PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 308



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, December 9, 2017     Warm-up: 12:05PM
Team Names Lionville-Adams G Kennett Area-Adams G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/11/2017 02:35 PM
"home" vs "away" Girls Dual Meet
Division - PennDel Swim League
Results

Event 1 Girls 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lionville Community YMCA 'A' 1:59.58 1:59.45 7
1) Kowalewski, Kyra J 17 2) Houseknecht, Alexa 15
3) Morris, Lexie L 15 4) Haefner, Sydney T 16
2 Kennett Area YMCA 'A' 2:05.58 2:08.44
1) Holguin, Mary C 16 2) Beldyk, Olivia 15
3) Tryon, Eva G 15 4) Carson, Molly A 15

Event 2 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kennett Area YMCA 'A' 2:02.96 1:59.66 7
1) Kornacki, Clare A 13 2) McCracken, Sydney 14
3) Albans, Emily 13 4) O'Neill, Jenna M 13
2 Lionville Community YMCA 'A' 2:00.07 2:00.41
1) Straub, Bailey 14 2) Dortone, Kaelee 13
3) Fulton, Alexa L 13 4) Kiebort, Cady A 13

Event 3 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kennett Area YMCA 'A' 2:00.99 2:02.06 7
1) Iwasyk, Izzy B 11 2) Braithwaite, Maddie A 12
3) Lowe, Madelyn 12 4) Brown, Anna G 12
2 Lionville Community YMCA 'A' 2:15.45 2:13.07
1) Martin, Sydney G 12 2) Krauss, Natalie 11
3) Zeng, Lilian 11 4) Lacovara, Leah 11
3 Kennett Area YMCA 'B' 2:23.29 x2:23.92
1) Gullo, Fifi G 11 2) Stepchuk, MaryKate 11
3) Kappes, Marcy A 11 4) McCormick, Taryn 11

Event 4 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lionville Community YMCA 'A' 3:36.45 3:23.61 7
1) Bhatia, Jiyara 10 2) Soni, Maithili 10
3) Kabatt, Elizabeth 10 4) Marino, Miranda 10
-- Kennett Area YMCA 'A' 2:38.97 DQ
1) Liu, Jasmine L 10 2) Hammerschmidt, Anna C 10
3) Kornacki, Lucy A 10 4) Ran, Julia W 9

Event 5 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lionville Community YMCA 'A' 1:21.89 1:29.23 7
1) Lacovara, Sophia 8 2) DiAddezio, Sarah 8
3) Surak, Riley G 8 4) Farrell, Cassidy 8
2 Lionville Community YMCA 'B' 1:59.69 x1:51.29
1) Kibalo, Natalie R 8 2) Bramucci, Cora E 8
3) Whitton, Elle 8 4) Ryerson, Celia 8

Event 6 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Houseknecht, Alexa 15 LCY 2:05.43 2:06.91 5
2 Marsh, Olivia N 17 KAY 2:23.36 2:14.50 3
3 Holguin, Mary C 16 KAY 2:19.79 2:17.51 1
4 Petertonjes, Melissa 15 LCY 2:15.61 2:18.19
5 Brooks, Lily 15 KAY 2:35.28 x2:30.94
6 Mulhern, Logan 15 LCY NT x2:36.01
7 Kaplan, Jordan A 15 KAY NT x2:56.65

Event 7 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McCracken, Sydney 14 KAY 2:02.15 2:07.16 5
2 Kiebort, Cady A 13 LCY 2:08.27 2:10.18 3
3 Kaplan, Molly 13 KAY NT 2:48.38 1
4 Chopda, Reeya D 13 LCY 3:07.04 2:52.82
-- Sall, Natasha 13 LCY NT X3:01.51

Event 8 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Burk, Kaitlyn M 11 KAY 2:22.68 2:21.64 5
2 Krauss, Natalie 11 LCY 2:23.33 2:21.89 3
3 Gullo, Fifi G 11 KAY 3:34.22 2:33.74 1
4 DiMichele, Paige C 11 KAY NT x2:45.56
5 O'Donnell, Abby E 12 LCY 2:50.52 2:46.72
6 Liu, Sarah S 11 LCY NT x2:51.01

