PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 308



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, November 11, 2017     Warm-up: 1:00PM
Team Names Central Bucks-Madison G North Penn-Madison G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/13/2017 03:44 PM
Madison CBFYv NPY 11-11-17 - 11/11/2017
Division - PennDel Swim League
Results

Event 1 Girls 15-21 200 SC Meter Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Central Bucks Family YMCA 'A' NT X2:18.58
1) Hagerich, Katie E 15 2) Schwedler, Joy R 15
3) Axler, Elizabeth M 16 4) Wiley, Brooklyne 17

Event 5 Girls 11-12 200 SC Meter Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 2:35.95 7
1) Juarez, Isabella 11 2) Silva, Zoe 12
3) Pellegrino, Gianna 11 4) U'Selis, Brielle 12
2 Central Bucks Family YMCA 'A' 3:19.94 3:07.76
1) Brazell, Maya 12 2) Hackenberg, Mary Katherine 11
3) Darreff, Lucia V 12 4) Cutting, Madeline 11
-- North Penn YMCA 'B' NT X3:05.72
1) Ranile, Aubrei 11 2) Brinen, Ella 11
3) Marsicano, Sophia 12 4) Chang, Celeste 11

Event 7 Girls 9-10 200 SC Meter Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Central Bucks Family YMCA 'B' NT 3:20.76 7
1) Senior, Mina 10 2) Litts, Josephine 9
3) Clarke, Katie 10 4) Kim, Yuna 10
2 North Penn YMCA 'A' NT 3:54.81
1) Chebeleu, Cecilia 10 2) Kang, Abby 9
3) Lambert, Addisyn 9 4) Cole, Alanna 10
-- Central Bucks Family YMCA 'A' 2:49.40 X2:49.42
1) Kesisoglou, Maria 10 2) Petrakis, Grace L 9
3) Mottershead, Freya L 10 4) Shapiro, Sarah 10

Event 9 Girls 8 & Under 100 SC Meter Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 2:11.81 7
1) Patel, Yashui 8 2) Yum, Leah 7
3) Zeits, Gracie 8 4) Moola, Sharon 7
-- Central Bucks Family YMCA 'A' NT X2:06.11
1) Foff, Eliot J 7 2) Frustaci, Olivia 8
3) Gladulich, Emma M 8 4) Zuiderhof, Lily G 6

Event 11 Girls 15-21 200 SC Meter Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Miksa, Leah 15 CBFY 2:24.59 2:24.59 5
2 Sterner, Courtney B 15 CBFY 2:22.58 2:26.50 3
3 Schwedler, Joy R 15 CBFY 2:26.80 x2:28.09

Event 13 Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Repko, Isabella 14 CBFY 2:55.76 2:56.66 5
2 Spencer, Kaylee 13 North Penn 3:04.08 3:00.65 3

Event 15 Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Thorning, Jillian R 12 CBFY 2:34.08 2:31.81 5
2 Gross, Molly A 12 CBFY 2:46.01 2:43.98 3
3 Ramic, Sadira 12 North Penn NT 3:10.25 1
4 Hackenberg, Mary Katheri 11 CBFY 3:41.12 x3:15.53

Event 17 Girls 15-21 50 SC Meter Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chell, Stephanie N 17 CBFY 28.22 29.38 5
2 Ranile, Diza 16 North Penn 37.58 33.99 3
3 Theesfeld, Isabella 15 CBFY 34.65 35.24 1
-- Hagerich, Katie E 15 CBFY 31.55 X31.12
-- Wagner, Carleyrose 15 CBFY 34.87 X35.39

Event 19 Girls 13-14 50 SC Meter Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 U'Selis, Brynne 14 North Penn 32.57 31.84 5
2 Huckel, Carolyn A 13 CBFY 32.94 32.82 3
3 Strickland, Lily 13 North Penn 32.87 33.01 1
4 Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 33.80 x33.42
4 DeLorenzo, Riley 13 CBFY 33.58 33.42
-- Folweiler, Katelyn 13 North Penn 38.18 X36.62

