PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 261



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, November 11, 2017     Warm-up: 1:00PM
Team Names Central Bucks-Madison B North Penn-Madison B
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/13/2017 03:44 PM
Madison CBFYv NPY 11-11-17 - 11/11/2017
Division - PennDel Swim League
Results

Event 2 Boys 15-21 200 SC Meter Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Central Bucks Family YMCA 'A' NT X2:08.09
1) Wiley, Carson P 15 2) Mckelvey, Pierce J 17
3) McElrath, Jeffery 17 4) Scarpitta, Michael S 16

Event 4 Boys 13-14 200 SC Meter Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 2:15.59 7
1) Fischer, Christian 13 2) Wauls, Nathan 13
3) Rawa, Nathan 13 4) Sparra, Jake 14
2 Central Bucks Family YMCA 'A' NT 2:32.66
1) Gannon, Liam 13 2) Axler, Sam 14
3) Hardis, Ethan M 13 4) Lee, Ryan 13
-- North Penn YMCA 'B' NT X2:31.42
1) Zanck, Gavin 13 2) Balsells, Daniel 13
3) Leo, Solomon 14 4) DiMauro, Chase 13

Event 6 Boys 11-12 200 SC Meter Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 2:43.80 7
1) Spencer, Evan 11 2) Puenpatom, Pat 12
3) DiMauro, Mason 11 4) Spencer, Ethan 11
2 Central Bucks Family YMCA 'B' NT 2:47.50
1) Lussiez, Florian P 11 2) Bignault, Leo V 11
3) Fahey, Brendan 11 4) Maloney, Aidan J 12
-- Central Bucks Family YMCA 'A' 2:33.72 X2:25.47
1) Hofmann, Blaise K 11 2) Miksa, Theo 11
3) LeMay, Zachery E 12 4) McElrath, Walker M 12

Event 8 Boys 9-10 200 SC Meter Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 2:55.64 7
1) Rawa, Benjamin 10 2) Patel, Vikesh 10
3) Wauls, Adam 10 4) Folweiler, Chase 9
-- Central Bucks Family YMCA 'A' 2:57.46 X2:52.15
1) Riegel, Jack R 9 2) Huckel, Charles E 10
3) Zhang, Alan 9 4) Sung, Darren 10

Event 10 Boys 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 2:16.97 7
1) Shui, Alex 7 2) Silverman, Jack 8
3) Mohan, Spandan 8 4) Oneill, Nate 8
-- Central Bucks Family YMCA 'A' NT X1:50.30
1) Petrakis, Michael G 7 2) Lussiez, Martin 8
3) Awasthi, Aarav N 8 4) Breen, Sam 7

Event 12 Boys 15-21 200 SC Meter Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McElrath, Jeffery 17 CBFY 2:08.58 2:12.43 5
2 U'Selis, Bryce 15 North Penn 2:22.79 2:18.11 3

Event 14 Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Miksa, Gabriele 13 CBFY 2:28.22 2:21.89 5
2 Zanck, Gavin 13 North Penn 2:41.14 2:35.98 3
3 Balsells, Daniel 13 North Penn 2:43.97 2:46.29 1

Event 16 Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LeMay, Zachery E 12 CBFY 2:34.23 2:30.01 5
2 Hofmann, Blaise K 11 CBFY 2:42.27 2:32.36 3
3 McElrath, Walker M 12 CBFY 2:39.27 x2:43.31

Event 18 Boys 15-21 50 SC Meter Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Scarpitta, Michael S 16 CBFY 25.92 26.05 5
2 McElrath, Jeffery 17 CBFY 27.12 27.92 3
3 U'Selis, Bryce 15 North Penn 29.67 28.43 1
4 Mckelvey, Pierce J 17 CBFY 28.74 x29.55

