PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 323



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, December 16, 2017     Warm-up: 12:30PM
Team Names Hazelton-Monroe B Greater Scranton-Monroe B
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 1/8/2018 09:02 AM
DD Monroe HAZY v GSY 12-16-17 - 12/16/2017
Division - PennDel Swim League
Results

Event 4 Boys 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Freeland YMCA 'A' 2:03.28 1:53.48 7
1) Goulstone, Tony 14 2) Pollock, Tommy 13
3) Schreffler, Dylan 14 4) Kovalick, Ryan 14

Event 8 Boys 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Freeland YMCA 'A' 2:20.81 3:17.96 7
1) Machey, Cason 9 2) Miller, Sam 10
3) Yamulla, David 10 4) Fogarty, Ethan 10

Event 12 Boys 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schreffler, Ryan 16 HAZY 1:49.47 1:52.64 5
2 Slish, Joseph F 15 GSY 2:30.22 2:29.60 3

Event 14 Boys 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kovalick, Ryan 14 HAZY 1:56.35 1:58.41 5
2 Daiute, Antonio M 13 HAZY 2:17.15 2:07.88 3
3 Noldy, Kevin 13 GSY 2:31.58 2:24.86 1
-- Goulstone, Tony 14 HAZY 2:04.45 X1:55.95

Event 16 Boys 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yakubowski, Landon 11 HAZY 2:34.87 2:37.19 5
2 Agnello, Adrian 11 GSY NT 3:04.86 3

Event 18 Boys 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reyes, Justin 18 HAZY 24.57 24.05 5
2 Slish, Joseph F 15 GSY 31.40 32.04 3
-- Schreffler, Ryan 16 HAZY 22.34 X23.13
-- Alonzo, Dionel 17 HAZY 26.49 X26.25

Event 20 Boys 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schreffler, Dylan 14 HAZY 25.00 25.14 5
2 Noldy, Kevin 13 GSY 28.76 28.63 3
3 Olson, Justin 13 GSY 30.44 31.31 1
-- Balliet, Jacob 13 HAZY 36.16 X32.43

Event 22 Boys 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yakubowski, Logan 12 HAZY 27.32 27.78 5
2 Suarez, Renzo 11 GSY 36.18 38.74 3
3 Hitchcock, Matthew 11 GSY 38.70 40.54 1

Event 24 Boys 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sadowski, Blaise 10 HAZY 30.39 28.72 5
2 McLaine, Roland 10 GSY 40.72 40.39 3
3 Slish, Owen 9 GSY 46.70 48.05
4 Arneil, Ronald 10 GSY 44.75 x49.34 1
5 Yamulla, David 10 HAZY 50.47 52.89
6 Devito, Michael 10 GSY 52.64 x52.96
-- Machey, Cason 9 HAZY 39.70 X40.15

Event 26 Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McLaine, Phillip 8 GSY 19.50 17.21 5
2 Castellon, Miguel 8 HAZY 18.07 17.25 3
3 Acevedo, Evan 7 GSY 29.19 23.08 1
4 Kapmeyer, William 6 GSY 28.85 x27.13
-- Wilson, Gannon 5 GSY 31.69 X24.46
-- Schaefer, Ben 5 GSY 33.63 X33.02
-- Agnello, Andraye 7 GSY 39.83 X41.33

Event 28 Boys 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Alonzo, Dionel 17 HAZY NT 1:14.92 5

Event 30 Boys 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Goulstone, Tony 14 HAZY 59.69 1:00.46 5
2 Balliet, Jacob 13 HAZY NT 1:32.93 3
-- Pollock, Tommy 13 HAZY 1:18.33 X1:15.96

Event 32 Boys 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gallagher, Hunter 12 HAZY 45.81 41.40 5
2 Agnello, Adrian 11 GSY 41.87 44.02 3
3 Hitchcock, Matthew 11 GSY 48.29 51.03 1

Event 34 Boys 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rosenstock, Jay 10 HAZY 39.57 42.47 5
2 Miller, Sam 10 HAZY 52.79 53.85 3
3 Arneil, Ronald 10 GSY 58.88 56.57 1
4 Slish, Owen 9 GSY 56.86 56.98
5 Devito, Michael 10 GSY 1:10.50 x1:08.98
-- Sadowski, Blaise 10 HAZY 38.81 X35.45

Event 36 Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kapmeyer, William 6 GSY 33.97 35.94 5
-- Wilson, Gannon 5 GSY NT X31.78
-- Acevedo, Evan 7 GSY 32.54 X32.65
-- Agnello, Andraye 7 GSY 48.50 X45.12
-- Malloy, George 7 GSY 53.09 X50.46
-- Schaefer, Ben 5 GSY 42.38 X51.26
-- McLaine, Phillip 8 GSY 22.22 DQ

Event 38 Boys 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Alonzo, Dionel 17 HAZY NT 1:26.25 5
-- Yakubowski, Logan 12 HAZY 1:15.86 X1:15.31
-- Reyes, Justin 18 HAZY NT X1:24.44

