PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 261



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, December 2, 2017     Warm-up: 12:30PM
Team Names North Penn-Madison G Bethlehem-Madison G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:          
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/4/2017 04:06 PM
DD Madison NPY v BYST 12-02-17 - 12/2/2017
PennDel Swim League
Madison Double Dual
Results

Event 1 Girls 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bethlehem YMCA Stars Swim Team 'A' 2:01.46 2:04.11 7
1) Taylor, Samantha 15 2) Richardson, Natalie 16
3) Krotzer, Sabrina 18 4) Reilly, Emma 16

Event 3 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 2:20.40 2:19.93 7
1) Folweiler, Katelyn 13 2) Mayland, Kirsten 14
3) Czajkowski, Mackenzie 13 4) Strickland, Lily 13

Event 5 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 2:17.90 2:18.52 7
1) Juarez, Isabella 11 2) Silva, Zoe 12
3) Pellegrino, Gianna 11 4) Gordon, Natalie 11
2 North Penn YMCA 'B' NT 2:31.05
1) Ranile, Aubrei 11 2) Dhinesh, Jijee 12
3) Marsicano, Sophia 12 4) Henaidy, Salwa 11
3 Bethlehem YMCA Stars Swim Team 'A' 2:34.25 2:44.17
1) Baluta, Mattie 11 2) Dettmar, Amanda 12
3) Whitley, Clara 12 4) Bishop, Ayroka 11
-- North Penn YMCA 'C' NT DQ
1) Vega, Caia 11 2) Brinen, Ella 11
3) Hanley, Bridget 11 4) Patel, Saanvi 11

Event 7 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 2:39.75 2:40.05 7
1) Wagner, Bailey 9 2) Chebeleu, Cecilia 10
3) Woods, Kara 10 4) Snyder, Jessica 9
2 Bethlehem YMCA Stars Swim Team 'A' 2:52.60 2:54.72
1) Hisle, Sofia 10 2) McKeon, Avery 10
3) Bruno, Katie 10 4) Paxton, Amelia 10
3 Bethlehem YMCA Stars Swim Team 'B' NT 4:15.10
1) Frink, Ella 9 2) Bullard, Taryn 9
3) Whitley, Violet 9 4) Fuehrer, Megan 9

Event 9 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Bethlehem YMCA Stars Swim Team 'A' NT X2:04.84
1) McClarin, Elizabeth 7 2) Mikovich, Estella 7
3) Kent, Sienna 8 4) Leo, Francesca 7

Event 11 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lehr, Anna 17 Stars NT 2:08.49 5
2 Woods, Megan 15 North Penn 2:22.47 2:26.42 3

Event 13 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Taylor, Sydney 13 Stars 2:36.75 2:37.02 5
2 Spencer, Kaylee 13 North Penn 2:42.75 2:40.91 3

Event 15 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gordon, Natalie 11 North Penn 2:31.29 2:29.64 5
2 Ramic, Sadira 12 North Penn 2:51.40 2:51.40 3
3 Flynn, Lora 11 Stars NT 2:51.94 1
4 Baluta, Mattie 11 Stars NT 3:10.36

Event 17 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Krotzer, Sabrina 18 Stars NT 27.30 5
2 Meyers, Sally 15 North Penn NT 29.01 3
3 Reilly, Emma 16 Stars NT 29.54 1
4 Ranile, Diza 16 North Penn 30.02 29.56

Event 19 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lehr, Talia 14 Stars NT 28.22 5
2 U'Selis, Brynne 14 North Penn 28.68 28.28 3
3 Strickland, Lily 13 North Penn 29.35 28.94 1
4 Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 30.11 29.97
5 Holland, Claire 14 Stars NT 30.14
-- Mayland, Kirsten 14 North Penn 30.18 X30.40
-- Folweiler, Katelyn 13 North Penn 32.99 X34.37

