PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 308



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, November 18, 2017     Warm-up: 12:30PM
Team Names North Penn-Madison G Nazareth/Easton-Madison G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/7/2017 01:12 PM
DD Madison NPY v NEYS 11-18-17 - 11/18/2017
PennDel Swim League
Madison - Double Dual Meet
Results

Event 3 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'A' 2:04.92 2:18.09 7
1) Davis, Ella 13 2) Emory, Jenna 13
3) Rice, Julianna 13 4) Garvey, Samantha 13
2 North Penn YMCA 'A' 2:20.63 2:20.40
1) Folweiler, Katelyn 13 2) Mayland, Kirsten 14
3) Czajkowski, Mackenzie 13 4) Strickland, Lily 13

Event 5 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'A' 2:14.97 2:13.70 7
1) Alvino, Cameron 12 2) Davis, Virginia 12
3) Collins, Genine 12 4) Taylor, Sovannary 11
2 North Penn YMCA 'A' 2:17.90 2:19.40
1) Juarez, Isabella 11 2) Silva, Zoe 12
3) Pellegrino, Gianna 11 4) Gordon, Natalie 11
3 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'B' 2:33.08 2:24.61
1) Nagy, Samantha 11 2) Tutko, Mina 12
3) Kingsley, Jillian 12 4) Stucker, Alison 12
-- North Penn YMCA 'B' NT X2:35.51
1) Ranile, Aubrei 11 2) Dhinesh, Jijee 12
3) Marsicano, Sophia 12 4) Babinchak, Anna 12
-- Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'C' 2:59.92 DQ
1) Whitmire, Kyleigh 11 2) Zelada, Camilla 12
3) Fennell, Sofia 11 4) Kathuria, Arohi 11

Event 7 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' 2:47.28 2:39.75 7
1) Chebeleu, Cecilia 10 2) Liu, Sarah 10
3) Woods, Kara 10 4) Snyder, Jessica 9
2 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'A' 3:08.64 3:16.29
1) Charles, Caitlyn 9 2) Carter, Brandy 10
3) Wallace, Avery 10 4) Rader, Reagan 9

Event 9 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'A' 1:40.54 1:35.50 7
1) Brunetti, Elena 8 2) Heard, Eliza 8
3) Olexa, Amber 7 4) Whiteash, Taylor 8

Event 11 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Megan 15 North Penn NT 2:22.47 5
2 Scalfaro, Trinity 20 NEYS 2:25.12 2:22.67 3

Event 13 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rice, Julianna 13 NEYS 2:25.44 2:30.46 5
2 Spencer, Kaylee 13 North Penn 2:42.75 2:48.70 3

Event 15 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Weeks, Sondra 12 NEYS 2:27.99 2:28.23 5
2 Gordon, Natalie 11 North Penn 2:35.51 2:31.29 3
3 Juarez, Isabella 11 North Penn 2:40.87 2:36.06 1
4 Nagy, Samantha 11 NEYS NT 2:44.14
5 Whitmire, Kyleigh 11 NEYS NT 3:07.36

Event 17 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Drake, Justine 17 NEYS 26.38 26.69 5
2 Ranile, Diza 16 North Penn 30.62 30.02 3
3 Scalfaro, Trinity 20 NEYS 29.35 30.06 1

Event 19 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rice, Julianna 13 NEYS 28.38 28.93 5
2 Strickland, Lily 13 North Penn 29.61 29.43 3
3 Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 30.11 30.42 1
4 Emory, Jenna 13 NEYS NT 33.40
5 Martinez, Natalia 14 NEYS NT 38.70
-- Mayland, Kirsten 14 North Penn 30.73 X30.18
-- Folweiler, Katelyn 13 North Penn 32.99 X33.58