Event 21 Girls 11-12 50 SC Meter Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chebeleu, Vivienne 12 North Penn 36.57 34.67 5
2 Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 35.39 34.84 3
3 Sheth, Saara 11 CBFY 34.31 34.98 1
4 U'Selis, Brielle 12 North Penn NT x35.16
5 Kelsey, Makena 11 North Penn 35.81 x36.43
6 Russ, Maddy 11 CBFY 35.63 36.93
7 Russ, Olivia 11 CBFY 37.40 x36.97
-- Pellegrino, Gianna 11 North Penn 36.00 X35.62
-- Cutting, Madeline 11 CBFY 42.57 X35.70
-- Silva, Zoe 12 North Penn 36.34 X36.61
-- Marsicano, Sophia 12 North Penn 37.75 X36.95
-- Yum, Suah 11 North Penn 38.37 X37.01
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 41.15 X39.22
-- Son, Caroline 12 CBFY 43.49 X39.33
-- Chang, Celeste 11 North Penn NT X39.53
-- Catterson, Paige 11 North Penn 39.64 X40.43
-- Ranile, Aubrei 11 North Penn 42.71 X41.46
-- Vega, Caia 11 North Penn 39.54 X41.95
-- Magliaro, Lauren M 11 CBFY 45.37 X43.22
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 42.24 X44.52
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 43.96 X44.66
-- Brazell, Maya 12 CBFY 46.38 X47.59
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 48.43 X48.44

Event 23 Girls 9-10 50 SC Meter Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Petrakis, Grace L 9 CBFY 35.69 34.54 5
2 Gannon, Tierney 9 CBFY 41.48 40.67 3
3 Shapiro, Sarah 10 CBFY 36.91 x41.03
4 Czajkowski, Camryn 9 North Penn 46.06 43.33 1
5 Wagner, Bailey 9 North Penn 46.04 43.52
6 Cole, Alanna 10 North Penn 49.06 x51.28
-- Clarke, Katie 10 CBFY 45.31 X42.80
-- Breen, Blair M 9 CBFY 50.47 X45.48
-- Kesisoglou, Maria 10 CBFY 42.96 X46.27
-- DeBoyace, Makenna 10 CBFY NT X46.81
-- Kanyi, Emma 9 CBFY 1:01.66 X46.97
-- Minnick, Keira 10 CBFY 52.63 X47.83
-- Litts, Josephine 9 CBFY 48.01 X48.61
-- Kang, Abby 9 North Penn 50.42 X49.71
-- Zlam, Lara 9 North Penn 53.75 X50.19
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 50.64 X52.87
-- Zlam, Yara 9 North Penn 55.99 X55.09
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn 53.54 X58.12
-- Lambert, Addisyn 9 North Penn 54.66 X58.76
-- Lahjouji, Kenza 9 North Penn 1:19.79 X1:05.95

Event 25 Girls 8 & Under 25 SC Meter Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Foff, Eliot J 7 CBFY 27.74 25.37 5
2 Zuiderhof, Aubrey R 7 CBFY NT 28.78 3
3 Moola, Sharon 7 North Penn 28.22 29.17 1
4 Snell, Lorelei 7 North Penn 35.49 31.83
5 Zuiderhof, Lily G 6 CBFY NT x32.14
6 Patel, Yashui 8 North Penn 35.18 x34.57
-- Yum, Leah 7 North Penn 20.50 X19.76
-- Zeits, Gracie 8 North Penn NT X24.86
-- Dhinesh, Bhadra 4 North Penn 38.23 X37.70
-- Silverman, Molly 5 North Penn 51.93 X58.09

Event 27 Girls 15-21 100 SC Meter Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Miksa, Leah 15 CBFY 1:17.00 1:17.25 5
2 Schwedler, Joy R 15 CBFY 1:22.97 1:21.52 3
-- Wiley, Brooklyne 17 CBFY 1:18.63 X1:19.76
-- Sterner, Courtney B 15 CBFY 1:27.62 X1:22.95
-- Theesfeld, Isabella 15 CBFY 1:27.39 X1:30.52
-- Ranile, Diza 16 North Penn 1:34.33 X1:33.79

Event 29 Girls 13-14 100 SC Meter Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hofmann, Lina A 13 CBFY 1:13.56 1:13.72 5
2 Huckel, Carolyn A 13 CBFY 1:20.28 1:22.40 3
3 U'Selis, Brynne 14 North Penn 1:27.70 1:29.57 1
-- Strickland, Lily 13 North Penn 2:04.90 X1:30.39