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Muller, Morgan 12 Stars NT 29.31 5
2 Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 30.96 30.51 3
3 U'Selis, Brielle 12 North Penn 31.68 30.99 1
4 Chebeleu, Vivienne 12 North Penn 31.23 31.17
5 Barlow, Sarah 11 Stars 36.35 35.38
6 Whitley, Clara 12 Stars NT 38.99
-- Henaidy, Salwa 11 North Penn NT X31.87
-- Silva, Zoe 12 North Penn 32.34 X31.90
-- Marsicano, Sophia 12 North Penn 33.05 X32.28
-- Juarez, Isabella 11 North Penn 32.72 X32.35
-- Yum, Suah 11 North Penn 33.34 X32.54
-- Dhinesh, Jijee 12 North Penn 33.98 X33.67
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 35.33 X33.77
-- Catterson, Paige 11 North Penn 35.14 X36.08
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 38.05 X37.04
-- Weaver, Natalie 11 North Penn 36.74 X38.13
-- Brinen, Ella 11 North Penn 41.41 X40.90
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 39.60 X41.81
-- Elton, Jorja 11 Stars 42.13 X42.88
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 42.18 X43.62
-- Nam, Kristen 12 North Penn 54.64 X49.12
-- Calhoun, Dottie 11 North Penn 55.52 X51.87

Event 23 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Snyder, Jessica 9 North Penn 37.51 38.37 5
2 Czajkowski, Camryn 9 North Penn 39.04 39.32 3
3 McClarin, Lilah 9 Stars 40.17 40.22 1
4 Hisle, Sofia 10 Stars 41.11 40.56
5 Paxton, Amelia 10 Stars 39.38 43.21
6 Cole, Alanna 10 North Penn 44.20 46.20
-- Kang, Abby 9 North Penn 42.40 X41.93
-- Ramic, Shayla 9 North Penn 44.35 X43.07
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 45.62 X45.34
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn 46.32 X45.67
-- Whitley, Violet 9 Stars 48.46 X49.68
-- Lambert, Addisyn 9 North Penn 45.89 X50.59
-- Frink, Ella 9 Stars 51.68 X53.20
-- Fuehrer, Megan 9 Stars 59.38 X1:00.26

Event 25 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Moola, Sharon 7 North Penn 24.27 24.20 5
2 Frink, Quinn 6 Stars 31.13 27.00 3
3 Snell, Lorelei 7 North Penn 26.09 28.50 1
4 Leo, Francesca 7 Stars 37.31 35.03
-- Dhinesh, Bhadra 4 North Penn 31.47 X30.19
-- Silverman, Molly 5 North Penn 46.78 X44.06

Event 27 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lehr, Anna 17 Stars 1:04.62 1:04.32 5
2 Taylor, Samantha 15 Stars 1:05.48 1:04.61 3
3 Woods, Megan 15 North Penn 1:16.90 1:16.64 1

Event 29 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pinter, Julia 13 Stars NT 1:16.00 5
2 U'Selis, Brynne 14 North Penn 1:19.01 1:17.99 3
3 Taylor, Sydney 13 Stars NT 1:20.91 1
-- Strickland, Lily 13 North Penn 1:18.63 X1:17.08
-- Spencer, Kaylee 13 North Penn 1:37.33 X1:26.36
-- Folweiler, Katelyn 13 North Penn 1:21.28 DQ

Event 31 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Juarez, Isabella 11 North Penn 35.85 36.71 5
2 Kelsey, Makena 11 North Penn 38.40 37.81 3
3 U'Selis, Brielle 12 North Penn 38.57 38.17
4 Baluta, Mattie 11 Stars 42.85 45.16 1
5 Barlow, Sarah 11 Stars NT 45.64
-- Gordon, Natalie 11 North Penn 35.49 X36.93
-- Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 38.75 X38.46
-- Ranile, Aubrei 11 North Penn 41.66 X41.37
-- Ramic, Sadira 12 North Penn 41.87 X41.49
-- Chang, Celeste 11 North Penn NT X42.01
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 42.85 X42.40
-- Catterson, Paige 11 North Penn 41.79 X42.57
-- Weaver, Natalie 11 North Penn 43.42 X43.21
-- Martin, Zara 12 Stars 52.87 X49.24
-- Elton, Jorja 11 Stars 59.36 X54.31
-- Calhoun, Dottie 11 North Penn 56.35 X55.19
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 57.14 X58.70