Event 20 Boys 13-14 50 SC Meter Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Tubinas, Tommy J 14 CBFY 29.48 29.92 5
2 Fischer, Christian 13 North Penn 31.47 30.92 3
3 Thompson, Sean A 14 CBFY 31.39 31.25 1
4 Leo, Solomon 14 North Penn 31.09 31.35
5 DiMauro, Chase 13 North Penn 34.20 x34.79
-- Wauls, Nathan 13 North Penn 28.44 X28.56
-- Rawa, Nathan 13 North Penn 30.81 X30.92
-- Scarpitta, Daniel S 13 CBFY 31.44 X31.30
-- Gannon, Liam 13 CBFY 31.95 X31.74
-- Kim, Sam 13 CBFY 32.37 X32.11
-- Sparra, Jake 14 North Penn NT X32.41
-- Lee, Ryan 13 CBFY 35.18 X32.67
-- Hardis, Ethan M 13 CBFY 35.86 X35.69
-- Jog, Ishan 14 North Penn 37.77 X37.73
-- Kreuscher, Robert 13 CBFY NT X39.78
-- Pesini, Dominic 13 North Penn 41.92 X41.68

Event 22 Boys 11-12 50 SC Meter Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Miksa, Theo 11 CBFY 33.76 33.35 5
2 Sadowski, Will M 12 CBFY 34.91 33.82 3
3 Maloney, Aidan J 12 CBFY 36.53 x37.38
4 Bansal, Somay 11 North Penn 42.88 42.98 1
-- Fahey, Brendan 11 CBFY 37.01 X34.03
-- DiMauro, Mason 11 North Penn 34.29 X34.15
-- Puenpatom, Pat 12 North Penn 40.19 X39.61
-- Roycroft, Declan 12 CBFY 41.29 X40.03
-- Spencer, Ethan 11 North Penn 39.26 X40.34
-- Spencer, Evan 11 North Penn 41.87 X42.35
-- Czajkowski, Jack 11 North Penn 44.17 X44.81
-- Trivedy, Manav 11 North Penn 59.09 X58.69

Event 24 Boys 9-10 50 SC Meter Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Huckel, Charles E 10 CBFY 33.93 34.33 5
2 Folweiler, Chase 9 North Penn 37.15 39.23 3
3 Shui, William 10 North Penn 41.36 39.30 1
4 Sung, Darren 10 CBFY 39.19 39.67
5 Riegel, Jack R 9 CBFY 40.58 x41.80
6 Tang, Roger 10 North Penn 41.72 x43.53
-- Rawa, Benjamin 10 North Penn NT X37.55
-- Liu, Mathew D 9 CBFY 49.62 X42.44
-- Patel, Vikesh 10 North Penn 44.42 X44.92
-- Katiyar, Aaryan 10 CBFY 52.98 X45.47
-- Doshi, Viranch 10 North Penn 45.34 X46.60
-- Zlam, Adam 10 North Penn 43.42 X46.67
-- Patel, Taran 9 North Penn 49.10 X54.33
-- Dey, Abhirup 10 North Penn 51.43 X54.61
-- Xavier, Glenn 10 North Penn 50.85 X55.35
-- DeBoyace, Jack 10 CBFY NT X57.16
-- Snell, Christain 10 North Penn 59.68 X57.44
-- Shaw, Jianrui W 9 CBFY 55.12 X58.33

Event 26 Boys 8 & Under 25 SC Meter Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lussiez, Martin 8 CBFY 18.35 18.49 5
2 Foff, Louden J 8 CBFY 22.64 20.81 3
3 Silverman, Jack 8 North Penn 21.74 21.98 1
4 Petrakis, Michael G 7 CBFY 22.48 x22.67
5 Oneill, Nate 8 North Penn NT 36.60
-- Rajnic, Justin 7 CBFY 23.05 X21.11
-- Awasthi, Aarav N 8 CBFY 24.88 X22.45
-- Gladulich, Landon 6 CBFY NT X24.76
-- Russ, Alexander 8 CBFY NT X28.35
-- Breen, Sam 7 CBFY 33.58 X29.20
-- Shui, Alex 7 North Penn 30.18 X33.21
-- Bignault, Blake 7 CBFY NT X34.05