Event 31 Girls 11-12 50 SC Meter Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Juarez, Isabella 11 North Penn 39.90 39.79 5
2 Ruch, Elizabeth P 11 CBFY 41.67 40.75 3
3 Sheth, Saara 11 CBFY 43.77 42.00 1
4 U'Selis, Brielle 12 North Penn NT 42.81
5 Russ, Maddy 11 CBFY 43.78 x44.48
6 Ramic, Sadira 12 North Penn 46.48 x47.59
7 Ranile, Aubrei 11 North Penn 49.16 x49.07
-- Gross, Molly A 12 CBFY 45.35 X42.98
-- Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 43.28 X44.60
-- Russ, Olivia 11 CBFY 47.05 X45.66
-- Dhinesh, Jijee 12 North Penn NT X48.65
-- Darreff, Lucia V 12 CBFY NT X52.47
-- Brazell, Maya 12 CBFY 57.07 X53.14
-- Brinen, Ella 11 North Penn 56.61 X54.29
-- Vega, Caia 11 North Penn 53.81 X54.44
-- Magliaro, Lauren M 11 CBFY NT X56.30
-- Hanley, Bridget 11 North Penn 1:03.79 X1:01.56
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 1:03.43 X1:05.41

Event 33 Girls 9-10 50 SC Meter Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mottershead, Freya L 10 CBFY 40.68 40.74 5
2 Shapiro, Sarah 10 CBFY 49.59 50.02 3
3 Gannon, Tierney 9 CBFY 47.36 x50.07
4 Chebeleu, Cecilia 10 North Penn 56.63 50.71 1
5 Ramic, Shayla 9 North Penn 55.07 53.56
6 Liu, Sarah 10 North Penn 55.52 x53.94
-- Kim, Yuna 10 CBFY 49.96 X51.03
-- Litts, Josephine 9 CBFY NT X52.53
-- Wagner, Bailey 9 North Penn 52.92 X53.30
-- Fahey, Megan 10 CBFY 1:00.86 X57.26
-- Zlam, Lara 9 North Penn NT X58.84
-- Cole, Alanna 10 North Penn 57.21 X59.17
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn 1:02.72 X1:00.00
-- Kanyi, Emma 9 CBFY 1:01.66 X1:02.73
-- Lambert, Addisyn 9 North Penn 1:03.07 X1:07.01
-- Zlam, Yara 9 North Penn 58.81 X1:08.58
-- Lahjouji, Kenza 9 North Penn 1:11.24 X1:12.40
-- Puenpatom, Alisa 9 North Penn NT X1:18.41

Event 35 Girls 8 & Under 25 SC Meter Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yum, Leah 7 North Penn 23.77 24.92 5
2 Gladulich, Emma M 8 CBFY 26.82 25.50 3
3 Frustaci, Olivia 8 CBFY 29.35 28.46 1
4 Foff, Eliot J 7 CBFY 34.69 x31.86
5 Snell, Lorelei 7 North Penn 35.83 32.45
6 Dhinesh, Bhadra 4 North Penn 36.04 x36.03
-- Zuiderhof, Aubrey R 7 CBFY NT X35.96

Event 37 Girls 15-21 100 SC Meter Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Chell, Stephanie N 17 CBFY 1:18.60 1:24.31 5
2 Axler, Elizabeth M 16 CBFY 1:29.18 1:28.49 3
3 Ranile, Diza 16 North Penn 1:44.68 1:44.55 1
-- Hagerich, Katie E 15 CBFY 1:31.06 X1:32.26

Event 39 Girls 13-14 100 SC Meter Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Folweiler, Katelyn 13 North Penn 1:42.12 1:42.00 5
2 DeLorenzo, Riley 13 CBFY NT 1:43.86 3
3 Trivedy, Bhaavi 13 North Penn NT 1:44.95 1
-- Spencer, Kaylee 13 North Penn 1:50.11 X1:49.07