Event 33 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chebeleu, Cecilia 10 North Penn 43.90 42.15 5
2 Wagner, Bailey 9 North Penn 45.01 45.37 3
3 Bloss - Ferry, Audrey 9 Stars NT 46.70 1
4 McClarin, Lilah 9 Stars 45.03 47.55
5 Kang, Abby 9 North Penn 44.35 50.41
6 Frink, Ella 9 Stars NT 1:01.19
-- Woods, Kara 10 North Penn 34.27 X34.69
-- Snyder, Jessica 9 North Penn NT X46.92
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 53.65 X56.38
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn 56.82 X56.39

Event 35 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yum, Leah 7 North Penn 20.47 21.00 5
2 McClarin, Elizabeth 7 Stars 28.90 26.60 3
3 Glaeser, Kate 6 North Penn 25.95 28.56 1
4 Patel, Yashui 8 North Penn 34.37 28.71
5 Frink, Quinn 6 Stars 30.75 32.00
6 Leo, Francesca 7 Stars 57.75 1:06.75
-- Dhinesh, Bhadra 4 North Penn 30.71 X31.40
-- Silverman, Molly 5 North Penn 48.03 XDQ

Event 37 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Richardson, Natalie 16 Stars NT 1:15.58 5
2 Reilly, Emma 16 Stars 1:21.01 1:21.46 3
3 Meyers, Sally 15 North Penn 1:26.85 1:26.88 1
4 Ranile, Diza 16 North Penn 1:32.24 1:29.98

Event 39 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mayland, Kirsten 14 North Penn 1:23.77 1:24.12 5
2 Holland, Claire 14 Stars 1:23.11 1:25.32 3
3 Folweiler, Katelyn 13 North Penn 1:28.95 1:31.36 1
4 Taylor, Sydney 13 Stars NT 1:35.89
-- U'Selis, Brynne 14 North Penn NT X1:32.57
-- Spencer, Kaylee 13 North Penn 1:36.83 X1:37.05

Event 41 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Silva, Zoe 12 North Penn 38.01 37.71 5
2 Muller, Morgan 12 Stars NT 37.74 3
3 Dhinesh, Jijee 12 North Penn 41.44 40.39 1
4 Marsicano, Sophia 12 North Penn 42.03 41.47
5 Dettmar, Amanda 12 Stars 42.05 42.95
6 Whitley, Clara 12 Stars 48.01 49.06
-- Pellegrino, Gianna 11 North Penn 42.32 X42.09
-- Henaidy, Salwa 11 North Penn NT X42.22
-- Yum, Suah 11 North Penn 43.15 X43.62
-- Chebeleu, Vivienne 12 North Penn 43.77 X43.68
-- Stahl, Erika 12 Stars NT X43.71
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 45.48 X44.83
-- Weaver, Natalie 11 North Penn 46.71 X46.44
-- Brinen, Ella 11 North Penn 50.29 X48.83
-- Barlow, Sarah 11 Stars NT X49.43
-- Ranile, Aubrei 11 North Penn NT X50.74
-- Vega, Caia 11 North Penn NT X52.00
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 49.71 X53.76
-- Martin, Zara 12 Stars NT XDQ
-- Chang, Celeste 11 North Penn NT XDQ
-- Nam, Kristen 12 North Penn NT XDQ

Event 43 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chebeleu, Cecilia 10 North Penn 50.19 47.91 5
2 McKeon, Avery 10 Stars 50.90 48.92 3
3 Kang, Abby 9 North Penn 51.62 51.19 1
4 Czajkowski, Camryn 9 North Penn 50.99 51.41
5 Hisle, Sofia 10 Stars 54.30 52.83
6 Bloss - Ferry, Audrey 9 Stars 52.46 53.19
-- Woods, Kara 10 North Penn NT X43.36
-- Wagner, Bailey 9 North Penn 55.20 X52.10
-- Snyder, Jessica 9 North Penn 54.34 X54.05
-- Ramic, Shayla 9 North Penn 57.56 X1:01.58
-- Whitley, Violet 9 Stars 1:03.88 X1:02.98
-- Fuehrer, Megan 9 Stars 1:00.72 X1:04.36
-- Bullard, Taryn 9 Stars NT X1:10.08
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn NT XDQ
-- Cole, Alanna 10 North Penn 57.87 XDQ
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 1:06.47 XDQ