Event 28 Boys 15-21 100 SC Meter Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wiley, Carson P 15 CBFY 1:19.15 1:21.72 5

Event 30 Boys 13-14 100 SC Meter Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rawa, Nathan 13 North Penn 1:17.02 1:17.06 5
2 Mottershead, Sam M 13 CBFY 1:19.66 1:18.86 3
3 Sparra, Jake 14 North Penn 1:21.36 1:24.10 1
4 DiMauro, Chase 13 North Penn 1:27.69 x1:28.61
5 Gannon, Liam 13 CBFY 1:26.65 1:30.03
-- Lee, Ryan 13 CBFY 1:42.13 X1:24.44
-- Kim, Sam 13 CBFY NT X1:26.28
-- Pesini, Dominic 13 North Penn NT X1:47.91
-- Jog, Ishan 14 North Penn 1:53.91 X2:02.17
-- Samojlowitsch, Tommy 13 North Penn 2:15.26 X2:08.39
-- Thompson, Sean A 14 CBFY 1:37.39 DQ

Event 32 Boys 11-12 50 SC Meter Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hofmann, Blaise K 11 CBFY 38.18 38.24 5
2 DiMauro, Mason 11 North Penn 40.74 40.03 3
3 McElrath, Walker M 12 CBFY 41.34 42.14 1
4 Maloney, Aidan J 12 CBFY 42.61 x45.21
5 Czajkowski, Jack 11 North Penn 46.33 48.20
-- Lussiez, Florian P 11 CBFY NT X44.98
-- Roycroft, Declan 12 CBFY 54.21 X52.60
-- Trivedy, Manav 11 North Penn 1:03.83 X1:13.88

Event 34 Boys 9-10 50 SC Meter Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rawa, Benjamin 10 North Penn 38.88 40.34 5
2 Riegel, Jack R 9 CBFY 44.88 46.14 3
3 Liu, Mathew D 9 CBFY 50.72 50.29 1
4 Patel, Vikesh 10 North Penn 50.72 52.83
5 DeBoyace, Wyatt 10 CBFY 57.92 x57.38
6 Doshi, Viranch 10 North Penn 56.73 x1:00.69
-- Folweiler, Chase 9 North Penn 45.90 X45.02
-- Wauls, Adam 10 North Penn 45.63 X46.97
-- Shui, William 10 North Penn 46.78 X47.13
-- Babinchak, Michael 10 North Penn 57.21 X53.99
-- Patel, Taran 9 North Penn 57.81 X58.34
-- Dey, Abhirup 10 North Penn 1:02.33 X59.74
-- Morsby, Xander 9 North Penn 57.19 XDQ

Event 36 Boys 8 & Under 25 SC Meter Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Awasthi, Aarav N 8 CBFY 28.22 25.26 5
2 Foff, Louden J 8 CBFY 29.09 27.75 3
3 Shui, Alex 7 North Penn 37.50 33.28 1
4 Oneill, Nate 8 North Penn NT 33.53
5 Breen, Sam 7 CBFY 34.94 x35.59
-- Mohan, Spandan 8 North Penn 33.68 X29.73
-- Russ, Alexander 8 CBFY NT X31.65
-- Bignault, Blake 7 CBFY NT X44.17
-- Gladulich, Landon 6 CBFY NT XDQ

Event 38 Boys 15-21 100 SC Meter Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mckelvey, Pierce J 17 CBFY 1:12.57 1:18.85 5

