swindler, Lila M 9 4) Gallagher, Maddie J 9
-- West Chester Area Y Marlins 'B' 2:38.52 X2:06.88
1) Xiao, Anna 9 2) Schwarz, Emily 9
3) Denney, Meg M 10 4) Harlan, Morgan K 9

Event 41 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reading YMCA 'A' 2:00.67 2:01.27 7
1) Marcinko, Brooke 12 2) Wengrowski, Sullivan 12
3) Eisenhofer, Samantha M 11 4) Rogers, Vivian N 12
-- West Chester Area Y Marlins 'A' 2:03.15 DQ
1) Largent, Bailey 11 2) Kachel, Kacey L 11
3) Gonihalli, Neha R 11 4) Wendel, Angelica M 11

Event 42 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 West Chester Area Y Marlins 'A' 1:42.24 1:44.23 7
1) Carlson, Lily 14 2) Littler, Alicia 13
3) Mondick, Kate 13 4) Simpson, Katie A 13
2 Reading YMCA 'A' 1:39.01 1:51.56
1) Kahn, Ella A 13 2) Nigrini, Madeline G 13
3) Cunningham, Madison 13 4) Eisenhofer, Katie R 13
3 West Chester Area Y Marlins 'B' 1:54.46 x1:56.23
1) Spoors, Paige C 13 2) Kane, Isabella 13
3) Cieslukowski, Caitlin A 14 4) Diodato, Julianna M 13

Event 43 Girls 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reading YMCA 'A' 1:41.24 1:44.41 7
1) Wasielevski, Caroline 16 2) Scoboria, Sophia H 18
3) Lahmann-Metcalfe, Helen M 15 4) Gring, Cameron 16
2 West Chester Area Y Marlins 'A' 1:55.31 1:59.55
1) Bucci, Madi 15 2) Seliverstoff, Emilie 16
3) Ashlock, Taylor M 13 4) Shannon, Caroline G 13
3 West Chester Area Y Marlins 'C' 2:02.54 x2:06.53
1) Kaczmarksi, Rachel 13 2) Schuster, Ciara E 13
3) Frascella, Paris 14 4) Zebluim, Anya E 12
-- West Chester Area Y Marlins 'B' 1:55.54 DQ
1) Monper, Rachel 16 2) Chotkowski, Lexi A 13
3) Bedekar, Shruti V 13 4) Wainstein, Liv M 13




This page was generated in 0.0508 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768