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Collins, Genine 12 NEYS 27.05 27.43 5
2 Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 31.39 30.96 3
3 De Bruyn, Victoria 12 NEYS 30.58 31.33 1
4 Silva, Zoe 12 North Penn 32.74 32.34
5 Zelada, Camilla 12 NEYS 33.49 33.83
-- Marsicano, Sophia 12 North Penn NT X33.05
-- Yum, Suah 11 North Penn 33.34 X33.88
-- Dhinesh, Jijee 12 North Penn 34.95 X33.98
-- Catterson, Paige 11 North Penn 35.71 X35.14
-- Baker, Summer 12 NEYS NT X37.07
-- Ranile, Aubrei 11 North Penn NT X37.51
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 38.05 X38.42
-- Whitmire, Kyleigh 11 NEYS 41.67 X39.18
-- Feulner, Allison 11 NEYS 44.58 X39.91
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 39.60 X41.18
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 43.63 X42.18
-- Brinen, Ella 11 North Penn 41.41 X42.91
-- Kathuria, Arohi 11 NEYS NT X43.07
-- Nam, Kristen 12 North Penn 58.14 X54.64
-- Calhoun, Dottie 11 North Penn 55.52 X1:03.07

Event 23 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Snyder, Jessica 9 North Penn 37.90 37.51 5
2 Czajkowski, Camryn 9 North Penn 39.04 39.37 3
3 Rader, Reagan 9 NEYS 45.51 44.16 1
4 Cole, Alanna 10 North Penn 44.20 44.22
5 Warfsman, Emily 10 NEYS 55.94 50.51
-- Troutman, Olivia 9 NEYS NT X39.61
-- Chebeleu, Cecilia 10 North Penn NT X41.43
-- Garland, Mallory 9 NEYS NT X42.22
-- Kang, Abby 9 North Penn NT X42.40
-- Zlam, Yara 9 North Penn 49.63 X44.75
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 45.62 X45.88
-- Lambert, Addisyn 9 North Penn 49.24 X45.89
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn 48.23 X46.32
-- Charles, Caitlyn 9 NEYS NT X48.46
-- Zlam, Lara 9 North Penn 45.22 X48.91
-- Spanja, Ella Madison 9 NEYS NT X55.66
-- Bove, Shelly 9 NEYS NT X1:01.96
-- Miller, Briella 9 NEYS NT X1:15.51
-- Lahjouji, Kenza 9 North Penn 59.41 XDQ

Event 25 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Heard, Eliza 8 NEYS 21.27 18.78 5
2 Whiteash, Taylor 8 NEYS 21.07 19.63 3
3 Moola, Sharon 7 North Penn 25.42 24.27 1
4 Olexa, Amber 7 NEYS NT 25.03
5 Snell, Lorelei 7 North Penn 28.68 26.09
6 Patel, Yashui 8 North Penn 31.14 30.28
-- Yum, Leah 7 North Penn 17.80 X19.21
-- Calantoni, Samantha 8 NEYS NT X21.81
-- Smith, Carys 8 NEYS NT X22.84
-- Li, Angelina 8 North Penn NT X23.07
-- Glaeser, Kate 6 North Penn 27.13 X24.46
-- McCaa, Delaney 7 NEYS 30.24 X25.63
-- Mathias, Vanessa 8 NEYS 30.10 X26.78
-- Kathuria, Navika 7 NEYS NT X27.25
-- Dhinesh, Bhadra 7 North Penn 33.96 X31.47
-- Kerdzaliev, Sasha 7 NEYS NT X32.06
-- Silverman, Molly 5 North Penn 46.78 X48.07

Event 27 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Drake, Justine 17 NEYS 1:01.43 1:04.74 5
2 Woods, Megan 15 North Penn 1:16.90 1:17.66 3
3 Ranile, Diza 16 North Penn 1:24.50 1:23.84 1

Event 29 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Garvey, Samantha 13 NEYS NT 1:21.20 5
2 Folweiler, Katelyn 13 North Penn 1:25.41 1:21.28 3
-- Strickland, Lily 13 North Penn 1:21.43 X1:18.63
-- Martinez, Natalia 14 NEYS NT DQ

Event 31 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Weeks, Sondra 12 NEYS 34.30 33.98 5
2 Alvino, Cameron 12 NEYS 34.82 35.85 3
3 Juarez, Isabella 11 North Penn 35.85 37.75 1
4 Catterson, Paige 11 North Penn 43.74 41.79
5 Ranile, Aubrei 11 North Penn 44.21 43.59
6 Feulner, Allison 11 NEYS 50.37 51.16
-- Gordon, Natalie 11 North Penn 35.49 X36.27
-- Kelsey, Makena 11 North Penn 38.40 X38.49
-- Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 38.99 X38.75
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 45.77 X42.85
-- Baker, Summer 12 NEYS NT X44.60
-- Brinen, Ella 11 North Penn 48.91 X47.85
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 55.46 X52.83
-- Kathuria, Arohi 11 NEYS NT X55.15
-- Calhoun, Dottie 11 North Penn 56.35 X1:03.70
-- Nam, Kristen 12 North Penn 1:02.82 XDQ