Event 40 Boys 13-14 100 SC Meter Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wauls, Nathan 13 North Penn 1:19.59 1:20.18 5
2 Scarpitta, Daniel S 13 CBFY 1:35.55 1:27.91 3
3 Miksa, Gabriele 13 CBFY 1:27.97 1:28.42 1
4 Tubinas, Tommy J 14 CBFY 1:32.24 x1:38.44
5 Samojlowitsch, Tommy 13 North Penn 2:05.06 1:55.23
6 Pesini, Dominic 13 North Penn 2:06.33 x1:57.64
-- Zanck, Gavin 13 North Penn 1:41.34 X1:34.16
-- Fischer, Christian 13 North Penn 1:33.76 X1:34.67
-- Sparra, Jake 14 North Penn 1:36.24 X1:34.68
-- Mottershead, Sam M 13 CBFY NT X1:35.00
-- Axler, Sam 14 CBFY 1:37.71 X1:41.05
-- Balsells, Daniel 13 North Penn 1:40.38 X1:42.71
-- Leo, Solomon 14 North Penn 1:44.90 X1:44.80
-- Hardis, Ethan M 13 CBFY 2:01.91 X1:46.06
-- DiMauro, Chase 13 North Penn 1:52.83 X1:49.88

Event 42 Boys 11-12 50 SC Meter Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Miksa, Theo 11 CBFY 41.64 41.79 5
2 Puenpatom, Pat 12 North Penn 45.49 43.24 3
3 Sadowski, Will M 12 CBFY 46.91 45.44 1
4 Bignault, Leo V 11 CBFY 49.47 x49.25
-- Spencer, Ethan 11 North Penn 54.05 X52.14
-- Lussiez, Florian P 11 CBFY 53.84 X52.77
-- Spencer, Evan 11 North Penn 56.65 X58.32
-- Roycroft, Declan 12 CBFY NT X58.90
-- Trivedy, Manav 11 North Penn NT X1:15.85
-- Bansal, Somay 11 North Penn NT DQ

Event 44 Boys 9-10 50 SC Meter Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Shui, William 10 North Penn 56.24 53.02 5
2 Tang, Roger 10 North Penn 56.40 56.65 3
3 Shaw, Jianrui W 9 CBFY NT 57.02 1
4 Katiyar, Aaryan 10 CBFY NT 1:00.70
5 DeBoyace, Wyatt 10 CBFY NT x1:16.79
-- Zlam, Adam 10 North Penn 58.02 X55.80
-- Zhang, Alan 9 CBFY NT X57.99
-- Patel, Vikesh 10 North Penn 1:01.66 X59.92
-- Doshi, Viranch 10 North Penn 1:00.31 X1:01.58
-- Patel, Taran 9 North Penn 1:03.37 X1:04.56
-- Babinchak, Michael 10 North Penn NT X1:12.97
-- Xavier, Glenn 10 North Penn NT X1:17.62
-- Snell, Christain 10 North Penn NT X1:25.09
-- DeBoyace, Jack 10 CBFY NT XDQ
-- Wauls, Adam 10 North Penn 54.23 DQ

Event 46 Boys 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Silverman, Jack 8 North Penn 34.44 32.02 5
2 Petrakis, Michael G 7 CBFY 31.57 34.95 3
3 Russ, Alexander 8 CBFY NT 37.30 1
4 Bignault, Blake 7 CBFY NT x45.61
-- Rajnic, Justin 7 CBFY NT X30.66

Event 50 Boys 8 & Under 50 SC Meter Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lussiez, Martin 8 CBFY 42.19 41.20 5
2 Foff, Louden J 8 CBFY 52.20 51.32 3
3 Mohan, Spandan 8 North Penn NT 51.66 1
4 Petrakis, Michael G 7 CBFY 1:43.47 x52.00
5 Shui, Alex 7 North Penn NT 1:15.38
-- Oneill, Nate 8 North Penn NT X1:11.47