Event 9 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Krauss, Marisa 15 LCY 27.70 27.79 5
2 Tryon, Eva G 15 KAY 27.71 27.81 3
3 Martchek, Kaitlyn S 17 LCY 28.42 28.97 1
4 Brown, Ciana L 15 KAY 29.27 29.25
5 Gise, Hope 15 LCY 30.64 x30.56

Event 10 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chiappa, Bella G 14 LCY 28.46 28.16 5
2 O'Neill, Jenna M 13 KAY 28.79 28.61 3
3 Koloseike, Ava R 13 LCY 28.87 29.24 1
4 Pearson, Samantha L 14 LCY 28.85 x31.21
5 Attwell, Lauren M 13 KAY 32.67 32.25
6 Stefani, Georgia 13 LCY 33.64 x33.12
7 Houck, Amelia 13 KAY 34.03 x34.08
8 Dennin, Grace O 14 LCY 35.79 x35.49
9 Chopda, Reeya D 13 LCY 36.44 x37.14

Event 11 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Iwasyk, Izzy B 11 KAY NT 27.40 5
2 Zeng, Lilian 11 LCY 30.33 29.50 3
3 Hill, Emma E 11 KAY 30.12 30.03 1
4 Lacovara, Leah 11 LCY 31.31 31.00
5 Perrin, Lily A 11 KAY 31.07 x31.30
6 Tomasco, Madeline T 12 KAY 31.14 x31.55
7 Kappes, Marcy A 11 KAY 32.31 x31.88
8 Quay, Elizabeth 11 LCY 33.06 x31.99
9 Compher, Addy 11 LCY 35.22 x35.07
10 Gately, Tess M 12 LCY 36.99 x36.36
11 Arthurs, Christina L 11 KAY 39.24 x37.96

Event 12 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Petertonjes, Zoe 10 LCY 31.37 31.53 5
2 Hammerschmidt, Anna C 10 KAY 34.21 33.70 3
3 Liu, Melanie 10 LCY 39.03 36.60 1
4 Skrypzak, Maddie E 10 KAY NT 36.76
5 Beck, Reagan E 10 KAY 38.28 x37.03
6 Ross, Allie 10 KAY 42.75 x41.22
7 Soni, Maithili 10 LCY 48.83 x48.81
8 Smeltzer, Samantha 9 LCY 57.65 x52.76
9 Razdan, Sharika 9 KAY 55.46 x54.57

Event 13 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stancik, Clara M 8 KAY 18.12 17.48 5
2 McDonald, Megan E 8 KAY 20.11 18.55 3
3 Quay, Avery 7 LCY 20.18 18.85 1
4 McDermott, Teagan 7 LCY 26.64 21.89
5 Bouchard, Cambrie S 8 KAY NT x23.73
6 Bouchard, Laila M 6 KAY NT x27.22
7 Knecht, Evelyn 6 LCY 27.71 x29.02
8 Ernest, Mackenzie 6 LCY 28.46 x31.24

Event 14 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Carson, Molly A 15 KAY 1:03.99 1:03.40 5
2 Kowalewski, Kyra J 17 LCY 1:02.62 1:06.02 3
3 Haefner, Sydney T 16 LCY 1:07.05 1:07.27 1
4 Morris, Lexie L 15 LCY 1:08.37 x1:12.65
5 Matey, Justine S 16 KAY 1:12.63 1:13.63
6 Buckley, Grace 15 KAY 1:24.09 x1:17.54
7 Kaplan, Jordan A 15 KAY NT x1:37.48

Event 15 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fulton, Alexa L 13 LCY 1:04.70 1:04.29 5
2 Albans, Emily 13 KAY 1:04.61 1:05.67 3
3 Straub, Bailey 14 LCY 1:07.64 1:09.01 1
4 Houck, Amelia 13 KAY 1:25.48 1:22.20
5 Stefani, Georgia 13 LCY 1:24.73 x1:24.93