Event 45 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yum, Leah 7 North Penn 28.03 27.38 5
2 Mikovich, Estella 7 Stars 33.08 33.85 3
-- Moola, Sharon 7 North Penn NT X32.75
-- Glaeser, Kate 6 North Penn 41.57 X45.75
-- Leo, Francesca 7 Stars NT DQ
-- Snell, Lorelei 7 North Penn 35.90 DQ
-- Silverman, Molly 5 North Penn NT XDQ

Event 47 Girls 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Meyers, Sally 15 North Penn NT X6:02.84
-- Woods, Megan 15 North Penn NT X6:34.42

Event 49 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McClarin, Elizabeth 7 Stars 54.11 50.89 5
2 Kent, Sienna 8 Stars 57.45 52.03 3
3 Glaeser, Kate 6 North Penn 54.36 56.28 1
4 Dhinesh, Bhadra 4 North Penn NT 1:09.41
-- Yum, Leah 7 North Penn NT X40.01

Event 51 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Kara 10 North Penn 1:07.14 1:09.52 5
2 Bruno, Katie 10 Stars 1:26.83 1:23.42 3
3 Snyder, Jessica 9 North Penn 1:23.67 1:24.36 1
4 Wagner, Bailey 9 North Penn 1:24.30 1:28.43
5 McClarin, Lilah 9 Stars 1:38.44 1:33.48
6 Bullard, Taryn 9 Stars NT 2:25.09
-- Czajkowski, Camryn 9 North Penn 1:31.48 X1:28.75
-- Kang, Abby 9 North Penn 1:41.01 X1:36.78
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn NT X1:41.89
-- Cole, Alanna 10 North Penn 1:46.30 X1:43.09
-- Lambert, Addisyn 9 North Penn 1:58.44 X1:56.68

Event 53 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 1:10.50 1:08.33 5
2 Gordon, Natalie 11 North Penn 1:07.93 1:08.95 3
3 Chebeleu, Vivienne 12 North Penn 1:12.38 1:12.45
4 Stahl, Erika 12 Stars 1:18.62 1:17.10 1
5 Bishop, Ayroka 11 Stars NT 1:22.68
6 Martin, Zara 12 Stars 1:34.87 1:26.99
-- Kelsey, Makena 11 North Penn 1:12.02 X1:11.12
-- U'Selis, Brielle 12 North Penn 1:10.36 X1:12.05
-- Juarez, Isabella 11 North Penn 1:14.08 X1:12.24
-- Yum, Suah 11 North Penn 1:19.95 X1:14.42
-- Henaidy, Salwa 11 North Penn NT X1:14.61
-- Dhinesh, Jijee 12 North Penn 1:16.28 X1:16.65
-- Catterson, Paige 11 North Penn 1:21.89 X1:23.85
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 1:27.00 X1:27.35
-- Ranile, Aubrei 11 North Penn 1:24.92 X1:27.98
-- Vega, Caia 11 North Penn 1:27.15 X1:31.04
-- Brinen, Ella 11 North Penn 1:33.93 X1:32.70
-- Hanley, Bridget 11 North Penn NT X1:36.69
-- Nam, Kristen 12 North Penn 2:04.10 X1:52.96

Event 55 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Strickland, Lily 13 North Penn 1:05.77 1:04.16 5
2 Pinter, Julia 13 Stars 1:06.89 1:05.01 3
3 Mayland, Kirsten 14 North Penn 1:08.29 1:08.63 1
4 Bruno, Monica 13 Stars NT 1:09.93
5 Spencer, Kaylee 13 North Penn 1:14.41 1:14.78
-- U'Selis, Brynne 14 North Penn 1:04.72 X1:02.99
-- Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 1:07.63 X1:06.02

Event 57 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Richardson, Natalie 16 Stars NT 1:01.55 5
2 Krotzer, Sabrina 18 Stars 59.78 1:02.82 3
3 Meyers, Sally 15 North Penn 1:08.63 1:06.19 1
-- Ranile, Diza 16 North Penn 1:09.75 X1:11.30

Event 59 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kent, Sienna 8 Stars 30.36 30.35 5
2 Mikovich, Estella 7 Stars 37.00 43.15 3
-- Moola, Sharon 7 North Penn NT DQ