Event 52 Boys 9-10 100 SC Meter Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Huckel, Charles E 10 CBFY 1:17.88 1:15.47 5
2 Sung, Darren 10 CBFY 1:36.44 1:26.74 3
3 Folweiler, Chase 9 North Penn 1:28.69 1:26.79 1
4 Patel, Vikesh 10 North Penn 1:37.55 1:37.67
5 Zlam, Adam 10 North Penn NT x1:41.02
-- Rawa, Benjamin 10 North Penn 1:25.13 X1:22.35
-- Wauls, Adam 10 North Penn 1:27.07 X1:27.54
-- Tang, Roger 10 North Penn NT X1:43.42
-- Morsby, Xander 9 North Penn 1:55.15 X1:52.35
-- Dey, Abhirup 10 North Penn NT X1:58.83
-- Xavier, Glenn 10 North Penn 2:01.80 X2:03.64
-- Snell, Christain 10 North Penn NT X2:18.82

Event 54 Boys 11-12 100 SC Meter Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hofmann, Blaise K 11 CBFY 1:14.61 1:13.37 5
2 McElrath, Walker M 12 CBFY 1:15.09 1:24.02 3
3 Bignault, Leo V 11 CBFY 1:44.40 x1:27.87
4 Czajkowski, Jack 11 North Penn 1:41.72 1:41.56 1
-- Puenpatom, Pat 12 North Penn NT X1:31.00

Event 56 Boys 13-14 100 SC Meter Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wauls, Nathan 13 North Penn 1:03.92 1:04.99 5
2 Tubinas, Tommy J 14 CBFY 1:05.66 1:05.58 3
3 Zanck, Gavin 13 North Penn 1:11.32 1:07.60 1
4 Gannon, Liam 13 CBFY 1:15.35 1:13.92
5 Balsells, Daniel 13 North Penn 1:13.57 x1:15.23
6 Axler, Sam 14 CBFY 1:19.07 x1:23.41
-- Rawa, Nathan 13 North Penn NT X1:11.56
-- Fischer, Christian 13 North Penn 1:09.87 X1:11.64
-- Leo, Solomon 14 North Penn 1:14.95 X1:14.65
-- DiMauro, Chase 13 North Penn NT X1:20.44
-- Pesini, Dominic 13 North Penn NT X1:34.24
-- Jog, Ishan 14 North Penn 1:35.33 X1:36.14
-- Samojlowitsch, Tommy 13 North Penn NT X1:41.33

Event 58 Boys 15-21 100 SC Meter Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McElrath, Jeffery 17 CBFY 59.58 1:00.78 5
2 U'Selis, Bryce 15 North Penn 1:00.74 1:01.53 3
3 Mckelvey, Pierce J 17 CBFY 1:06.93 1:05.95 1
4 Wiley, Carson P 15 CBFY 1:16.71 x1:11.37

Event 60 Boys 8 & Under 25 SC Meter Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Awasthi, Aarav N 8 CBFY 29.67 22.32 5
2 Lussiez, Martin 8 CBFY 23.70 24.88 3
-- Mohan, Spandan 8 North Penn 33.27 XDQ
-- Rajnic, Justin 7 CBFY NT DQ

Event 62 Boys 9-10 50 SC Meter Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Huckel, Charles E 10 CBFY 36.49 36.61 5
2 Wauls, Adam 10 North Penn 44.56 46.87 3
3 Sung, Darren 10 CBFY 54.15 47.04 1
4 Liu, Mathew D 9 CBFY 48.66 x53.78

Event 64 Boys 11-12 50 SC Meter Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 LeMay, Zachery E 12 CBFY 35.59 34.49 5
2 DiMauro, Mason 11 North Penn 38.35 39.25 3
3 Lussiez, Florian P 11 CBFY 47.45 44.68 1

Event 66 Boys 13-14 100 SC Meter Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rawa, Nathan 13 North Penn 1:14.96 1:17.13 5
2 Mottershead, Sam M 13 CBFY 1:21.39 1:25.10 3
3 Leo, Solomon 14 North Penn 1:28.33 1:26.43 1
4 Lee, Ryan 13 CBFY NT 1:29.61
5 Kim, Sam 13 CBFY NT x1:32.71