Event 16 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Martin, Sydney G 12 LCY 31.76 32.01 5
2 Zeng, Lilian 11 LCY 35.23 34.83 3
3 Braithwaite, Maddie A 12 KAY 34.17 36.23 1
4 McCormick, Taryn 11 KAY 37.24 37.14
5 Szilier, Kiersten 12 KAY 38.07 x37.41
6 Gullo, Fifi G 11 KAY 36.34 x37.64
7 Lacovara, Leah 11 LCY 37.98 x38.56
8 Beck, Brinley 11 LCY 39.90 x38.97
9 DiMichele, Paige C 11 KAY 37.84 x39.52
10 Farhi, Ahva H 11 KAY NT x42.12
11 Stepchuk, MaryKate 11 KAY 44.89 x42.26
12 Wahl, Isabella L 11 KAY 45.01 x45.04
13 Martin, Faith 11 LCY NT x47.93

Event 17 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hammerschmidt, Anna C 10 KAY 42.36 41.00 5
2 Ran, Julia W 9 KAY 42.50 41.50 3
3 Beck, Reagan E 10 KAY 45.96 x46.41
4 Starr, Colleen E 9 KAY 49.99 x48.72
5 Kabatt, Elizabeth 10 LCY 51.02 49.65 1
6 Marino, Miranda 10 LCY NT 56.87
7 Razdan, Sharika 9 KAY 58.31 x1:02.54

Event 18 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McClellan, Katherine A 8 KAY 23.51 21.57 5
2 Bramucci, Cora E 8 LCY 27.06 24.00
3 McDermott, Teagan 7 LCY 30.09 25.41
4 Kibalo, Natalie R 8 LCY 26.21 x25.75 3
5 Cross, Kaitlyn 7 LCY 26.40 x26.31 1
6 Ryerson, Celia 8 LCY 24.76 x26.49
7 Bouchard, Laila M 6 KAY NT 27.54
8 Bouchard, Cambrie S 8 KAY NT x27.72
9 Knecht, Evelyn 6 LCY 31.94 x33.62
10 Ernest, Mackenzie 6 LCY 34.62 x36.37

Event 19 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Houseknecht, Alexa 15 LCY 1:06.62 1:09.88 5
2 Myers, Kenzie L 17 LCY 1:14.24 1:19.14 3
3 Chiappa, Emory N 16 LCY 1:19.05 x1:22.31
4 Beldyk, Olivia 15 KAY 1:24.91 1:27.22 1
5 Holguin, Katherine E 15 KAY 1:31.05 1:30.82
6 Buckley, Grace 15 KAY 1:31.14 x1:33.34

Event 20 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Dortone, Kaelee 13 LCY 1:18.33 1:17.28 5
2 Chopda, Reeya D 13 LCY 1:39.49 1:22.25 3
3 Pearson, Samantha L 14 LCY 1:20.17 x1:23.01
4 Kaplan, Molly 13 KAY 1:30.33 1:31.30 1
5 Gui, Julia 13 LCY 1:40.41 x1:39.04
6 Houck, Amelia 13 KAY NT 1:40.12
7 Sall, Natasha 13 LCY NT x2:02.63

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lowe, Madelyn 12 KAY 33.70 33.70 5
2 Braithwaite, Maddie A 12 KAY 36.14 37.00 3
3 Stepchuk, MaryKate 11 KAY 39.12 x38.05
4 Dutton, Sophia 12 LCY 44.12 43.46 1
5 Li, Aileen 12 KAY 43.04 x44.08
6 King, Grace E 11 KAY 49.15 x49.80
7 Martin, Faith 11 LCY 53.42 52.91