Event 33 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Kara 10 North Penn 35.34 34.27 5
2 Spengler, Kyla 10 NEYS 37.66 39.32 3
3 Chebeleu, Cecilia 10 North Penn 45.68 43.90 1
4 Wagner, Bailey 9 North Penn 45.99 45.01
5 Nesheiwat, Samira 9 NEYS NT 49.56
6 Warfsman, Emily 10 NEYS 57.21 54.31
-- Kang, Abby 9 North Penn 51.96 X44.35
-- Ramic, Shayla 9 North Penn 48.25 X48.88
-- Liu, Sarah 10 North Penn 48.59 X51.02
-- Zlam, Lara 9 North Penn 53.01 X52.87
-- Zlam, Yara 9 North Penn 52.98 X52.95
-- Lambert, Addisyn 9 North Penn 56.82 X53.46
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 54.05 X53.65
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn 1:10.64 X56.82
-- Lahjouji, Kenza 9 North Penn 1:04.18 X57.02

Event 35 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brunetti, Elena 8 NEYS 21.53 19.44 5
2 Yum, Leah 7 North Penn 21.41 20.47 3
3 Glaeser, Kate 6 North Penn 30.32 25.95 1
4 Smith, Carys 8 NEYS NT 27.31
5 Snell, Lorelei 7 North Penn 29.23 27.50
6 Calantoni, Samantha 8 NEYS NT 30.14
-- Li, Angelina 8 North Penn NT X28.00
-- Dhinesh, Bhadra 7 North Penn 32.46 X30.71
-- Moola, Sharon 7 North Penn 32.00 X32.85
-- Patel, Yashui 8 North Penn 34.37 X36.75
-- Silverman, Molly 5 North Penn NT X48.03

Event 37 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ware, Jade 15 NEYS 1:20.18 1:21.13 5
2 Meyers, Sally 15 North Penn NT 1:26.85 3
3 Ranile, Diza 16 North Penn 1:34.19 1:32.24 1

Event 39 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mayland, Kirsten 14 North Penn 1:23.85 1:23.77 5
2 Davis, Ella 13 NEYS 1:34.70 1:26.65 3
3 Folweiler, Katelyn 13 North Penn 1:31.89 1:28.95 1
4 Emory, Jenna 13 NEYS NT 1:32.31
5 Martinez, Natalia 14 NEYS NT 1:56.50
-- Spencer, Kaylee 13 North Penn 1:38.26 X1:36.83

Event 41 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Silva, Zoe 12 North Penn 38.33 38.01 5
2 Davis, Virginia 12 NEYS 40.31 39.50 2
2 Weeks, Sondra 12 NEYS 39.07 39.50 2
4 Tutko, Mina 12 NEYS 47.97 40.70
5 Dhinesh, Jijee 12 North Penn 42.13 41.44
6 Yum, Suah 11 North Penn 45.36 43.15
-- Marsicano, Sophia 12 North Penn 42.41 X42.03
-- Pellegrino, Gianna 11 North Penn 42.60 X42.32
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 48.29 X45.48
-- Brinen, Ella 11 North Penn 50.29 X50.41
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 49.71 X54.69
-- Patel, Saanvi 11 North Penn NT X1:00.03

Event 43 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Liu, Sarah 10 North Penn 48.96 48.88 5
2 Wallace, Avery 10 NEYS 56.05 51.63 3
3 Chebeleu, Cecilia 10 North Penn 50.19 51.76 1
4 Czajkowski, Camryn 9 North Penn 50.99 54.38
5 Carter, Brandy 10 NEYS NT 58.37
6 Garland, Mallory 9 NEYS NT 58.79
-- Kang, Abby 9 North Penn 51.62 X55.31
-- Snyder, Jessica 9 North Penn 54.34 X55.58
-- Ramic, Shayla 9 North Penn 57.56 X58.45
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn NT XDQ
-- Zlam, Yara 9 North Penn NT XDQ
-- Cole, Alanna 10 North Penn 57.87 XDQ
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn NT XDQ
-- Lahjouji, Kenza 9 North Penn NT XDQ