Event 41 Girls 11-12 50 SC Meter Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Thorning, Jillian R 12 CBFY 39.47 39.81 5
2 Silva, Zoe 12 North Penn 43.56 42.55 3
3 Dhinesh, Jijee 12 North Penn 47.41 46.76 1
4 Pellegrino, Gianna 11 North Penn 48.20 x47.29
5 Hackenberg, Mary Katheri 11 CBFY 54.70 50.99
-- Marsicano, Sophia 12 North Penn 49.65 X47.07
-- Kelsey, Makena 11 North Penn NT X47.22
-- Chebeleu, Vivienne 12 North Penn 50.24 X48.58
-- Yum, Suah 11 North Penn 51.65 X50.35
-- Cutting, Madeline 11 CBFY 55.14 X50.86
-- Juarez, Isabella 11 North Penn 50.68 X51.27
-- Son, Caroline 12 CBFY 57.52 X51.34
-- Babinchak, Anna 12 North Penn NT X53.60
-- Brinen, Ella 11 North Penn 56.15 X55.82
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 55.18 X1:03.51
-- Darreff, Lucia V 12 CBFY NT X1:05.01
-- Chang, Celeste 11 North Penn NT XDQ

Event 43 Girls 9-10 50 SC Meter Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Petrakis, Grace L 9 CBFY 45.98 47.74 5
2 Liu, Sarah 10 North Penn 54.35 54.71 3
3 Czajkowski, Camryn 9 North Penn 56.60 57.85 1
4 Senior, Mina 10 CBFY 1:00.12 58.54
5 Gannon, Tierney 9 CBFY 56.38 x59.06
6 Kang, Abby 9 North Penn 57.30 x1:03.22
-- Chebeleu, Cecilia 10 North Penn 1:02.87 X55.71
-- Ramic, Shayla 9 North Penn NT X1:03.89
-- Zlam, Lara 9 North Penn 1:07.69 X1:04.82
-- Kim, Yuna 10 CBFY 1:02.43 X1:06.30
-- Breen, Blair M 9 CBFY NT X1:08.26
-- Cole, Alanna 10 North Penn 1:04.24 X1:08.72
-- Fahey, Megan 10 CBFY 1:16.39 X1:12.08
-- Poreddy, Nidhi 9 North Penn NT X1:13.78
-- Zlam, Yara 9 North Penn NT XDQ

Event 45 Girls 8 & Under 25 SC Meter Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Yum, Leah 7 North Penn 34.05 31.50 5
2 Frustaci, Olivia 8 CBFY 34.13 34.26 3
-- Moola, Sharon 7 North Penn NT XDQ
-- Silverman, Molly 5 North Penn NT DQ
-- Zuiderhof, Lily G 6 CBFY NT DQ

Event 49 Girls 8 & Under 50 SC Meter Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gladulich, Emma M 8 CBFY NT 45.26 5
2 Zeits, Gracie 8 North Penn NT 53.93 3
3 Patel, Yashui 8 North Penn 1:23.49 1:15.12 1

Event 51 Girls 9-10 100 SC Meter Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Petrakis, Grace L 9 CBFY 1:17.92 1:16.83 5
2 Clarke, Katie 10 CBFY 1:35.22 1:34.38 3
3 Kesisoglou, Maria 10 CBFY 1:37.58 x1:38.36
4 Wagner, Bailey 9 North Penn 1:45.31 1:39.96 1
5 Ramic, Shayla 9 North Penn 1:56.21 1:44.70
6 Kang, Abby 9 North Penn NT x1:52.12
-- Chebeleu, Cecilia 10 North Penn NT X1:44.96
-- Liu, Sarah 10 North Penn NT X1:45.24