Event 22 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sharma, Devanshi 10 LCY 1:04.94 50.73 5
2 Tilley, Charlotte R 9 KAY 52.75 51.15 3
3 Semmel, Ellie M 9 KAY NT 55.51 1
4 Smeltzer, Samantha 9 LCY 1:28.77 1:29.33
-- Skrypzak, Maddie E 10 KAY NT XDQ
-- Ross, Allie 10 KAY NT DQ

Event 23 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Stancik, Clara M 8 KAY 23.54 22.84 5
2 Todd, Hannah 8 LCY 29.02 26.51 3
3 Selcher, Cassidy 7 LCY 28.01 28.99 1
4 Kettlety, Olivia 7 LCY 35.21 x33.97
5 Cross, Kaitlyn 7 LCY 35.91 x36.86
6 Bouchard, Laila M 6 KAY NT 44.23
7 Ernest, Mackenzie 6 LCY 51.01 x1:00.24
-- Ryerson, Celia 8 LCY 32.40 DQ
-- Osman, Samantha 7 LCY 35.37 DQ
-- Knecht, Evelyn 6 LCY NT DQ
-- Soni, Anoushka 8 LCY 42.41 DQ

Event 24 Girls 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Koloseike, Claire E 16 LCY 6:18.86 6:11.96 5
2 Petertonjes, Melissa 15 LCY NT 6:12.85 3
3 Kaplan, Emily 15 KAY NT 6:29.73 1
4 Matey, Justine S 16 KAY 6:21.74 6:32.80
5 Brown, Ciana L 15 KAY NT x6:46.73
6 Mulhern, Logan 15 LCY NT x7:10.63

Event 25 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Surak, Riley G 8 LCY 46.59 39.30 5
2 Lacovara, Sophia 8 LCY 44.52 40.98 3
3 McClellan, Katherine A 8 KAY NT 42.15 1
4 McDonald, Megan E 8 KAY 52.72 42.33
5 DiAddezio, Sarah 8 LCY 54.70 x44.12
6 Todd, Hannah 8 LCY NT x44.63
7 Quay, Avery 7 LCY 49.25 x44.65
8 Farrell, Cassidy 8 LCY 47.45 x46.49
9 Osman, Samantha 7 LCY 47.43 x49.14
10 Kettlety, Olivia 7 LCY 59.53 x55.17
11 Kibalo, Natalie R 8 LCY NT x56.97

Event 26 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Greene, Sydney 10 LCY NT 1:22.62 5
2 Tilley, Charlotte R 9 KAY NT 1:36.84 3
3 Semmel, Ellie M 9 KAY NT 1:37.69 1
4 Starr, Colleen E 9 KAY NT x1:37.80
5 Bhatia, Jiyara 10 LCY 1:50.97 1:40.59
6 Soni, Maithili 10 LCY 1:04.33 x2:00.06

Event 27 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Iwasyk, Izzy B 11 KAY 59.42 1:02.51 5
2 Burk, Kaitlyn M 11 KAY 1:08.10 1:05.05 3
3 Krauss, Natalie 11 LCY 1:07.55 1:06.32 1
4 McCormick, Taryn 11 KAY 1:14.81 x1:15.09
5 O'Donnell, Abby E 12 LCY 1:17.21 1:16.48
6 Dutton, Sophia 12 LCY 1:21.34 x1:24.14
7 King, Grace E 11 KAY 1:22.24 x1:26.56
8 Wahl, Isabella L 11 KAY NT x1:27.48

Event 28 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kornacki, Clare A 13 KAY 1:01.62 1:01.21 5
2 Dortone, Kaelee 13 LCY 1:01.34 1:01.76 3
3 Koloseike, Ava R 13 LCY 1:03.94 1:04.88 1
4 Chiappa, Bella G 14 LCY 1:05.80 x1:09.14
5 Attwell, Lauren M 13 KAY 1:12.41 1:13.53
-- Dennin, Grace O 14 LCY 1:23.48 X1:18.74