Event 45 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Heard, Eliza 8 NEYS 30.84 26.21 5
2 Yum, Leah 7 North Penn 28.38 28.03 3
3 Mathias, Vanessa 8 NEYS NT 29.96 1
4 Dhinesh, Bhadra 7 North Penn NT 34.28
5 Snell, Lorelei 7 North Penn NT 35.90
6 Li, Angelina 8 North Penn NT 38.34
-- Brunetti, Elena 8 NEYS 28.89 X22.85
-- Silverman, Molly 5 North Penn NT DQ

Event 49 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Glaeser, Kate 6 North Penn 1:03.67 54.42 5
2 Moola, Sharon 7 North Penn 1:02.48 58.01 3
3 McCaa, Delaney 7 NEYS NT 1:01.66 1
4 Kathuria, Navika 7 NEYS NT 1:05.69
5 Patel, Yashui 8 North Penn 1:07.68 1:05.91
-- Olexa, Amber 7 NEYS NT X55.97

Event 51 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Snyder, Jessica 9 North Penn 1:25.41 1:26.98 5
2 Troutman, Olivia 9 NEYS NT 1:33.28 3
3 Ramic, Shayla 9 North Penn 1:34.32 1:37.91 1
4 Cole, Alanna 10 North Penn NT 1:46.30
-- Woods, Kara 10 North Penn 1:07.58 X1:08.39
-- Wagner, Bailey 9 North Penn 1:30.05 X1:24.30
-- Czajkowski, Camryn 9 North Penn 1:37.04 X1:31.48
-- Miller, Briella 9 NEYS NT X2:46.94

Event 53 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Taylor, Sovannary 11 NEYS 1:09.54 1:06.30 5
2 Gordon, Natalie 11 North Penn 1:07.93 1:08.56 3
3 Ritter, Kassandra 11 NEYS 1:12.93 1:09.53 1
4 Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 1:12.15 1:10.50
5 Stucker, Alison 12 NEYS 1:21.42 1:12.83
-- Kelsey, Makena 11 North Penn 1:13.58 X1:12.02
-- Juarez, Isabella 11 North Penn 1:14.08 X1:16.00
-- Dhinesh, Jijee 12 North Penn 1:18.55 X1:16.28
-- Catterson, Paige 11 North Penn 1:24.75 X1:21.89
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 1:26.50 X1:26.14
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 1:27.00 X1:31.73
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 1:47.48 X1:46.50
-- Nam, Kristen 12 North Penn 2:19.28 X2:04.10

Event 55 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Strickland, Lily 13 North Penn 1:05.77 1:06.94 5
2 Davis, Ella 13 NEYS 1:06.72 1:08.18 3
3 Mayland, Kirsten 14 North Penn 1:08.75 1:08.29 1
4 Spencer, Kaylee 13 North Penn 1:15.48 1:14.41
-- Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 1:07.63 X1:07.99

Event 57 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Drake, Justine 17 NEYS NT 59.27 5
2 Ware, Jade 15 NEYS 1:06.31 1:05.56 3
3 Meyers, Sally 15 North Penn NT 1:08.63 1
-- Ranile, Diza 16 North Penn 1:11.43 X1:09.75
-- Woods, Megan 15 North Penn NT X1:10.61

Event 59 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Spengler, Lexi 7 NEYS 27.10 23.07 5
2 Whiteash, Taylor 8 NEYS NT 26.78 3
-- Brunetti, Elena 8 NEYS 40.69 DQ

Event 61 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Woods, Kara 10 North Penn 36.77 34.43 5
2 Wallace, Avery 10 NEYS 51.21 44.75 3
3 Lambert, Addisyn 9 North Penn NT 1:12.56 1
-- Nesheiwat, Samira 9 NEYS NT DQ

Event 63 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Alvino, Cameron 12 NEYS 32.80 32.56 5
2 Kingsley, Jillian 12 NEYS 34.24 33.16 3
3 Pellegrino, Gianna 11 North Penn 34.69 36.19 1
4 Marsicano, Sophia 12 North Penn 39.96 39.17
5 Fennell, Sofia 11 NEYS 50.91 54.49
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 49.63 X50.85
-- Calhoun, Dottie 11 North Penn 1:14.83 X1:20.23