Event 53 Girls 11-12 100 SC Meter Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Senthilmurugan, Pavithra 12 North Penn 1:20.80 1:20.09 5
2 Chebeleu, Vivienne 12 North Penn 1:22.04 1:20.34 3
3 Russ, Olivia 11 CBFY 1:21.07 1:21.16 1
4 Darreff, Lucia V 12 CBFY 1:38.06 1:32.98
-- U'Selis, Brielle 12 North Penn NT X1:18.10
-- Juarez, Isabella 11 North Penn 1:24.16 X1:22.23
-- Dhinesh, Jijee 12 North Penn 1:29.30 X1:27.19
-- Ramic, Sadira 12 North Penn NT X1:33.04
-- Chang, Celeste 11 North Penn NT X1:33.91
-- Catterson, Paige 11 North Penn 1:34.26 X1:34.07
-- Ranile, Aubrei 11 North Penn 1:40.78 X1:34.26
-- Babinchak, Anna 12 North Penn 1:39.20 X1:36.01
-- Vega, Caia 11 North Penn 1:39.73 X1:36.74
-- Balsells, Victoria 11 North Penn 1:36.57 X1:41.00
-- Brinen, Ella 11 North Penn NT X1:44.26
-- Patel, Saanvi 11 North Penn 2:01.91 X1:59.30

Event 55 Girls 13-14 100 SC Meter Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hofmann, Lina A 13 CBFY 1:05.36 1:06.33 5
2 U'Selis, Brynne 14 North Penn 1:13.23 1:11.84 3
3 Strickland, Lily 13 North Penn 1:13.00 1:14.26 1
4 Repko, Isabella 14 CBFY 1:13.53 1:14.32
5 Spencer, Kaylee 13 North Penn 1:27.37 x1:23.78
-- Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 1:17.17 X1:15.07

Event 57 Girls 15-21 100 SC Meter Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Theesfeld, Isabella 15 CBFY 1:16.07 1:16.56 5
2 Wagner, Carleyrose 15 CBFY 1:20.05 1:18.43 3
3 Ranile, Diza 16 North Penn NT 1:19.29 1
-- Wiley, Brooklyne 17 CBFY 1:12.34 X1:12.32

Event 59 Girls 8 & Under 25 SC Meter Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Frustaci, Olivia 8 CBFY 28.79 29.74 5
2 Zeits, Gracie 8 North Penn NT 32.92 3
3 Foff, Eliot J 7 CBFY NT 34.77 1

Event 61 Girls 9-10 50 SC Meter Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mottershead, Freya L 10 CBFY 39.19 42.19 5
2 Shapiro, Sarah 10 CBFY 47.76 44.83 3
3 Minnick, Keira 10 CBFY 1:00.05 x57.89
-- Ramic, Shayla 9 North Penn NT X59.45
-- Litts, Josephine 9 CBFY NT X1:04.48
-- DeBoyace, Makenna 10 CBFY NT X1:11.20
-- Senior, Mina 10 CBFY 1:16.11 XDQ

Event 63 Girls 11-12 50 SC Meter Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pellegrino, Gianna 11 North Penn 38.51 39.86 5
2 Ruch, Elizabeth P 11 CBFY 39.78 40.03 3
3 Gross, Molly A 12 CBFY 43.13 42.49 1
4 Marsicano, Sophia 12 North Penn 48.22 44.36
5 Sheth, Saara 11 CBFY 49.73 x44.71
6 Hanley, Bridget 11 North Penn 55.09 x56.25
-- Magliaro, Lauren M 11 CBFY NT XDQ

Event 65 Girls 13-14 100 SC Meter Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Huckel, Carolyn A 13 CBFY NT 1:31.46 5

Event 67 Girls 15-21 100 SC Meter Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Axler, Elizabeth M 16 CBFY 1:09.43 1:13.12 5
2 Schwedler, Joy R 15 CBFY 1:16.08 1:17.88 3
-- Miksa, Leah 15 CBFY 1:16.93 X1:18.06

Event 69 Girls 9-10 100 SC Meter IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mottershead, Freya L 10 CBFY 1:29.17 1:31.20 5
-- Wagner, Bailey 9 North Penn 1:36.40 X1:56.65
-- Kang, Abby 9 North Penn NT X2:00.94
-- Czajkowski, Camryn 9 North Penn NT XDQ

Event 71 Girls 11-12 200 SC Meter IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Thorning, Jillian R 12 CBFY 2:48.02 2:44.66 5
2 Russ, Maddy 11 CBFY 3:33.15 3:14.60 3
3 Silva, Zoe 12 North Penn 3:20.97 3:20.92 1
4 Kelsey, Makena 11 North Penn NT 3:26.31
5 Yum, Suah 11 North Penn NT x3:27.22
6 Son, Caroline 12 CBFY NT x3:36.86