Event 29 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Carson, Molly A 15 KAY 54.34 56.00 5
2 Marsh, Olivia N 17 KAY 1:01.38 1:00.61 3
3 Krauss, Marisa 15 LCY 1:00.75 1:02.55 1
4 Martchek, Kaitlyn S 17 LCY 1:02.54 1:04.26
5 Chiappa, Emory N 16 LCY 1:02.57 x1:04.68
6 Brooks, Lily 15 KAY 1:13.24 x1:09.56
7 Kaplan, Jordan A 15 KAY 1:22.69 x1:16.62

Event 30 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lacovara, Sophia 8 LCY 23.33 22.55 5
2 Farrell, Cassidy 8 LCY 27.34 26.66 3
3 Bramucci, Cora E 8 LCY NT x26.92
4 Selcher, Cassidy 7 LCY 30.83 x27.49
5 Suh, Ellie J 7 KAY NT 30.57 1
6 Bouchard, Cambrie S 8 KAY NT 31.76
7 Whitton, Elle 8 LCY 39.20 x32.60
-- Surak, Riley G 8 LCY 17.61 DQ

Event 31 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Petertonjes, Zoe 10 LCY 37.81 35.74 5
2 Liu, Jasmine L 10 KAY 40.65 39.14 3
3 Kornacki, Lucy A 10 KAY 40.31 41.39 1
4 Ran, Julia W 9 KAY NT x49.77
5 Kabatt, Elizabeth 10 LCY 57.97 56.83
6 Marino, Miranda 10 LCY NT x56.99
-- Liu, Melanie 10 LCY 45.90 DQ

Event 32 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lowe, Madelyn 12 KAY 27.67 28.64 5
2 Brown, Anna G 12 KAY 29.18 29.86 3
3 Hill, Emma E 11 KAY 33.44 x33.02
4 Tomasco, Madeline T 12 KAY 34.15 x35.02
5 Kappes, Marcy A 11 KAY 35.54 x35.44
6 Szilier, Kiersten 12 KAY 37.23 x37.12
7 Arthurs, Christina L 11 KAY 39.66 x41.08
8 Beck, Brinley 11 LCY 42.86 43.42 1
9 Compher, Addy 11 LCY 45.02 45.33

Event 33 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fulton, Alexa L 13 LCY 1:03.58 1:02.94 5
2 McCracken, Sydney 14 KAY 1:07.59 1:07.72 3
3 Straub, Bailey 14 LCY 1:09.11 1:10.49 1
4 O'Neill, Jenna M 13 KAY 1:11.04 1:12.24
5 Casale, Madeline S 13 KAY 1:22.23 x1:22.94

Event 34 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Haefner, Sydney T 16 LCY 1:06.35 1:04.57 5
2 Morris, Lexie L 15 LCY 1:05.37 1:07.84 3
3 Tryon, Eva G 15 KAY 1:08.37 1:10.22 1
4 Kaplan, Emily 15 KAY 1:08.54 1:13.50

Event 35 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Liu, Jasmine L 10 KAY 1:29.95 1:29.41 5
2 Kornacki, Lucy A 10 KAY 1:30.93 1:34.59 3
3 Greene, Sydney 10 LCY NT 1:40.14 1
-- Bhatia, Jiyara 10 LCY NT DQ
-- Sharma, Devanshi 10 LCY 1:37.06 DQ

Event 36 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Martin, Sydney G 12 LCY 2:44.80 2:36.52 5
2 Perrin, Lily A 11 KAY NT 2:45.54 3
3 Li, Aileen 12 KAY NT 2:56.54 1
4 Quay, Elizabeth 11 LCY 3:11.97 3:13.36
5 Liu, Sarah S 11 LCY NT x3:27.67
-- Gately, Tess M 12 LCY NT DQ

Event 37 Girls 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kornacki, Clare A 13 KAY 2:30.12 2:27.98 5
2 Kiebort, Cady A 13 LCY 2:37.98 2:28.70 3
3 Albans, Emily 13 KAY 2:37.26 2:28.90 1
4 Pearson, Samantha L 14 LCY 2:45.95 2:50.85
5 Casale, Madeline S 13 KAY 3:08.15 x3:02.83
6 Gui, Julia 13 LCY NT x3:14.66