Event 65 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Garvey, Samantha 13 NEYS NT 1:27.46 5

Event 67 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Scalfaro, Trinity 20 NEYS 1:19.16 1:15.00 5
2 Woods, Megan 15 North Penn 1:16.15 1:15.04 3

Event 69 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Spengler, Kyla 10 NEYS 1:28.02 1:29.22 5
2 Czajkowski, Camryn 9 North Penn NT 1:38.25 3
3 Wagner, Bailey 9 North Penn 1:26.85 1:38.26 1
4 Liu, Sarah 10 North Penn NT 1:41.21
5 Rader, Reagan 9 NEYS NT 1:45.31
-- Carter, Brandy 10 NEYS NT DQ

Event 71 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Collins, Genine 12 NEYS 2:41.01 2:39.19 5
2 Ritter, Kassandra 11 NEYS 2:56.06 2:48.15 3
3 Pellegrino, Gianna 11 North Penn 2:52.33 2:55.33 1
4 Kelsey, Makena 11 North Penn 3:05.37 3:04.16
5 De Bruyn, Victoria 12 NEYS 2:58.16 3:04.93
6 Yum, Suah 11 North Penn 3:06.68 3:06.03

Event 75 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Ware, Jade 15 NEYS 2:37.41 2:39.24 5
2 Meyers, Sally 15 North Penn NT 2:42.14 3

Event 77 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'B' NT 1:35.88 7
1) Calantoni, Samantha 8 2) Smith, Carys 8
3) Olexa, Amber 7 4) Spengler, Lexi 7
2 North Penn YMCA 'A' 1:57.94 1:40.08
1) Moola, Sharon 7 2) Glaeser, Kate 6
3) Patel, Yashui 8 4) Yum, Leah 7
3 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'A' 1:12.80 2:03.28
1) McCaa, Delaney 7 2) Mathias, Vanessa 8
3) Kathuria, Navika 7 4) Kerdzaliev, Sasha 7

Event 79 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'A' 2:12.25 2:56.16 7
1) Troutman, Olivia 9 2) Garland, Mallory 9
3) Charles, Caitlyn 9 4) Nesheiwat, Samira 9
2 North Penn YMCA 'A' 3:02.86 3:08.10
1) Cole, Alanna 10 2) Lambert, Addisyn 9
3) Poreddy, Nidhi 9 4) Kang, Abby 9
3 North Penn YMCA 'B' NT 3:28.10
1) Zlam, Yara 9 2) Puenpatom, Alisa 9
3) Lahjouji, Kenza 9 4) Zlam, Lara 9
-- Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'B' NT X4:04.34
1) Warfsman, Emily 10 2) Bove, Shelly 9
3) Spanja, Ella Madison 9 4) Miller, Briella 9

Event 81 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'A' 2:04.91 2:03.72 7
1) Taylor, Sovannary 11 2) Nagy, Samantha 11
3) Ritter, Kassandra 11 4) De Bruyn, Victoria 12
2 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'B' 2:14.83 2:10.90
1) Kingsley, Jillian 12 2) Davis, Virginia 12
3) Stucker, Alison 12 4) Zelada, Camilla 12
3 Nazareth Easton YMCA Blue Fins 'C' NT 2:33.09
1) Feulner, Allison 11 2) Baker, Summer 12
3) Tutko, Mina 12 4) Fennell, Sofia 11
-- North Penn YMCA 'A' 2:17.45 X2:10.49
1) Senthilmurugan, Pavithra 12 2) Yum, Suah 11
3) Pellegrino, Gianna 11 4) Kelsey, Makena 11
-- North Penn YMCA 'C' NT X2:54.71
1) Balsells, Victoria 11 2) Hanley, Bridget 11
3) Patel, Saanvi 11 4) Brinen, Ella 11

Event 83 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- North Penn YMCA 'A' 2:14.90 X2:02.04
1) Strickland, Lily 13 2) Mayland, Kirsten 14
3) Folweiler, Katelyn 13 4) Czajkowski, Mackenzie 13

Event 85 Girls 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- North Penn YMCA 'A' NT X2:06.80
1) Spencer, Kaylee 13 2) Ranile, Diza 16
3) Woods, Megan 15 4) Meyers, Sally 15




This page was generated in 0.0625 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768