Event 73 Girls 13-14 200 SC Meter IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hofmann, Lina A 13 CBFY 2:50.57 2:39.51 5
2 Czajkowski, Mackenzie 13 North Penn 3:13.58 3:07.63 3
3 DeLorenzo, Riley 13 CBFY NT 3:09.36 1
-- Folweiler, Katelyn 13 North Penn NT X3:17.39

Event 75 Girls 15-21 200 SC Meter IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sterner, Courtney B 15 CBFY 2:47.71 2:44.34 5
-- Chell, Stephanie N 17 CBFY 2:47.15 X2:50.31
-- Hagerich, Katie E 15 CBFY 2:45.15 X2:51.75

Event 77 Girls 8 & Under 100 SC Meter Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 2:44.35 7
1) Dhinesh, Bhadra 4 2) Silverman, Molly 5
3) Snell, Lorelei 7 4) Moola, Sharon 7
-- Central Bucks Family YMCA 'A' NT XDQ
1) Zuiderhof, Lily G 6 2) Foff, Eliot J 7
3) Gladulich, Emma M 8 4) Zuiderhof, Aubrey R 7

Event 79 Girls 9-10 200 SC Meter Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 3:00.58 7
1) Liu, Sarah 10 2) Czajkowski, Camryn 9
3) Ramic, Shayla 9 4) Wagner, Bailey 9
2 Central Bucks Family YMCA 'C' NT 3:06.29
1) DeBoyace, Makenna 10 2) Fahey, Megan 10
3) Clarke, Katie 10 4) Breen, Blair M 9
3 Central Bucks Family YMCA 'A' 3:06.89 x3:10.07
1) Kesisoglou, Maria 10 2) Senior, Mina 10
3) Minnick, Keira 10 4) Kim, Yuna 10
-- Central Bucks Family YMCA 'B' NT X2:36.92
1) Gannon, Tierney 9 2) Petrakis, Grace L 9
3) Shapiro, Sarah 10 4) Mottershead, Freya L 10
-- North Penn YMCA 'B' NT X3:58.42
1) Poreddy, Nidhi 9 2) Lahjouji, Kenza 9
3) Zlam, Yara 9 4) Zlam, Lara 9

Event 81 Girls 11-12 200 SC Meter Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 North Penn YMCA 'A' NT 2:26.90 7
1) Kelsey, Makena 11 2) Yum, Suah 11
3) Chebeleu, Vivienne 12 4) Senthilmurugan, Pavithra 12
-- Central Bucks Family YMCA 'A' 2:16.99 X2:20.44
1) Sheth, Saara 11 2) Russ, Maddy 11
3) Gross, Molly A 12 4) Thorning, Jillian R 12
-- Central Bucks Family YMCA 'C' 2:59.82 X2:34.58
1) Son, Caroline 12 2) Brazell, Maya 12
3) Hackenberg, Mary Katherine 11 4) Cutting, Madeline 11
-- North Penn YMCA 'B' NT X2:45.56
1) Dhinesh, Jijee 12 2) Ramic, Sadira 12
3) Babinchak, Anna 12 4) Catterson, Paige 11
-- North Penn YMCA 'C' NT X3:07.53
1) Balsells, Victoria 11 2) Hanley, Bridget 11
3) Brinen, Ella 11 4) Vega, Caia 11

Event 83 Girls 13-14 200 SC Meter Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
-- Central Bucks Family YMCA 'A' 2:08.77 X2:10.27
1) Repko, Isabella 14 2) Huckel, Carolyn A 13
3) DeLorenzo, Riley 13 4) Hofmann, Lina A 13
-- North Penn YMCA 'A' NT X2:19.06
1) Strickland, Lily 13 2) Spencer, Kaylee 13
3) Folweiler, Katelyn 13 4) Czajkowski, Mackenzie 13

Event 85 Girls 15-21 200 SC Meter Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Central Bucks Family YMCA 'A' 1:58.02 1:59.82 7
1) Chell, Stephanie N 17 2) Miksa, Leah 15
3) Sterner, Courtney B 15 4) Axler, Elizabeth M 16




This page was generated in 0.0469 seconds.



Copyright© 2001-2018  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768