Event 40 Boys 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pollock, Tommy 13 HAZY 1:18.62 1:17.09 5
2 Balliet, Jacob 13 HAZY NT 1:47.57 3

Event 42 Boys 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yakubowski, Landon 11 HAZY 43.74 44.17 5
2 Agnello, Adrian 11 GSY 43.63 46.94 3

Event 44 Boys 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fogarty, Ethan 10 HAZY 53.78 53.72 5
2 McLaine, Roland 10 GSY 59.33 55.34 3
-- Miller, Sam 10 HAZY 1:06.35 X59.43

Event 46 Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McLaine, Phillip 8 GSY 24.99 26.62 5
2 Malloy, George 7 GSY NT 52.46 3
-- Castellon, Miguel 8 HAZY 26.21 X25.77
-- Wilson, Gannon 5 GSY NT DQ

Event 48 Boys 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Reyes, Justin 18 HAZY 5:44.96 5:52.59 5

Event 50 Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Castellon, Miguel 8 HAZY 46.21 42.29 5
2 Schaefer, Ben 5 GSY NT 1:27.15 3

Event 52 Boys 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Machey, Cason 9 HAZY 1:28.88 1:30.90 5
2 Slish, Owen 9 GSY 1:46.01 1:49.36 3
3 Arneil, Ronald 10 GSY NT 1:56.18 1
4 Devito, Michael 10 GSY NT x2:07.69
-- Yamulla, David 10 HAZY NT X2:09.72

Event 54 Boys 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gallagher, Hunter 12 HAZY 1:23.85 1:19.91 5
2 Suarez, Renzo 11 GSY 1:25.00 1:28.57 3
3 Hitchcock, Matthew 11 GSY 1:24.93 1:30.25 1

Event 56 Boys 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schreffler, Dylan 14 HAZY 54.35 55.73 5
2 Noldy, Kevin 13 GSY 1:04.14 1:05.75 3
3 Olson, Justin 13 GSY 1:09.04 1:11.51 1

Event 58 Boys 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schreffler, Ryan 16 HAZY 47.54 50.32 5
2 Reyes, Justin 18 HAZY 53.53 57.29 3
3 Slish, Joseph F 15 GSY 1:01.16 1:09.85 1

Event 60 Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Castellon, Miguel 8 HAZY 23.88 23.77 5
-- Malloy, George 7 GSY NT DQ

Event 62 Boys 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sadowski, Blaise 10 HAZY 32.20 32.08 5
2 Miller, Sam 10 HAZY 1:03.65 56.41 3
-- Rosenstock, Jay 10 HAZY NT X40.89

Event 64 Boys 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yakubowski, Logan 12 HAZY 31.56 30.56 5
2 Suarez, Renzo 11 GSY 55.01 52.07 3

Event 66 Boys 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Goulstone, Tony 14 HAZY 1:06.37 1:03.61 5
2 Olson, Justin 13 GSY 1:31.90 1:40.44 3
-- Daiute, Antonio M 13 HAZY 1:17.90 X1:15.80

Event 68 Boys 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Schreffler, Ryan 16 HAZY 53.02 57.58 5

Event 70 Boys 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rosenstock, Jay 10 HAZY 1:24.83 1:22.16 5
2 Yamulla, David 10 HAZY NT 2:33.34 3

Event 72 Boys 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Sadowski, Blaise 10 HAZY 2:51.76 X2:38.37

Event 74 Boys 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kovalick, Ryan 14 HAZY 2:24.08 2:24.34 5
2 Daiute, Antonio M 13 HAZY 2:40.93 2:35.96 3
-- Schreffler, Dylan 14 HAZY NT X2:21.06

Event 76 Boys 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Alonzo, Dionel 17 HAZY 2:37.52 2:29.58 5

Event 78 Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Greater Scranton YMCA 'A' 1:14.63 1:57.59 7
1) Acevedo, Evan 7 2) Agnello, Andraye 7
3) Kapmeyer, William 6 4) Wilson, Sawyer 8

Event 80 Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Freeland YMCA 'A' 2:29.51 X2:33.77
1) Rosenstock, Jay 10 2) Castellon, Miguel 8
3) Machey, Cason 9 4) Sadowski, Blaise 10

Event 84 Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Freeland YMCA 'A' 1:44.81 X1:52.69
1) Pollock, Tommy 13 2) Kovalick, Ryan 14
3) Balliet, Jacob 13 4) Daiute, Antonio M 13

Women - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 41 2. Greater Scranton YMCA 18

Men - 15 - 21 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 43 2. Greater Scranton YMCA 7

Women - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 43 2. Greater Scranton YMCA 24

Men - 13 - 14 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 54 2. Greater Scranton YMCA 12

Women - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 47 2. Greater Scranton YMCA 13

Men - 11 - 12 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 30 2. Greater Scranton YMCA 21

Women - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 60 2. Greater Scranton YMCA 6

Men - 09 - 10 Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 46 2. Greater Scranton YMCA 12

Women - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Freeland YMCA 28

Men - 08 - U Division - Team Rankings - Through Event 86

1. Greater Scranton YMCA 29 2. Freeland YMCA 13




This page was generated in 0.0469 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768