Event 68 Boys 15-21 100 SC Meter Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Scarpitta, Michael S 16 CBFY 1:07.98 1:05.99 5

Event 70 Boys 9-10 100 SC Meter IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Rawa, Benjamin 10 North Penn 1:32.20 1:32.02 5
2 Riegel, Jack R 9 CBFY NT 1:43.50 3
3 Zhang, Alan 9 CBFY 1:47.60 1:47.85 1
4 Morsby, Xander 9 North Penn 2:09.78 2:00.39
5 Doshi, Viranch 10 North Penn NT x2:04.45

Event 72 Boys 11-12 200 SC Meter IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Miksa, Theo 11 CBFY 2:59.36 2:58.06 5
2 Fahey, Brendan 11 CBFY NT 3:17.39 3
3 Spencer, Ethan 11 North Penn 3:40.35 3:34.63 1
4 Spencer, Evan 11 North Penn NT 3:48.37

Event 74 Boys 13-14 200 SC Meter IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Scarpitta, Daniel S 13 CBFY 3:14.04 2:53.82 5
2 Fischer, Christian 13 North Penn 2:55.75 2:54.63 3
3 Sparra, Jake 14 North Penn NT 3:03.20 1
-- Miksa, Gabriele 13 CBFY 2:50.42 X2:46.10

Event 76 Boys 15-21 200 SC Meter IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Scarpitta, Michael S 16 CBFY 2:38.02 2:34.64 5

Event 78 Boys 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Central Bucks Family YMCA 'A' 1:26.52 X1:30.56
1) Foff, Louden J 8 2) Petrakis, Michael G 7
3) Rajnic, Justin 7 4) Lussiez, Martin 8

Event 80 Boys 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Central Bucks Family YMCA 'A' 3:21.74 3:10.62 7
1) Shaw, Jianrui W 9 2) Katiyar, Aaryan 10
3) Liu, Mathew D 9 4) Zhang, Alan 9
2 North Penn YMCA 'A' NT 3:16.16
1) Patel, Taran 9 2) Zlam, Adam 10
3) Xavier, Glenn 10 4) Babinchak, Michael 10
-- North Penn YMCA 'B' NT X3:24.67
1) Dey, Abhirup 10 2) Morsby, Xander 9
3) Snell, Christain 10 4) Tang, Roger 10

Event 82 Boys 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Central Bucks Family YMCA 'B' 2:31.71 2:30.18 7
1) Sadowski, Will M 12 2) Lussiez, Florian P 11
3) Roycroft, Declan 12 4) Fahey, Brendan 11
-- Central Bucks Family YMCA 'A' 2:17.05 X2:12.64
1) LeMay, Zachery E 12 2) Miksa, Theo 11
3) McElrath, Walker M 12 4) Hofmann, Blaise K 11
-- North Penn YMCA 'A' NT X3:14.46
1) Czajkowski, Jack 11 2) Trivedy, Manav 11
3) Liao, Richard 12 4) Bansal, Somay 11

Event 84 Boys 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Central Bucks Family YMCA 'A' 2:05.41 2:03.14 7
1) Scarpitta, Daniel S 13 2) Thompson, Sean A 14
3) Kim, Sam 13 4) Miksa, Gabriele 13
2 North Penn YMCA 'A' NT 2:07.99
1) Balsells, Daniel 13 2) Leo, Solomon 14
3) DiMauro, Chase 13 4) Zanck, Gavin 13
-- North Penn YMCA 'B' NT X2:04.93
1) Rawa, Nathan 13 2) Wauls, Nathan 13
3) Fischer, Christian 13 4) Sparra, Jake 14

Event 86 Boys 15-21 200 SC Meter Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Central Bucks Family YMCA 'A' 1:51.26 X1:52.74
1) Tubinas, Tommy J 14 2) McElrath, Jeffery 17
3) Mckelvey, Pierce J 17 4) Scarpitta, Michael S 16




This page was generated in 0.0479 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768