Event 38 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kowalewski, Kyra J 17 LCY 2:31.24 2:32.58 5
2 Holguin, Mary C 16 KAY 2:41.00 2:37.77 3
3 Myers, Kenzie L 17 LCY 2:30.06 2:38.00 1
4 Koloseike, Claire E 16 LCY 2:37.27 x2:43.34
5 Holguin, Katherine E 15 KAY 2:46.08 2:52.47
6 Beldyk, Olivia 15 KAY 2:50.44 x2:54.59

Event 39 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kennett Area YMCA 'A' 1:20.10 1:24.13 7
1) McClellan, Katherine A 8 2) Suh, Ellie J 7
3) McDonald, Megan E 8 4) Stancik, Clara M 8
2 Lionville Community YMCA 'A' 1:21.32 1:30.26
1) Osman, Samantha 7 2) Selcher, Cassidy 7
3) Cross, Kaitlyn 7 4) Todd, Hannah 8
3 Lionville Community YMCA 'B' 1:43.59 x1:47.07
1) Kettlety, Olivia 7 2) McDermott, Teagan 7
3) Soni, Anoushka 8 4) Quay, Avery 7

Event 40 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lionville Community YMCA 'A' 2:27.46 2:26.77 7
1) Greene, Sydney 10 2) Liu, Melanie 10
3) Sharma, Devanshi 10 4) Petertonjes, Zoe 10
2 Kennett Area YMCA 'A' 2:42.87 2:48.32
1) Beck, Reagan E 10 2) Starr, Colleen E 9
3) Tilley, Charlotte R 9 4) Semmel, Ellie M 9

Event 41 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kennett Area YMCA 'A' 2:02.43 2:03.52 7
1) Burk, Kaitlyn M 11 2) Tomasco, Madeline T 12
3) Perrin, Lily A 11 4) Hill, Emma E 11
2 Lionville Community YMCA 'A' 2:13.82 2:15.68
1) Beck, Brinley 11 2) O'Donnell, Abby E 12
3) Liu, Sarah S 11 4) Quay, Elizabeth 11
3 Kennett Area YMCA 'B' 2:17.31 x2:16.09
1) DiMichele, Paige C 11 2) King, Grace E 11
3) Szilier, Kiersten 12 4) Li, Aileen 12
4 Lionville Community YMCA 'B' 2:25.55 x2:27.54
1) Dutton, Sophia 12 2) Martin, Faith 11
3) Gately, Tess M 12 4) Compher, Addy 11
-- Lionville Community YMCA 'C' NT X2:00.50
1) Lacovara, Leah 11 2) Martin, Sydney G 12
3) Zeng, Lilian 11 4) Krauss, Natalie 11

Event 42 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lionville Community YMCA 'A' 2:03.69 2:08.78 7
1) Koloseike, Ava R 13 2) Dennin, Grace O 14
3) Stefani, Georgia 13 4) Chiappa, Bella G 14
2 Kennett Area YMCA 'A' 2:07.88 2:16.45
1) Reidenberg, Marissa N 13 2) Casale, Madeline S 13
3) Attwell, Lauren M 13 4) Kaplan, Molly 13

Event 43 Girls 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lionville Community YMCA 'A' 1:52.25 1:57.16 7
1) Myers, Kenzie L 17 2) Krauss, Marisa 15
3) Martchek, Kaitlyn S 17 4) Koloseike, Claire E 16
2 Kennett Area YMCA 'A' 1:56.62 2:00.39
1) Holguin, Katherine E 15 2) Kaplan, Emily 15
3) Brown, Ciana L 15 4) Marsh, Olivia N 17
3 Lionville Community YMCA 'B' 2:00.01 x2:01.28
1) Petertonjes, Melissa 15 2) Gise, Hope 15
3) Mulhern, Logan 15 4) Chiappa, Emory N 16




This page was generated in 0.0625 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768