Event 61 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Kara 10 North Penn 34.43 34.49 5
2 Bruno, Katie 10 Stars 42.23 38.96 3
3 Paxton, Amelia 10 Stars NT 56.80 1
4 Ramic, Shayla 9 North Penn 53.56 57.37
5 Lambert, Addisyn 9 North Penn 1:12.56 1:13.79
-- Czajkowski, Camryn 9 North Penn NT X53.56
-- Cole, Alanna 10 North Penn NT X55.33

Event 63 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pellegrino, Gianna 11 North Penn 34.69 35.03 5
2 Marsicano, Sophia 12 North Penn 39.17 39.84 3
3 Flynn, Lora 11 Stars 38.30 40.67 1
4 Ramic, Sadira 12 North Penn 49.94 49.67
-- Chang, Celeste 11 North Penn NT X45.56
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 49.63 X55.21
-- Calhoun, Dottie 11 North Penn 1:14.83 X1:11.96

Event 65 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bruno, Monica 13 Stars 1:16.76 1:21.51 5

Event 67 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Megan 15 North Penn 1:15.04 1:14.76 5

Event 69 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McKeon, Avery 10 Stars NT 1:41.25 5
2 Bloss - Ferry, Audrey 9 Stars 1:42.96 1:42.81 3
-- Chebeleu, Cecilia 10 North Penn NT X1:36.65

Event 71 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pellegrino, Gianna 11 North Penn 2:52.33 2:54.02 5
2 Silva, Zoe 12 North Penn 3:01.01 2:54.89 3
3 Kelsey, Makena 11 North Penn 3:04.16 3:05.67
4 Dettmar, Amanda 12 Stars NT 3:22.75 1

Event 73 Girls 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lehr, Talia 14 Stars 2:41.01 2:37.90 5
2 Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 2:49.04 2:48.54 3

Event 75 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Taylor, Samantha 15 Stars NT 2:20.01 5
2 Ranile, Diza 16 North Penn NT 2:58.53 3

Event 77 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 1:40.08 1:41.05 7
1) Moola, Sharon 7 2) Glaeser, Kate 6
3) Snell, Lorelei 7 4) Yum, Leah 7
2 Bethlehem YMCA Stars Swim Team 'A' 1:56.41 1:41.99
1) Kent, Sienna 8 2) Frink, Quinn 6
3) McClarin, Elizabeth 7 4) Mikovich, Estella 7

Event 79 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 3:02.86 3:02.37 7
1) Ramic, Shayla 9 2) Lambert, Addisyn 9
3) Kang, Abby 9 4) Cole, Alanna 10
-- North Penn YMCA 'B' NT X2:27.13
1) Wagner, Bailey 9 2) Czajkowski, Camryn 9
3) Snyder, Jessica 9 4) Woods, Kara 10

Event 81 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 2:10.49 2:05.89 7
1) Senthilmurugan, Pavithra 12 2) Chebeleu, Vivienne 12
3) U'Selis, Brielle 12 4) Kelsey, Makena 11
2 Bethlehem YMCA Stars Swim Team 'A' 2:27.92 2:16.81
1) Muller, Morgan 12 2) Flynn, Lora 11
3) Stahl, Erika 12 4) Bishop, Ayroka 11
3 North Penn YMCA 'B' NT 2:24.88
1) Babinchak, Anna 12 2) Catterson, Paige 11
3) Chang, Celeste 11 4) Ramic, Sadira 12
4 North Penn YMCA 'C' NT 2:40.25
1) Balsells, Victoria 11 2) Weaver, Natalie 11
3) Patel, Saanvi 11 4) Vega, Caia 11
-- Bethlehem YMCA Stars Swim Team 'B' NT X2:33.63
1) Bloss - Ferry, Audrey 9 2) Barlow, Sarah 11
3) Elton, Jorja 11 4) Martin, Zara 12

Event 83 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bethlehem YMCA Stars Swim Team 'A' 2:07.49 2:00.82 7
1) Holland, Claire 14 2) Lehr, Talia 14
3) Bruno, Monica 13 4) Pinter, Julia 13
-- North Penn YMCA 'B' NT X2:02.99
1) Strickland, Lily 13 2) Mayland, Kirsten 14
3) Spencer, Kaylee 13 4) Czajkowski, Mackenzie 13




This page was generated in 0.0469 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768